Najnowsze

Najnowsze

Bruksela: Potrzeba czasu, by ocenić skutki embarga

Instytucjom europejskim zajmie trochę czasu ocena sytuacji po rozszerzeniu embarga przez Rosję na kraje UE , USA, Australię, Kanadę i Norwegię - poinformował, cytowany w komunikacie resortu rolnictwa, przedstawiciel Komisji Europejskiej.

08.08 Nerwowa końcówka tygodnia, czeka nas wojna?

Rynki w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii zamykały ostatnią sesję na minusie. Dziś również nie należy spodziewać się wzrostów. Świat boi się eskalacji konfliktu i nowej zimnej wojny. Już wczoraj wieczorem niemccy przedsiębiorcy nawoływali do zatrzymania tej spirali. Pytanie czy nie jest już za późno. Nasze oczy zwrócone będą dziś na Wschód. Dzień na rynkach relacjonuje redakcja tvn24bis.pl.

Rząd chce pomóc Malaysia Airlines. Będzie przejęcie i restrukturyzacja?

Państwowa firma inwestycyjna Khazanah Nasional chce przejąc linie lotnicze Malaysia Airlines, a następnie przeprowadzić gruntowną restrukturyzację. To jedna z ostatnich szans na ocalenie przewoźnika, który w ostatnich miesiącach stracił dwa samoloty. Jeden z nich przepadł bez wieści, a drugi zestrzelono nad Ukrainą.

Wybiórcze embargo Putina. Czarna lista pełna dziur

Wprowadzony przez Rosję w czwartek zakaz importu produktów rolnych z Unii Europejskiej, USA i kilku innych państw ma charakter wybiórczy, traktując bardzo restrykcyjnie określone grupy artykułów, a inne całkowicie pomijając.

Bruksela o rosyjskich sankcjach: straty będą mniejsze niż myśleliśmy

Ponieważ rosyjskie sankcje obejmują tylko wybrane kategorie produktów, Komisja Europejska uważa, że straty będą znacznie mniejsze, niż początkowo myślano w Brukseli. Ze wstępnych analiz wynika, że sankcje obejmą towary, których eksport w 2013 r. wyniósł 5,252 mld euro, czyli mniej niż połowę całego eksportu rolno-spożywczego UE do Rosji.

Żywność, która nie pojedzie do Rosji zostanie w Europie

Połowa żywności w Rosji pochodzi z importu, z samej UE 35-40 proc., więc olbrzymia ilość unijnej produkcji zostanie w Europie - mówi prof. Andrzej Kowalski. Podkreśla, że ponieważ embargo dotknie wszystkie kraje UE, to chętnych na rekompensaty będzie wielu.

Setki milionów na etaty dla duchownych. "Wierni powinni sami płacić za wiarę"

Duchowni są zatrudnieni w policji, straży pożarnej, BOR, resorcie finansów czy szpitalach. - Te funkcje są finansowane przez państwo we wszystkich krajach Europy - mówił na antenie TVN24 Mateusz Dzieduszycki, rzecznik kurii warszawsko-praskiej. - Finansując Kościół państwo łamie konstytucję, ponieważ obiecywało, że nie będzie w żaden faworyzować któregokolwiek z wyznań - uważa etyk Jan Hartman.

"Świat", 07.08

Co dzieje się naprawdę na wschodzie Ukrainy? Jak faktycznie wygląda operacja antyterrorystyczna i dlaczego ostatnio wytraciła impet? Ilu rzeczywiście jest separatystów i czy Rosja jest gotowa na zbrojną interwencję? Rozmawiali o tym dr Jarosław Ćwiek Karpowicz z PISM, gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP oraz mjr. Michał Fiszer z miesięcznika „Lotnictwo”.

Sankcje dotkną nieba. Najwięcej straci Lufthansa

Lufthansa, Air France-KLM i Finnair ucierpiałyby najbardziej, gdyby doszło do zamknięcia przez Moskwę przestrzeni powietrznej nad Syberią - wynika z wyliczeń, na które powołuje się agencja Reutera.

Kompania Węglowa ma plan naprawczy. Celem jest płynność finansowa

Kompania Węglowa przygotowała plan naprawczy na lata 2014-2020 i przekazała go organom właścicielskim - poinformował szef biura komunikacji w spółce. Podstawowym celem restrukturyzacji jest uzyskanie m.in. płynności finansowej, odbudowa kapitału własnego do 2016 r.

Bilans: Rosja odpowiada na sankcje, Polska wśród najmocniej dotkniętych

Rosyjski zakaz importu żywności obejmie Unię Europejską, USA, Australię, Kanadę i Norwegię - ogłosił dzisiaj premier Dmitrij Miedwiediew. Niemieccy producenci mogą zostać najmocniej dotknięci przez rosyjski zakaz importu żywności z UE. Na drugim miejscu, jeśli chodzi o wartość sprzedawanej na tamtejszy rynek żywności jest Polska.

Sawicki: w pierwszej kolejności trzeba pomóc producentom warzyw

Najpilniejszą pomoc w związku rosyjskim embargiem trzeba skierować do producentów papryki i kapusty - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że warzywa trzeba wycofać z rynku, prawdopodobnie zostaną zniszczone, a rolnicy otrzymają rekompensaty.

"Biznes dla Ludzi", 7.08

Jakie są pułapki przy sprzedawaniu działki? Czy dojazd do pracy może liczyć się jako czas pracy? Jak napisać umowę z nianią? Jak zbudować zespół idealny? Na te pytania, wraz z ekspertami, odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Cydr bez akcyzy? "Liczymy na rozsądek rządu"

Partia Demokracja Bezpośrednia złożyła w czwartek w resorcie finansów petycję, w której apeluje o zniesienie akcyzy na cydr. Ma to być remedium na problemy polskich sadowników po tym, gdy Rosja nałożyła embargo na polskie jabłka.

Litwini w szoku po rosyjskich sankcjach. Prezydent uspokaja

Litewscy przedsiębiorcy są zszokowani rosyjskimi sankcjami, natomiast prezydent kraju Dalia Grybauskaite przekonuje, że nie będą one miały większego wpływu na gospodarkę kraju. Eksport do Rosji wynosi ponad 1 mld litów (około 300 mln euro) rocznie.

Złoty nadal słaby. Przez Rosję i EBC

W czwartek polska waluta zyskała nieco na wartości dzięki wypowiedzi szefa EBC - ocenili analitycy. W ich ocenie do końca tygodnia złoty pozostanie jednak słaby ze względu na napięcia geopolityczne.

Żona byłego szefa Amber Gold pozostanie w areszcie

Żona b. prezesa Amber Gold Katarzyna P., podejrzana m.in. o oszustwa znacznej wartości pozostanie w areszcie. Taką decyzję podjął w czwartek Sąd Apelacyjny w Łodzi - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Czy przez konflikt z Rosją podrożeje paliwo?

Konflikt Rosja-Zachód będzie neutralny dla detalicznych cen paliw w Polsce - ocenili eksperci w rozmowie z PAP. Dodali, że wyraźne podwyżki mogą mieć miejsce tylko, gdyby doszło do blokady zakupów surowców z Rosji, ale to scenariusz mało prawdopodobny.