Najnowsze

Najnowsze

Fabryka zatrudniała dzieci. Samsung zawiesił współpracę

Południowokoreański koncern Samsung zawiesił współpracę z chińskim podwykonawcą Dongguan Shinyang Electronics w związku z oskarżeniami o korzystanie z pracy nieletnich. Sprawę zatrudniania dzieci bada też chiński rząd - poinformował w poniedziałek Samsung.

Co tuszowali pracownicy GM? Śledczy sprawdzą ostatnie 10 lat

Prokuratorzy federalni rozszerzyli śledztwo wobec General Motors - informuje Reuters powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Funkcjonariusze prześwietlają historię działalności spółki na 10 lat wstecz od 2009 r., kiedy to spółka zbankrutowała. Sprawdzą, czy pracownicy tuszowali fakt niebezpiecznej usterki w autach.

Brazylia zyskała wizerunkowo, ale nie gospodarczo

Brazylia zyskała wizerunkowo na mundialu, a sukces organizacji mistrzostw - mimo początkowych protestów na bezprecedensową skalę - przyczynił się do wzrostu notowań prezydent Dilmy Rousseff, która najprawdopodobniej wygra październikowe wybory - ocenia analityk PISM Kinga Brudzińska.

Renta dożywotnia pod okiem KNF? Komisja ma zastrzeżenia

Resort gospodarki proponuje, by KNF objęła nadzorem podmioty oferujące rentę dożywotnią. Zdaniem ekspertów zwiększy to bezpieczeństwo seniorów. KNF uważa jednak, że projekt MG nie daje nadzorowi instrumentów, by efektywnie kontrolować takie instytucje.

Na boisku wygrali Niemcy. Gospodarczo Argentyna w czwartej lidze

Piłkarze Niemiec po pokonaniu Argentyny w Rio de Janeiro zostali piłkarskimi mistrzami świata. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, ale zupełnie inaczej jest w gospodarce. Argentyna ma ogromne długi i jest pozbawiona międzynarodowych źródeł dofinansowania, natomiast gospodarka naszych zachodnich sąsiadów należy do największych na świecie.

14.07 Pomundialowa hossa w Niemczech

Poprzedni tydzień był na warszawskiej giełdzie pierwszym wzrostowym po miesiącu spadków. Dziś inwestorzy kontynuują wzrosty, a gwiazdą sesji w Europie był niemiecki Adidas. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Pracownicy skazani na czasówki. A powinni mieć etat

Około 450 tys. osób pracuje na czas określony, choć powinny mieć stały etat - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Takich pracowników można zwolnić za dwutygodniowym wypowiedzeniem, bez konieczności uzasadnienia i konsultacji ze związkami zawodowymi.

Chińskie władze boją się iPhone'ów. Apple odpiera zarzuty

Apple zapewnił chińskich klientów, że funkcja śledzenia lokalizacji na iPhone'ach nie może być wykorzystywana do identyfikacji działalności poszczególnych osób. Wcześniej władze Chin zarzuciły amerykańskiemu gigantowi, że urządzenie zbiera dane i może spowodować np. przeciek tajemnic państwowych.

YouTube negocjuje z Hollywood. "Porozumienie już blisko"

YouTube rozpoczął kolejną rundę rozmów z Hollywood i niezależnymi producentami filmów, których efektem ma być uruchomienie płatnej usługi umożliwiającej wypożyczanie filmów w internecie. Negocjacje trwają już od kilku lat, ale według agencji Reuters tym razem strony są niezwykle blisko osiągnięcia porozumienia.

Pfizer odpuścił, ale dyskusja trwa. Brytyjczycy chcą chronić własne firmy i badania

Wielka Brytania chce zmusić zagranicznych nabywców dużych brytyjskich firm do tego, aby inwestowały np. w badania, które są ważne dla interesu narodowego tego kraju. To efekt debaty, która przetoczyła się przez kraj po tym, jak Pfizer próbował przejąć AstraZenecka. Mogło się to wiązać ze zmniejszeniem finansowania badań kluczowych dla Brytyjczyków.

Rewolucja w transporcie. Auta bez kierowcy już za 6 lat?

Autonomiczne samochody osobowe, poruszające się bez udziału kierowcy, mogą pojawić się na europejskich drogach w 2020 r. Ciężarówki, ze względu na bardziej złożone kwestie m.in. prawne, dostępne będą pięć lat później – przewiduje koncern Mercedes-Benz.

Po aferze Amber Gold bezpieczniej na rynkach finansowych

Po wybuchu afery Amber Gold ruszyły prace legislacyjne nad poprawą bezpieczeństwa konsumentów na rynku finansowym. Nowe uprawnienia dostał już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w planach jest także rozszerzenie kompetencji Komisji Nadzoru Finansowego. - Instytucje państwowe przyznały już sobie wszystkie uprawnienia, których brakowało. Teraz muszą nauczyć się je aktywnie wykorzystywać - uważa radca prawny Robert Nogacki.

Po co Gazpromowi Azja? W Europie zarabia krocie. Najwięcej płaci Polska

Kryzys ukraiński skłonił Europę do żywszego nieco szukania alternatywy dla gazu z Rosji. Rosja także spogląda w inną stronę - na Daleki Wschód. Czy to koniec największego gazowego mariażu świata? Kiedy Polska przestanie płacić Gazpromowi najwięcej w UE? Prosty rachunek pokazuje, że nigdzie indziej Rosjanie po tak niskich kosztach nie sprzedadzą tak dużo gazu za tak duże pieniądze.