Najnowsze

Najnowsze

Na co umieramy? Trzy główne powody

W 2016 roku w Unii Europejskiej umarło 5,1 miliona osób, czyli o 80 tysięcy mniej niż rok wcześniej. Głównymi przyczynami zgonów były zawały serca, wylewy i rak - podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Podatkowa wojna o głosy. Na celowniku pracownicy

Podatki to jedno z najważniejszych pól, na którym rozegra się walka o wyborców. Rząd przyjął projekt obniżający najniższą stawkę PIT z 18 do 17 procent. Koalicja Obywatelska odpowiedziała planem o nazwie "Wyższe zarobki, niższe podatki".

Obietnice nowej szefowej KE. Obawy o "ograniczenie konkurencji"

- Z jednej strony bardzo byśmy się ucieszyli, że nasze pensje będą urzędowo podniesiono do 1500 euro, ale z drugiej strony oznaczałoby to kompletną recesję w Polsce. Ja się obawiam, że tego typu propozycja będzie wykorzystana do prób ograniczenia konkurencyjności - tak o obietnicach i pomysłach socjalnych nowej szefowej Komisji Europejskiej mówił na antenie TVN24BiS główny ekonomista PwC Witold Orłowski.

Przepaść w emeryturach kobiet i mężczyzn

- Różnice w wysokości emerytur kobiet i mężczyzn wynikają ze specyfiki i długości pracy kobiet oraz mężczyzn, wysokości zarobków, z okresu składkowego - w którym odprowadzamy składkę i okresu nieskładkowego - kiedy nie odprowadzamy składki, a także z momentu przejścia na emeryturę - wyjaśniał w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24BiS rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Premier do samorządów: "na rządach PiS zarobili bardzo dużo"

Na skutecznych rządach budżetowych Prawa i Sprawiedliwości (samorządowcy - red.) zarobili bardzo dużo pieniędzy. To będzie wzrost około 21-22 miliardy złotych - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w zakładzie produkcyjnym Ceramika Tubądzin II w Ozorkowie. Była to odpowiedź na zarzuty, że obniżka PIT do 17 procent negatywnie wpłynie na finanse samorządów.

Na co pójdzie 500 plus? Wyniki najnowszego badania

Zajęcia pozalekcyjne i nauka języków obcych - na to pieniądze z programu 500 plus przeznaczy ponad 40 procent rodziców. 20 procent pieniądze wyda na bieżące potrzeby całej rodziny - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank.

Partia przyprawy wycofana. Ważny apel do klientów

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed bakterią Salmonella typhimurium, którą wykryto w produkcie "Gorczyca biała cała" firmy Prymat. "Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego" - informuje urząd.

AutoMateusz, czyli kościelna taca na kartę

Pierwsza kościelna taca, na którą można przekazywać datki kartą bankową, została zainstalowana na Węgrzech w kościele pw. Serca Jezusowego w Budapeszcie – poinformował portal Origo.hu, powołując się na komunikat zakonu jezuitów.

Facebook: uwzględnimy obawy dotyczące Libry

Facebook nie udostępni Libry bez pełnego uwzględniania obaw regulatorów - zapowiada zarządzający odpowiedzialną za projekt kryptowaluty fundacją Calibra David Marcus. Menedżer we wtorek zeznawać będzie w sprawie Libry przed Kongresem USA - podała agencja Bloomberga.

Jest dwóch nowych wiceministrów

Senator Prawa i Sprawiedliwości Adam Gawęda został nowym wiceministrem energii, odpowiedzialnym między innymi za sprawy górnictwa. Zastąpił Grzegorza Tobiszowskiego, który w maju został posłem do Parlamentu Europejskiego. Do zmiany doszło również w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Genialny matematyk na nowym banknocie

Wizerunek wybitnego brytyjskiego matematyka i kryptologa Alana Turinga znajdzie się na nowym polimerowym banknocie o wartości 50 funtów - poinformował w poniedziałek Bank Anglii. Tę kandydaturę wybrano z blisko tysiąca osobistości ze świata nauki.

Wyzwania HR, czy jest się czego bać?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Cyfrowa transformacja dotknęła wszystkich. Digitalizacji obejmuje najważniejsze aspekty funkcjonowania gospodarki, w tym także działania z obszaru Human Resources. Rekrutuje się często, rotacje i przepływy pracowników są znaczne, a to wymaga pilnego usprawnienia procesów. Work Service przygotował “Barometr Rynku Pracy X” z którego wynika, że aż 45,5% firm planuje zatrudnić nowych pracowników w nadchodzącym kwartale. A przecież HR to nie tylko rekrutacje.

Skąd sprowadzano auta do Polski? Na liście egzotyczne kierunki

Rwanda, Sri Lanka, Burundi, a nawet wyspy na południowym Atlantyku. To tylko niektóre nietypowe kierunki, z których ściągnięto do Polski pojazdy w ostatnich dziesięciu latach. Tak wynika z analizy Ministerstwa Cyfryzacji przeprowadzonej na podstawie informacji dostępnych w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).