Najnowsze

Najnowsze

Ciężkie czasy dla kasyn w USA. "Teraz jest jak na wojnie"

Kasyna w stanie Nowy Jork, mające w założeniu być lukratywnym biznesem dla właścicieli i źródłem dochodów dla władz stanowych, przeżywają ostatnio ciężkie czasy. Kłopoty nie ominęły salonów gry także w innych częściach Ameryki.

Kraj z najwolniejszym internetem na świecie. Paszport trzeba wysłać do Berlina

Zwana "Koreą Północą Afryki", z piękną stolicą Asmarą, najwolniejszym internetem na świecie i obowiązkową służbą wojskową obejmującą wszystkich obywateli między 18 a 55 rokiem życia. Żeby tam się dostać trzeba najpierw wysłać swój paszport do Niemiec. O blaskach i cieniach życia w Erytrei w programie "Pokaż nam świat" opowiadał podróżnik, fotograf i dziennikarz Konrad Piskała.

"Życie bez pasji jest jak potrawa bez soli"

Najbardziej w podróżowaniu lubię oczywiście poznawanie świata - powiedziała w programie "Ostatnie piętro" Elżbieta Dzikowska. Jak dodała, najwięcej podróżuje teraz po Polsce. - Zapewniam, że to ciekawy i piękny kraj - podkreśliła. - W ojczyźnie promuję uśmiech, bo moi rodacy częściej narzekają niż się uśmiechają, a w krajach powiedzmy Azji Południowo-Wschodniej ludzie są biedniejsi, ale życzliwsi - zapewniała.

"Czekam, aż będzie program pietruszka plus". Ekonomiści o galopujących cenach żywności

- Inflacja zżera nam dochody. To znaczy, że za te same produkty płacimy więcej - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Wiesław Rozłucki, ekonomista i były prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Profesor Witold Orłowski zwracał uwagę, że wzrost cen mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie zamrożone ceny prądu. - Ceny energii powinny już w tym roku wzrosnąć o mniej więcej 30 procent, to oznaczałoby, że inflacja byłaby dzisiaj wyższa o ponad 4 procent, a nie 2,9 procent - podkreślił.

Złoty odrabia straty. Frank poniżej psychologicznej granicy

Złoty w piątek odrabia straty po wyprzedaży, którą obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Około godziny 15 za jedno euro trzeba było zapłacić 4,34 złotego, podczas gdy jeszcze w czwartek było to blisko 4,40 złotego. Mniej płacimy również za dolara amerykańskiego oraz franka szwajcarskiego.

Inflacja pożera kotleta. Niedzielny obiad ponad 30 procent droższy

Ukochany przez Polaków schabowy z ziemniakami jest o niemal 33 procent droższy niż przed rokiem. Pędzące w górę ceny nie sprzyjają też diecie opartej na warzywach - te podrożały rok do roku o ponad trzydzieści procent. Pocieszeniem może być lubiana przez rodaków jajecznica na maśle, która jest tańsza w porównaniu do lipca ubiegłego roku.

Autostrady pod niespecjalnym nadzorem. Raport NIK

Za przejazd autostradą płaci się więcej na odcinkach prywatnych niż publicznych - pisze w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Zdaniem NIK we wszystkich umowach koncesyjnych są niekorzystne postanowienia dla strony publicznej lub kierowców.

Media: Trump sondował pomysł kupienia Grenlandii

Prezydent Stanów Zjednoczony Donald Trump rozmawiał ze swoimi współpracownikami o możliwości zakupu Grenlandii – podają amerykańskie media. Duńscy politycy z niedowierzaniem i oburzeniem odrzucili w piątek ten pomysł.

Polski banknot "żyje" rok

Wartość banknotów w obiegu wzrosła do 222,9 miliarda złotych w drugim kwartale tego roku - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Dla porównania w analogicznym okresie w 2009 roku było to 98,6 miliarda złotych.

Złoty coraz słabszy. Wyraźnie traci wobec głównych walut

W czwartek złoty nadal tracił w porównaniu do najważniejszych walut. Około godziny 14.00 za jedno euro trzeba było zapłacić 4,38 złotego, za dolara amerykańskiego - 3,93 złotego, a za franka szwajcarskiego - 4,04 złotego. Straty odrabia także funt brytyjski.