Najnowsze

Najnowsze

UE chroni swój rynek przed zalewem taniej kukurydzy i żyta

Od dziś cło importowe na kukurydzę, sorgo i żyto wyniesie 5,32 euro za tonę - informuje Komisja Europejska. Ta decyzja to odpowiedź na sytuację na światowym rynku kukurydzy i wynikające z niej niskie ceny. A tymczasem jej zapasy są najwyższe od 5 lat.

Telekomunikacyjne oszustwa. Prawie pół miliona kary dla PTS

1500 klientów poskarżyło się na firmę telekomunikacyjną PTS, która w nieuczciwy sposób zawierała z nimi umowy, naliczała opłaty bez uzasadnienia, czy dopuszczała się przenoszenia numerów nie mając do tego uprawnień. Regulator rynku nałożył na nią wysoką karę. Po raz drugi.

Produkcja przemysłowa w USA w górę

Produkcja przemysłowa w USA w czerwcu br. wzrosła o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca, w maju wskaźnik wzrósł o 0,5 proc. po korekcie - podała Rezerwa Federalna.

Spadają ceny warzyw. Papryka o połowę tańsza niż rok temu

Papryka, cukinie, bakłażany, cukrowa i biała cebula są na rynku hurtowym w Broniszach o 20 do 50 proc. tańsze niż w ubiegłym roku. Mniej kosztują także wszystkie owoce, z wyjątkiem czereśni i moreli. - Duża podaż krajowych warzyw wpłynęła na znaczne obniżenie cen - twierdzi rzeczniczka rynku Małgorzata Skoczewska.

NBP: sytuacja banków jest stabilna, ale chce zmian w SKOK-ach

Sytuacja banków pozostaje dobra i stabilna, są odporne nawet na istotne pogorszenie warunków działalności - wynika z raportu NBP. Mimo to, bank zaleca szybkie powołanie Rady ds. Ryzyka Systemowego, ściślejszą integrację sektora bankowości spółdzielczej i restrukturyzacji SKOK-ów.

"Milion w portfelu", 16.07

Przyglądamy się portfelowi dyrektora inwestycyjnego AgioFunds TFI Roberta Nejmana, który urósł o prawie 16 proc. Co miało wpływ na ten wynik?

Na statkach, w kotłach i piecach. Tam potrzebny jest mazut

Mazut, czyli ciężki olej opałowy, który wyciekł dziś w elektrowni w Kozienicach, to substancja coraz częściej pożądana przez branżę energetyczną. Popyt na niego rośnie, a import maleje, bo produkcją cieczy zajęły się także koncerny z Polski.

Włosi zainteresowani polskimi przetargami na drogi i koleje

Przedstawiciele kilkudziesięciu firm budowlanych z Włoch przyjechali do Polski, by szukać partnerów i potencjalnych kontraktów w projektach drogowych, kolejowych i środowiskowych. Dzisiaj spotkali się z przedstawicielami polskiej administracji i biznesu.

ZUS czy OFE. Już 624 tys. osób wybrało fundusze

Do 15 lipca, na 12 dni roboczych przed zamknięciem okienka transferowego, 624,187 tys. osób złożyło w ZUS oświadczenia o przekazywaniu części składki emerytalnej do OFE – poinformował ZUS w komunikacie.

Japonia wraca do atomu. Jest zgoda na włączenie reaktora

Japoński nadzór jądrowy wydał zgodę na wznowienie działalności jednej z elektrowni atomowych na południu tego kraju - informuje "Financial Times". Od katastrofy w elektrowni w Fukushimie w 2011 roku wszystkie bloki jądrowe w Japonii są wyłączone.

Afera podsłuchowa zachwiała reputacją NBP

O 16 punktów proc. zmalał odsetek osób pozytywnie oceniających NBP po opublikowaniu Belka-Sienkiewicz - wynika z sondażu CBOS. Pracę banku centralnego dobrze ocenia 43 proc. respondentów.

"Nie mogę zapłacić ci więcej", czyli osiem najczęstszych kłamstw twojego szefa

Z pewnością znalazłeś się kiedyś w sytuacji, gdy prosiłeś szefa o podwyżkę, ale ten odesłał cię z kwitkiem, mówiąc: nie mogę zapłacić ci więcej. Sprawdź, co zazwyczaj ma na myśli twój szef, kiedy stosuje tego typu stwierdzenia. Zestawienie opracował serwis Business Insider na podstawie opinii zebranych w amerykańskich przedsiębiorstwach.

Przy nich Pendolino to żółw. Poznaj najszybsze pociągi świata

Od grudnia 2014 roku po polskich torach ma jeździć pociąg Pendolino, który docelowo ma osiągnąć prędkość maksymalną 230 km/h. To jednak niewiele w porównaniu z najszybszymi pociągami na świecie - japoński Shinkansen pędzi prawie 400 km/h, chiński Maglev osiąga prędkość 500 km/h, a włoski AGV Italo osiąga nawet 570 km/h.

Wielkie czyszczenie i e-platforma. KRS czeka rewolucja

Oczyszczenie rejestru z tzw. podmiotów martwych, utworzenie platformy internetowej zawierającej wszystkie orzeczenia sądów rejestrowych i modyfikację zasady wynagradzania kuratorów przewiduje projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.