TVN24 | Katowice

5 rano, blok w Katowicach. Pobił do nieprzytomności 81-latkę w jej mieszkaniu, bo zwróciła mu uwagę, że hałasuje

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
Do zdarzenia doszło w Katowicach
Do zdarzenia doszło w KatowicachGoogle Earth Pro
wideo 2/5
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Katowicach

21-letni mężczyzna o piątej nad ranem wyszedł z domowej imprezy na klatkę schodową w bloku w Katowicach. Awanturował się. Kilku sąsiadów zwróciło mu uwagę, że jest za głośno. Poturbował ich, najdotkliwiej 81-letnią kobietę. Wszedł za nią do jej mieszkania, tam go przyłapali policjanci. Seniorka niemal straciła życie, mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 5 nad ranem w bloku na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, na którym jest komisariat policji. Dlatego zawiadomieni przez mieszkańców funkcjonariusze - jak zapewnia Agnieszka Żyłka, rzeczniczka katowickiej policji - byli na miejscu bardzo szybko. Przyłapali podejrzanego na gorącym uczynku. - Był w mieszkaniu 81-letniej kobiety, która dotkliwie pobił - mówi policjantka.

21-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa 81-latkiśląska policja

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Poturbował trzy osoby, jednej groził śmiercią

Według zeznań mieszkańców bloku i ustaleń policji, 21-letni katowiczanin był w bloku na imprezie w jednym z mieszkań. O 5 nad ranem wyszedł na klatkę schodową i awanturował się.

Kilku mieszkańców wyszło również na klatkę, by zwrócić mu uwagę, że jest za głośno. Wśród nich 81-letnia kobieta. - Mężczyzna poturbował kilka osób, prócz 81-latki mężczyznę i kobietę, kolejnej kobiecie groził, że ją zabije. Wbiegł za 81-latką do jej mieszkania i tam ją pobił do nieprzytomności - relacjonuje Żyłka.

Policjantka dodaje, że kobieta była w stanie zagrażającym życiu, miała rozległe obrażenia i została uratowana tylko dzięki interwencji medyków. Przebywa w szpitalu. Pozostali mieszkańcy nie wymagali hospitalizacji.

21-latek był nietrzeźwy. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, naruszenia miru domowego, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości