Najnowsze

Najnowsze

Poczta Polska wejdzie na giełdę? Eksperci zachęcają, ministerstwo analizuje

Resort administracji i cyfryzacji rozmawia z Ministerstwem Skarbu i zarządem Poczty Polskiej ws. prywatyzacji spółki na warszawskim parkiecie. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. MAC chce mieć pewność, że debiut giełdowy byłby korzystny dla operatora, pracowników i klientów. Zdaniem ekspertów wejście poczty na GPW to dobry kierunek.

Tesco zmienia plany. Zamiast hipermarketów zbuduje domy

Cztery tysiące domów planuje zbudować sieć handlowa Tesco. Brytyjski gigant posiada około 300 działek, na których miały powstać wielkopowierzchniowe hipermarkety. Jednak koncern zmienił zdanie i uznał, że rynek jest już częściowo nasycony, a istnieje znacznie większe zapotrzebowanie na nieruchomości mieszkalne.

Zamknięte niebo nad wschodnią Ukrainą to koszty dla przewoźników. Bilety podrożeją?

Po katastrofie samolotu Malaysia Airlines przestrzeń powietrzna nad wschodnią Ukrainą została zamknięta. Zmiana trasy rejsów to dla linii lotniczych dodatkowe koszty związane z zakupem paliwa, a także dodatkowe koszty operacyjne. - To z pewnością negatywnie odbije się na wydatkach przewoźników - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Oscar Maliszewski, dyrektor operacji lotniczych Blu Jet. Na razie nie jest pewne, czy wzrosną ceny biletów.

Piwa rzemieślnicze. Jeszcze pasja czy już biznes?

Na pierwsze piwo potrzebne jest 15-20 tys. złotych, oryginalna koncepcja na nazwę i etykietę na butelce. Do tego dobra promocja, zainteresowanie premierą hurtowników i oczekiwanie na pozytywną reakcje rynku. Potem kolejna inwestycja. Tak rozkręcają się pierwsze browary, które mogą zmienić rynek piw premium.

Nietypowa restauracja. Zjesz do syta, zapłacisz tyle, "ile możesz"

W centrum amerykańskiego miasta Tulsa znajduje się nietypowa knajpa. Jej menu godne jest naprawdę dobrej restauracji, ale za posiłek zapłacimy tyle... ile zechcemy. - Chcemy umożliwić zjedzenie porządnego posiłku każdemu, bez względu na zasobność portfela. Funkcjonujemy na zasadzie "płacisz, ile możesz" - tłumaczy założycielka Tulsa Table Christy Moore.

Afrykański pomór świń uderza w Rosję. Miliardowe straty

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji (Rossielchoznadzor) poinformowała o wykryciu kolejnych ognisk afrykańskiego pomoru świń. Wirus rozprzestrzenia się, a straty z tego tytułu szacowane są na co najmniej 30 mld rubli.

Ostra walka na polskim rynku AGD. Co z cenami?

Po upadku zakładów FagorMastercook i przejęciu Indesitu krajowy rynek sprzętu AGD wkrótce może zostać zdominowany przez zaledwie kilku potentatów - informuje weekendowa "Gazeta Wyborcza".

Jak nie dać się oszukać na wakacjach? Siedem rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjazdem

Miały być wymarzone, oczekiwane od miesięcy, kosztujące niemało wakacje. Brutalna rzeczywistość szybko sprowadza nas jednak na ziemię, bo okazuje się, że lot jest opóźniony, nie ma dla nas miejsca w zarezerwowanym hotelu, a w nowym po pokoju hasają karaluchy. Na koniec biuro podróży skraca nam wakacje. Co zrobić, gdy spotkają nas nieoczekiwane nieprzyjemności i jakie mamy prawa? Sprawdź w naszym poradniku.

"Świat", 18.07

W programie "Świat" śledziliśmy reakcje na katastrofę boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych, który rozbił się w czwartek na wschodzie Ukrainy. Opowiedzieliśmy również o izraelskiej ofensywie lądowej w Strefie Gazy. Gośćmi Magdy Ogórek byli Jerzy Maria Nowak, były ambasador Polski przy NATO oraz Jan Wojciech Piekarski, były ambasador RP w Izraelu.

Katastrofa na Ukrainie w mediach. Alternatywna rzeczywistość w Rosji

Katastrofa samolotu znalazła się na czołówkach światowych mediów, ale tylko tych Zachodnich. Tamtejsze gazety piszą o "okrutnej zbrodni", "zamachu", a nawet o "rakiecie Putina". Inna rzeczywistość medialna panuje w Moskwie. Z najważniejszych tytułów czytelnicy mogli dowiedzieć się dziś m.in. o zwyczajach żywieniowych Rosjan.

W weekend w TVN24 Biznes i Świat: katastrofa samolotu na Ukrainie

Prawie 300 ofiar katastrofy na Ukrainie. Boeing 777 - zestrzelony. Według amerykańskiego wywiadu, najprawdopodobniej przez rosyjskich separatystów. Czy uda się bezspornie wskazać winnych? Jak zbadać wrak, jak godnie potraktować zabitych, kiedy dostępu do miejsca katastrofy blokują uzbrojeni i nieobliczalni ludzie?

Umowa o handlu UE z USA pod znakiem zapytania. Podzieli los ACTA?

Umowa handlowa UE-USA może podzielić los ACTA, która została odrzucona przez Unię po protestach społecznych. Ponad 120 organizacji pozarządowych protestuje przeciwko podpisaniu porozumienia między tymi globalnymi graczami. Wskazują na zagrożenia, które niesie dla konsumentów oraz na brak przejrzystości.

Rosja na celowniku UE. Sankcje dla kolejnych firm

W nadchodzącym tygodniu ma powstać lista rosyjskich spółek i Rosjan, którzy zostaną objęci unijnymi sankcjami. To kara za wspieranie destabilizacji Ukrainy. Do tej pory zakazem wizowym i zamrożeniem aktywów objęte zostały 72 osoby.

Bilans: spadki na giełdach po katastrofie samolotu, kolejna pożyczka dla Ukrainy

Większość europejskich giełd zamknęła notowania na minusie. Reakcja inwestorów na katastrofę lotniczą na Ukrainie to najważniejsze informacja dnia. Międzynarodowy Fundusz Walutowy jest zadowolony z reform na Ukrainie i zapowiada kolejną transzę pożyczki. 3,42 mld dolarów zarobił w drugim kwartale tego roku Google. A w Polsce analitycy prognozują spadek cen benzyny.

Duński bank: rosyjska gospodarka wyhamuje

Rozbicie malezyjskiego boeinga nad Ukrainą świadczy o eskalacji konfliktu. Osłabi to zaufanie inwestorów, wyhamuje rosyjską gospodarkę i zaszkodzi perspektywie jej wzrostu w przyszłości – ocenia duński bank inwestycyjny Danske.