Najnowsze

Najnowsze

4You Airlines zawieszają sprzedaż biletów. Decyzja o śledztwie za kilka dni 

4You Airlines wstrzymały sprzedaż biletów lotniczych - dowiedziała się TVN24 Biznes i Świat. Firma nie informuje klientów, co jest powodem wstrzymania sprzedaży. Przedstawiciele 4You nie odpowiadali w poniedziałek rano na telefony. W ub. tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do prokuratury wniosek o zbadanie działalności firmy pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa.

Nowy iPhone z rekordem sprzedaży. W pierwszy weekend ponad 10 mln sztuk

Firma Apple możne na swoje konto zapisać kolejny rekord sprzedaży. W pierwszy weekend po premierze nowego modelu iPhone'a 6, koncern odnotował sprzedaż na poziomie ponad 10 mln egzemplarzy. Nowe telefony z popularnym "nadgryzionym" jabłkiem trafiły do sprzedaży w piątek, wcześniej dostępne były w przedsprzedaży.

Firmy usługowe spodziewają się wzrostu. Ale będą zwalniać

We wrześniu większość przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę pozytywnie - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Badane firmy z większości sekcji spodziewają się wzrostu popytu i sprzedaży oraz spadku cen. Zapowiadają także redukcje zatrudnienia.

GUS: syntetyczny wskaźnik koniunktury we wrześniu niższy

Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się we wrześniu na poziomie nieco niższym w stosunku do odnotowanego przed miesiącem, ale nieznacznie wyższym niż przed rokiem - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Z kolei ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym we wrześniu oceniany jest podobnie jak w sierpniu i lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich trzech lat.

Będzie łatwiej upaść. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę o upadłości konsumenckiej - podała jego kancelaria. Ustawa łagodzi obowiązujące rygory dla konsumentów, którzy chcą ogłosić niewypłacalność. Zdaniem autorów zmiany jest ona potrzebna, bo dotychczasowe prawo jest martwe.

Rokita o nowym rządzie: Kopacz niekompetentna, Schetyna się nie nadaje

Piątek był nieszczęsny dla Ewy Kopacz. Od razu na wejściu ujawniła wszystkie swoje najsłabsze strony. Jej słowa bardziej pokazały jej niekompetencję, obawę i brak zdolności formułowania poglądów, niż zarysowały jakąś nowa polską politykę - mówił Jan Maria Rokita w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna nie nadaje się na szefa polskiej dyplomacji. - W przeciwieństwie do Ewy Kopacz jest doświadczonym i twardym politykiem z kwalifikacjami. Ale to nie znaczy, że pasuje do każdego resortu. Schetyna nie ma kwalifikacji osobowościowych do MSZ - podkreślał Rokita.

22.09 Dzień na rynkach: akcje, ropa, miedź i srebro w dół - wszystko przez Chiny

Po piątkowym rekordzie na WIG-u i neutralnej sesji na Wall Street, nowy tydzień na globalnych rynkach rozpoczął się od spadków w Azji. To efekt słów ministra finansów Chin o braku zmian w chińskiej polityce gospodarczej. Oznacza to brak nowego programu pomocowego w Chinach, co wprowadziło inwestorów na świecie w nastrój smutny i melancholijny. W efekcie mamy spadki wszędzie. Dzień na rynkach relacjonuje Rafał Hirsch.

Nowe przepisy mają ograniczyć oszustwa przy sprzedaży komórek

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian, który przewiduje rozszerzenie listy towarów objętych odwróconym VAT-em m.in. o telefony komórkowe. Zdaniem resortu finansów zmiana ograniczy oszustwa i nadużycia w VAT związane zwłaszcza z obrotem niektórymi towarami.

USA ostrzegają: Europa musi zwiększyć popyt, aby ożywić gospodarkę

Sekretarz Skarbu USA Jack Lew wezwał kraje strefy euro do "zwiększenia popytu" w celu zmniejszenia bezrobocia i uniknięcia deflacji. Wyraził także zaniepokojenie z powodu napięć politycznych pomiędzy europejskimi krajami, co- jego zdaniem - może mieć wpływ na opóźnienie pilnych działań.

Gminy nie chronią danych swoich mieszkańców

Rzecznik praw obywatelskich (RPO) zarzuca gminie Komoroniki (Wielkopolskie), że nie anonimizuje dokumentów urzędowych. Prosi o pomoc generalnego inspektora ochrony danych osobowych (GIODO) – informuje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna". GIODO już wielokrotnie stwierdzał niedopuszczalność takich praktyk.

NBP: z programu "Mieszkanie dla Młodych" korzystają głównie bogaci

Rządowy program „Mieszkanie dla młodych” miał dać szanse tym, którzy bez pomocy państwa nie mogli liczyć na własne mieszkanie. Według raportu NBP z programu nie korzystają jednak mniej zarabiający i pracujący na tzw. umowach śmieciowych. Korzystają za to bogatsi oraz ci, których stać na zwykły kredyt. "Fakty" TVN sprawdziły, dlaczego tak się dzieje.

Egzotyka na zimę? Polski turysta ma w czym wybierać. Ale tylko ten z zasobnym portfelem

Lato zbliża się ku końcowi, ale to nie znaczy, że to koniec wakacyjnych wyjazdów. - Na ten sezon mamy propozycje wylotów bezpośrednich dreamlinerami z Warszawy i Katowic do egzotycznych krajów. To kierunki, które są przez polskich turystów mniej znane i eksploatowane, a przede wszystkim do których do tej pory nie było masowej turystyki. Są to Meksyk, Dominikana, Tajlandia, Kenia, RPA, Sri Lanka i Gambia. Cena takiej tygodniowej wycieczki zaczyna się od 4,5 tys. zł. - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający Fly.pl

Zimne gwiezdne wojny? "Amerykanie nie chcą być już na łasce Rosjan"

USA zaczną w 2017 roku ponownie samodzielnie wysyłać astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) kończąc swą zależność od rosyjskich statków Sojuz. Po wycofaniu w 2011 roku z użytku wszystkich amerykańskich wahadłowców, NASA może wysyłać swych astronautów na ISS tylko na pokładach statków Sojuz - za co strona rosyjska liczy sobie ostatnio po 71 mln dolarów od osoby. We wtorek ogłoszono wynik przetargu na firmę, która zaprojektuje i stworzy amerykański statek kosmiczny. Konkurs wygrały firmy SpaceX oraz Boeing. Astronauci NASA nie będą już musieli korzystać z pomocy Roskosmosu. - NASA nie chce być na łasce Rosjan, dla których jest to pstryczek w nos. Ale Rosjanie nie pozostają dłużni i już zapowiedzieli, że przenoszą miejsce treningów astronautów na Krym. Widać, że polityka bardzo przekłada się na to, co jest nad naszymi głowami - mówi Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.