Łódź

Łódź

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 92 w Bąkowie Górnym (Łódzkie). Zderzyły się tam dwa auta. Dwie osoby nie żyją. Policja informuje, że to 89-letni kierowca i 84-letnia pasażerka. Kierowca drugiego auta trafił do szpitala.

Policja zakończyła poszukiwania dwóch nastolatek z Łodzi. Od środy funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich namierzeniu. Młodsza inspektor Joanna Kącka z łódzkiej komendy wojewódzkiej przekazuje, że dziewczyny znalazły się całe i zdrowe.

Pracujący na stacji benzynowej w miejscowości Wieprz (woj. małopolskie) pan Piotr został bohaterem. Gdyby nie jego czujność, mogło dojść do tragedii. - Zwróciłem uwagę na zapłakane dziecko biegnące przez stację. Dziewczynka nie patrzyła przed siebie i z każdą chwilą zbliżała się do ruchliwej jezdni – opowiada. Dziecko uratował w ostatniej chwili, co widać na nagraniu z kamer zainstalowanych na stacji.

Jeśli wygra, to w mieście powstanie całoroczne lodowisko. Tak dzisiaj zachęcała do oddania głosu na siebie wojewoda podkarpacki i jednocześnie kandydatka na prezydenta Rzeszowa z ramienia PiS, Ewa Leniart. Z kolei do zagłosowania na popieranego przez opozycję Konrada Fijołka zachęcał prezydent Poznania. Niezdecydowanych "przejąć chce" Grzegorz Braun z Konfederacji, który deklarował, że będzie stał "murem za przedsiębiorczością".

Gdzie znaleźć pracę, jak szybko nauczyć się języka polskiego i jak załatwić wszystkie formalności? Łódź uruchamia centrum dla obcokrajowców, które ma pomagać w osiedlaniu się im w mieście – ze szczególnym zwróceniem uwagi na Białorusinów. Do zamieszkania w mieście zachęcała prezydent Hanna Zdanowska.