Polityka zagraniczna Francji

Polityka zagraniczna Francji

Unijna dyplomacja poinformowała w poniedziałek, że przedstawiciele Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chin, Unii Europejskiej i Iranu spotkają się w środę w Wiedniu, żeby rozmawiać na temat możliwości utrzymania porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

Francja rozmieści dodatkowych 600 żołnierzy w afrykańskim regionie Sahelu - zapowiedziała minister do spraw sił zbrojnych Florence Parly. Jak dodała, większość weźmie udział w operacji skierowanej przeciwko dżihadystycznym formacjom zbrojnym, w tym grupie tak zwanego Państwa Islamskiego na Wielkiej Saharze.

Emmanuel Macron wyprosił funkcjonariuszy izraelskich służb bezpieczeństwa z Bazyliki św. Anny w Jerozolimie po tym jak chwilę wcześniej doszło do przepychanki między nimi jego ochroną - pisze agencja Reutera. - Nie podoba mi się to, co zrobiliście - słychać na nagraniu słowa prezydenta Francji skierowane do Izraelczyków. Świątynia należy do eksterytorialnych posiadłości Francji w Izraelu.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek wysłanie lotniskowca "Charles de Gaulle" do wschodniej części Morza Śródziemnego, gdzie od stycznia do kwietnia udzieli on wsparcia wojskowego międzynarodowej koalicji walczącej z tak zwanym Państwem Islamskim.