Najnowsze

Najnowsze

Małe i piękne, czy duże i szybkie? Paryż świeci nowościami motoryzacyjnymi

W Paryżu trwają targi motoryzacyjne. Dominujący w tym roku trend to oszczędność. Podczas targów prezentowane są głównie oszczędne, małe samochody i kompaktowe SUV-y. Producenci promują też silniki hybrydowe, zapewniając o ich maksymalnej wydajności przy minimalnym zużyciu energii. Producenci prześcigają się w prezentowaniu nowości.

Dobre zbiory zbóż w Rosji i na Ukrainie

W tym sezonie prognozy zbioru zbóż na świecie, w Rosji i na Ukrainie zapowiadają się dobrze. Będzie to miało wpływ na ceny ziarna, które spadają od kilku tygodni - informuje Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAMMU/FAPA).

Fałszerze na fali? "Podrabianie euro coraz popularniejsze"

W następnych latach może wrastać liczba wprowadzanych także do obiegu w Polsce fałszywych euro - oceniają eksperci. Według nich więcej będzie też tzw. domowych ośrodków fałszerskich i - co za tym idzie - falsyfikatów polskich banknotów o niskich nominałach.

Zamieszanie z ustawą o rajach podatkowych. Sprawą zajmie się NIK

- Będziemy to analizować. Jesteśmy teraz na etapie przyjmowania planu kontroli na przyszły rok. Każdy z takich sygnałów jest bardzo poważnie analizowany, ten wczorajszy również - powiedział w RMF FM prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Skomentował w ten sposób sprawę opóźnienia publikacji ustawy nakładającej 19-proc. podatek na dochody spółek zagranicznych kontrolowanych przez polskie firmy.

Koniec afery Art-B. Ale Gąsiorowski nie odpowie ze oscylator

Po 23 latach prokuratura oskarżyła drugiego, obok Bogusława Bagsika, bohatera głośnej afery z początku lat 90. Ale współtwórca Art-B Andrzej Gąsiorowski odpowie nie za słynny oscylator, tylko za przywłaszczenie pieniędzy własnej spółki - informuje sobotnia "Gazeta Wyborcza".

"Epicentrum", 03.10

W programie "Epicentrum" rozmawialiśmy z Michałem Ogórkiem i Andrzejem Komorowskim. Zapytaliśmy, dlaczego brakuje klownów, a także o tym czy imigranci wprowadzą się do niemieckich rodzin oraz czy chłopiec, który czuje się dziewczynką może chodzić na WF-u dla dziewcząt.

"Świat", 03.10

W programie "Świat" gościem był Janusz Lewandowski, eurodeputowany i były komisarz europejski ds. budżetu UE. Zapytaliśmy go o wyzwania przed jakimi stanie przyszła polska komisarz ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska.

Hongkong, Ukraina i ochrona Obamy. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Protesty w Hongkongu, sekrety Secret Service, życie polskich weteranów wojny w Afganistanie i polityka Kopacz wobec Ukrainy - na weekend w TVN24 Biznes i Świat zapraszają Magda Ogórek i Michał Sznajder. Gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski oraz szef BBN gen. Stanisław Koziej.

Unijny komisarz: dyrektywa wzmocni prawa konsumentów

Wzmocnienie praw konsumentów oraz umożliwienie firmom wejścia na nowe rynki to cele unijnej dyrektywy ws. praw konsumentów - powiedziała w piątek w Warszawie unijna komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa Martine Reicherts.

KGHM ma koncesję na poszukiwanie soli. To interes publiczny

Minister Środowiska udzielił KGHM koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża soli potasowo-magnezowych w okolicach Pucka (Pomorskie) wraz z kopalinami towarzyszącymi: rudami miedzi i srebra oraz solą kamienną - podał resort na swojej stronie internetowej.

Taniejąca ropa ratuje Lotos. Marża sięgnęła 73 proc.

Coraz niższe ceny ropy na światowych rynkach poprawiają wyniki koncernu paliwowego Lotos. Tzw. modelowa marża rafineryjna tej spółki osiągnęła we wrześniu br. wartość 7,86 dolarów na baryłkę, a to najwyższy poziom odnotowany w tym roku.

TVN obchodzi 17. urodziny. To najchętniej oglądana telewizja w Polsce

Telewizja TVN obchodzi 17. urodziny. 3 października 1997 roku stacja rozpoczęła emisję programu. Prezesem TVN został Mariusz Walter. Punktualnie o godzinie 19.30 widzowie mogli zobaczyć pierwsze wydanie "Faktów". TVN jest obecnie liderem na rynku telewizji. We wrześniu była najchętniej oglądaną telewizją w Polsce.

Dane z USA umacniają dolara. Złoty się osłabia

Lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy umocniły dolara w stosunku do euro i innych walut. Złoty w piątek do dolara stracił ok. 4 gr. Rynek polskich obligacji nieznacznie się osłabił, co dilerzy tłumaczą obawami o możliwość odpływu kapitału do USA.

"Milion w portfelu", 3.10

- Życzyłbym sobie, żeby każda odsłona przynosiła pozytywny wynik, niestety zdarzają się takie chwile, kiedy tracimy część kapitału - tak stratę podczas ostatniej odsłony komentował Hubert Kmiecik zarządzający Allianz TFI.

Bank przejmie mieszkanie i wynajmie byłemu właścicielowi? "Nie chcemy klienta zostawiać na ulicy"

Związek Banków Polskich proponuje, by Bank Gospodarstwa Krajowego za pośrednictwem funduszu zajmującego się inwestowaniem w mieszkanie na wynajem przejmował zadłużony np. we frankach lokal. Miałoby to pomóc uniknąć najgorszego, czyli licytacji komorniczej. - Chcemy unikać postępowania komorniczego i nie chcemy klienta zostawiać na ulicy - podkreślił w TVN24 Biznes i Świat Jacek Furga ze Związku Banków Polskich.