Najnowsze

Najnowsze

"To jest cios". Jeden z symboli francuskiej kuchni na cenzurowanym

Jeden z kulinarnych symboli Francji znalazł się na cenzurowanym. Od kilku tygodni sprzedaż ostryg z Bretanii jest zakazana, bo mogą być one skażone wirusem. Hodowcy biją na alarm, mówią o wielomilionowych stratach i domagają się pomocy ze strony rządu. Na ten temat, w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił kucharz David Gaboriaud.

Liczba kart płatniczych w Polsce. Padł nowy rekord

W trzecim kwartale 2019 roku wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce opiewały w sumie na 90,6 miliarda złotych. To o 2,5 miliarda złotych więcej niż kwartał wcześniej - podał Narodowy Bank Polski. Z raportu banku centralnego wynika ponadto, że padł rekord na rynku kart płatniczych w Polsce, jednak jedna trzecia z nich pozostawała nieaktywna.

A2 na wschód od Warszawy. Jest dziewięciu chętnych na budowę odcinka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 w województwie mazowieckim. Chodzi o ponad 12-kilometrowy fragment od węzła Groszki do węzła Siedlce Zachód (Swoboda). Wpłynęło dziewięć ofert, z czego pięć mieści się w budżecie inwestycji.

Kolejna niedziela z zakazem handlu

W niedzielę 12 stycznia sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypada 26 stycznia.

Kary za cofanie liczników. Kto musi się obawiać?

Policja niemal każdego dnia informuje o kolejnych ujawnionych przypadkach zaniżania stanu liczników samochodowych. To efekt zmian w kontrolach drogowych, które weszły od początku roku. Co grozi za cofnięcie licznika? Czy mają się czego obawiać osoby, które nieświadomie kupiły auto używane z zaniżonym przebiegiem? O tym w programie "Bilans" w TVN24 BiS rozmawiali Roman Dębecki z "Auto Świat" oraz Marek Konkolewski, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podatnicy mogą zapłacić miliony za ochronę Harry'ego i Meghan

Chcą być niezależni i żyć jak zwykli ludzie, ale i tak podatnicy będą płacić za ich ochronę. Według brytyjskiej prasy po wycofaniu się z roli członków rodziny królewskiej książę Harry i księżna Meghan będą musieli mieć ochronę, a ta z kolei może kosztować miliony dolarów rocznie. Część z mediów spekuluje, że to Kanadyjczycy poniosą te koszty, gdyż to właśnie tam najprawdopodobniej zamieszkają Meghan i Harry. Jeżeli jednak królewska para pozostanie na Wyspach, to obowiązek ten będzie musiała wciąż regulować Wielka Brytania.

Miliardy dla państwowych mediów

Prawie dwa miliardy złotych mają otrzymać w tym roku Telewizja Polska i Polskie Radio "jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2020 wpływów z opłat abonamentowych" - tak wynika z przepisów, które w czwartek przyjął Sejm. To kolejna ustawa o wsparciu dla państwowych mediów. W latach 2017-2018 w ramach pomocy publicznej (abonament i rekompensaty) media państwowe otrzymały 2,4 miliarda złotych.

Koniec OFE za opłatą. "PiS naprawdę zabiera wasze pieniądze"

Sejm skierował do dalszych prac rządowy projekt w sprawie likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Wcześniej sejmowa większość nie zgodziła się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Zastrzeżenia posłów opozycji dotyczyły między innymi opłaty przekształceniowej związanej z przeniesieniem środków z OFE na Indywidualne Konta Emerytalne.

Niemiecka sieć przejmie sklepy Tesco. Trzy lokalizacje

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie trzech sklepów Tesco przez niemiecką sieć handlową Kaufland. Dotychczasowi pracownicy Tesco 1 lutego staną się pracownikami Kauflandu, a sklepy - po rebrandingu - mają zostać otwarte w połowie przyszłego miesiąca.

Były minister nowym prezesem PGNiG

Największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma nowy zarząd. Powołano prezesa i czterech jego zastępców. Oprócz szefa firmy Jerzego Kwiecińskiego do zarządu wejdą: Jarosław Wróbel, Przemysław Wacławski, Arkadiusz Sekściński oraz Robert Perkowski.

GW: klienci nie musieli tyle stracić. KNF wiedziała o nieprawidłowościach w GetBack

Kontrola Komisji Nadzoru Finansowego w spółce GetBack ujawniła "poważne zastrzeżenia", ale mimo to zwlekała dwa miesiące z powiadomieniem prokuratury i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie wpisała też GetBacku na listę ostrzeżeń publicznych, przez co naraziła inwestorów na straty - to główne tezy raportu Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach w nadzorze KNF i organów państwa nad GetBackiem, do których dotarła "Gazeta Wyborcza".

Kopiowanie dowodu przy wypożyczaniu nart. UODO wyjaśnia

Już za tydzień uczniowie z pięciu województw rozpoczynają ferie zimowe. Dla wielu może oznaczać wyjazd na narty czy snowboard. W związku z tym Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) przypomina, by zadbać o bezpieczeństwo swoich danych, tak by uniknąć przykrych konsekwencji. Wciąż bowiem zdarza się, że od klientów wymaga się pozostawiania w zastaw dokumentu tożsamości w wypożyczalniach sprzętu lub jego kserowaniu.