Najnowsze

Najnowsze

GUS: Przedsiębiorstwa na plusie, budowlanka radzi sobie słabiej

Wynik finansowy netto przedsiębiorstw po I półroczu wzrósł o 1,5 proc. rok do roku, do 46,1 mld zł - podaje GUS. Natomiast z sektora budowlanego nadal napływają sygnały o wzroście opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Mogą utrzymać się redukcje zatrudnienia.

Sawicki: Ubój gospodarczy będzie zalegalizowany

Do końca roku zostanie zmienione rozporządzenie dotyczące sprzedaży bezpośredniej, które będzie legalizowało kwestię uboju gospodarczego - zapowiedział w piątek w Nowym Targu minister rolnictwa Marek Sawicki.

"Milion w portfelu", 22.08

Tylko fundusze. Tak w skrócie swój portfel przedstawia Grzegorz Zatryb, główny strateg w Skarbiec TFI. Analityk trzyma udziały w funduszach Top Brands, Lokacyjnym, Akcji, Spółek Wzrostowych, Rynków Surowcowych i Rynków Rozwiniętych.

UOKiK bierze pod lupę kolejne firmy sprzedające na pokazach

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważnie przygląda się praktykom przedsiębiorców sprzedających towary na pokazach. Najnowsze działania dotyczą spółek Lama Gold oraz MedForLife. Kilka dni temu UOKiK ukarał dwie inne firmy, które sprzedawały na pokazach m.in. garnki i wprowadzały klientów w błąd.

Rokita: Merkel jest cudem dla Polski

Kanclerz Niemiec Angela Merkel to może być ostatni polityk, który jest twardy wobec Rosji, po niej już takiego nie będzie - mówił Jan Maria Rokita, komentator TVN24 Biznes i Świat. - Angela Merkel z polskiego punktu widzenia jest cudem w niemieckiej polityce, bo tak propolskiego polityka, a jednocześnie tak ostrego dla Kremla Niemcy nie miały od czasów II wojny światowej - twierdzi Rokita.

22.08 Yellen, czyli z dużej chmury mały deszcz

Ostatnie w tym tygodniu notowania na europejskich parkietach dobiegły końca. Kończymy je na minusie rozczarowani wystąpieniem szefowej Fed Janet Yellen w Jackson Hole. Patrzyliśmy z niepokojem na rosyjski konwój, który bez zgody Ukrainy wjechał na jej terytorium. Dzień na rynkach - relacjonował Radosław Fellner.

Rekordowa kara. Bank of America zapłaci blisko 17 mld dolarów

16 mld i 650 mln dolarów zapłaci w ramach ugody z rządem USA Bank of America. Wszystko przez to, że pracownicy tej instytucji sprzedawali klientom bezwartościowe papiery wartościowe. Świadomie wprowadzali klientów w błąd, co przyczyniło się do wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku.

Eksport "za morze" hamuje. Więcej wysyłamy do Unii

Jeszcze nie tak dawno nasz eksport poza Unię, np. do Chin, USA, Norwegii czy na Bliski Wschód rósł w imponującym tempie sięgającym kilkudziesięciu procent. W ostatnich miesiącach ta ekspansja nieco wyhamowała – informuje „Puls Biznesu”.

"Świat", 21.08

W programie „Świat” rozmawialiśmy o tym, czy Białoruś wybija się na niezależność. Przedstawiciele UE wezmą udział w szczycie państw Unii Celnej oraz Ukrainy 26 sierpnia w Mińsku. Unię Celną tworzą Rosja, Białoruś i Kazachstan, a te ostatnie nie popierają rosyjskich sankcji nałożonych na kraje UE i chcą mieć dobre relacje gospodarcze z Ukrainą.

Bilans: inwestorzy uciekają z Rosji, Moskwa uderza w McDonald's

Z powodu wojny handlowej Moskwy z Zachodem inwestorzy uciekają z Rosji. Organizacje charytatywne od poniedziałku zaczną na większą skalę przekazywać najuboższym produkty objęte rosyjskim embargiem. Rosjanie kontrolują kolejne restauracje amerykańskiej sieci McDonald's. Po czterech lokalach w Moskwie niezapowiedziane kontrole wchodzą do restauracji na Uralu.

25 proc. rodziców nie stać na kupno pełnej wyprawki szkolnej. Jak zaoszczędzić?

Pierwszy września to dla rodziców spore wydatki. Joanna Bilińska z Ceneo mówi, że ceny podręczników nadal rosną. - Koszt zestawu dla ucznia III klasy jest wyższy o 20 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Wydawcy mówią, że to wynik większej marży, którą pobierają sklepy, a z kolei ich właściciele twierdzą, że są to ceny narzucane przez wydawnictwa. - Warto kupować przez internet, ponieważ tu możemy zaoszczędzić od 15 do 30 proc. kosztów wyprawki z np. supermarketów - uważa Bilińska. - Według GUS 25 proc. rodziców uczniów szkół podstawowych nie stać na kupno pełnej wyprawki.

"Epicentrum", 21.08

Niejasne szwajcarskie prawo sprawia, że kwitnie tam turystyka eutanazyjna. Pomiędzy 2008 a 2012 rokiem 612 takich „turystów” przyjechało do Szwajcarii, aby skorzystać ze wspomagania w samobójstwie. Przybyli z 31 krajów świata, głównie z Niemiec i Wielkiej Brytanii. W tej ostatniej hasło “wyjazd do Szwajcarii” stało się synonimem do asysty przy samobójstwie. M.in. o tym rozmawialiśmy w programie "Epicentrum".

Rosjanie pilnują embarga i konfiskują francuski pasztet

Rosyjskie służby weterynaryjne ogłosiły w czwartek, że na granicy z Finlandią skonfiskowały w związku z ogłoszonym przez rząd embargiem 70 kilogramów francuskiego pasztetu, który rosyjscy turyści próbowali wwieźć do ojczyzny.

"Biznes dla ludzi", 21.08

W programie wyjaśniliśmy różnice między IKE a IKZE, a także wytłumaczyliśmy, czy i jak rodzice mogą dzielić się urlopami macierzyńskim i jednocześnie skorzystać z urlopu wypoczynkowego. A co, gdy ojciec dziecka straci pracę - czy może wówczas przestać płacić alimenty? Sprawdziliśmy też, jak przejąć klienta od konkurencji.

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: Do Szwajcarii po samobójstwo. Kwitnie turystyka eutanazyjna

Rośnie liczba osób wyjeżdżających do Szwajcarii nie po to, by wypoczywać w Alpach, ale, żeby... popełnić samobójstwo. W Indiach kobiety podnoszą głowy i pokazują twarze zniszczone po oblaniu kwasem. Wzięły udział w specjalnej sesji fotograficznej pokazującej, że nadal są piękne. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat będziemy analizować też dokąd zmierzają Białoruś i Węgry.