Ostatnia prosta w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa. Obietnice, spotkania i słowa wsparcia

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Kandydaci walczą o głosy TVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźKandydaci walczą o głosy

Jeśli wygra, to w mieście powstanie całoroczne lodowisko. Tak dzisiaj zachęcała do oddania głosu na siebie wojewoda podkarpacki i jednocześnie kandydatka na prezydenta Rzeszowa z ramienia PiS, Ewa Leniart. Z kolei do zagłosowania na popieranego przez opozycję Konrada Fijołka zachęcał prezydent Poznania. Niezdecydowanych "przejąć chce" Grzegorz Braun z Konfederacji, który deklarował, że będzie stał "murem za przedsiębiorczością".

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca. Ich termin został przełożony z 9 maja ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Sondaże wskazują, że najbliżej zwycięstwa na razie jest Konrad Fiołek (wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni). Wszystko jednak wskazuje na to, że wyścig wyborczy nie zakończy się na jednej turze. 

O głosy w poniedziałek walczyła popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Zapowiedziała wybudowanie do końca obecnej kadencji czynnego przez 10 miesięcy w roku lodowiska rekreacyjno-treningowego.

- Rzeszów nie ma obiektów sportowych, które byłyby ogólnodostępne i dawały możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Rozmowy z mieszkańcami wskazują na to, że jest oczekiwanie, żeby w mieście powstało lodowisko – mówiła. Jak zaznaczyła, w związku z tym, że chce być wiarygodnym kandydatem, postanowiła zasięgnąć opinii fachowców.

- Mogą oni nam pomóc w realizacji takiego przedsięwzięcia jak lodowisko czynne przez 10 miesięcy w roku. Nie jest to utopia, mrzonka, czy pusta obietnica, ale deklaracja, która może się ziścić – podkreśliła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: kto wygra w pierwszej turze? SondażTVN24

Braun ze wsparciem

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun w poniedziałek mógł liczyć na wsparcie kolegów z partii: do Rzeszowa przyjechali posłowie Artur Dziambor i Krzysztof Bosak. Sam kandydat podkreślał, że będzie wspierał - jako prezydent Rzeszowa - przedsiębiorczość i przedsiębiorców.

- Tylko polska przedsiębiorczość może zapewnić kontynuację wolnego bytowania narodu polskiego w suwerennym państwie – mówił. Jak podkreślał, tego "nie zapewni żadna instytucja zagraniczna”.

- Czego sami nie wypracujemy, tego nie będziemy mieli – podkreślił.

Kandydaci na prezydenta RzeszowaTVN24

Ostatnia prosta

Konrad Fijołek może liczyć na wsparcie prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Z kolei kandydat Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (popierany także przez Porozumienie) zapowiedział na dziś konferencję prasową. 

Kandydaci w najbliższą sobotę zmierzą się w walce na argumenty podczas debaty, która odbędzie się na antenie TVN24 o godzinie 20. 

***

Kandydaci do objęcia prezydenckiego fotela w Rzeszowie to:

- Konrad Fijołek (wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni);

- popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka Ewa Leniart;

- kandydat Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (popierany także przez Porozumienie);

- poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź