TVN24 | Łódź

Jeż zaklinował się w ogrodzeniu

TVN24 | Łódź

Autor:
pk/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Strażnicy miejscy uratowali jeża
Strażnicy miejscy uratowali jeżaAnimal Patrol w Łodzi
wideo 2/4
Animal Patrol w ŁodziStrażnicy miejscy uratowali jeża

Strażnicy miejscy z Animal Patrolu w Łodzi uratowali jeża, który zaklinował się w ogrodzeniu przy ulicy Liściastej. Zwierzę zauważyli mieszkańcy, którzy wezwali na miejsce służby. Jak mówią strażnicy, gdyby nie szybka reakcja, jeż by nie przeżył.

Do zdarzenia doszło we wtorek (5 lipca) w okolicach dużego osiedla przy ulicy Liściastej w Łodzi. Spacerujący w pobliżu ogrodzenia mieszkańcy zauważyli, że zaklinował się w nim jeż. - Do dyżurnego straży miejskiej zgłoszenie wpłynęło we wtorek wczesnym rankiem. Osoba, która dzwoniła, mówiła, że jeż utknął pomiędzy metalowymi prętami ogrodzenia i nie może się wydostać - opowiada Joanna Prasnowska, rzeczniczka łódzkich strażników miejskich.

Dodaje: - Funkcjonariusze pojechali na miejsce i uwolnili jeża. Gdyby nie ich szybka reakcja, zwierzę mogłoby nie przeżyć.

Strażnicy miejscy uratowali jeżaZwierzę zaklinowało się w ogrodzeniu Animal Patrol w Łodzi

Po chwili obserwacji zwierzę zostało wypuszczone na wolność.

Czytaj też: Zatrzymali tramwaje i wstrzymali ruch na ulicy, by bezpiecznie przeprowadzić kaczą rodzinę

Apel strażników

- Podobnych sytuacji odnotowujemy na terenie miasta coraz więcej. Jeże obecnie prowadzą wędrówki. Apelujemy do mieszkańców, którzy stawiają ogrodzenia, żeby zostawiali przy płotach odpowiednią przestrzeń, tak żeby te jeże mogły swobodnie przechodzić. Wystarczy 30 centymetrów - powiedziała Prasnowska.

Strażnicy miejscy uratowali jeżaJeża uwolnili uratowali strażnicy miejscy z Animal Patrolu w Łodzi Animal Patrol w Łodzi
Jeż zaklinował się ogrodzeniu przy ulicy Liściastej w Łodzi
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Animal Patrol w Łodzi

Pozostałe wiadomości