Najnowsze

Najnowsze

Tusk nie pojedzie na obchody, Putin oskarża USA. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że nie pojedzie na obchody 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, które odbędą się 9 maja w Moskwie. Zapowiedział także, że będzie zabiegał o przedłużenie sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji. Tymczasem, w niedzielę państwowa telewizja Rossija 1 wyemitowała długo oczekiwany film dokumentalny "Krym. Droga do ojczyzny". Władimir Putin oświadcza, że "prawdziwymi animatorami przewrotu państwowego" w Ukrainie były Stany Zjednoczone.

Na tory wjadą nowe Impulsy. Dorównują Pendolino?

Na tory wyjeżdżają kolejne Impulsy - podaje Rynek Kolejowy. To bardzo komfortowe elektryczne zespoły trakcyjne (EZT), które osiągają prędkość powyżej 200 km/h. Produkuje je firma Newag z Nowego Sącza.

Ceny ropy znów nurkują. Najtańsza od sześciu lat

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są najniżej od marca 2009 r. - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 44,35 USD, po zniżce o 49 centów, czyli 1,1 proc.

Polskie stocznie zawojowały świat. Wypracowały 10 mld zł

Polski sektor stoczniowy w minionych dwóch latach dokonał skoku technologicznego i obecnie produkuje na najwyższym poziomie w skali Europy i świata – uważa Jerzy Czuczman z Forum Okrętowego. Wartość sprzedaży sektora w 2013 r. wyniosła ok.10 mld zł.

Prezydent Egiptu dostanie miliardy dolarów

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi uzyskał poparcie polityczne i finansowe uczestników konferencji, zwołanej przez niego w Szarm el-Szejk w celu przyciągnięcia kapitału międzynarodowego. W ciągu trzech dni obrad Egipt podpisał kontrakty na sumę 36,2 mld dolarów. Uczestnicy konferencji podkreślali też swoje poparcie dla reform gospodarczych, jakich dokonuje rząd egipski, oraz dla prowadzonej przezeń walki z terroryzmem.

Autostrada - droga przez mękę

Zamiast obiecanego systemu elektronicznego poboru opłat, na A1 będą nowe bramki, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". I ostrzega: podczas wakacji droga nad morze, może być drogą przez mękę.

Hiszpanie łykają polskie pigułki

Hiszpania jest największym importerem polskich farmaceutyków - w ciągu 9 miesięcy 2014 r. wydała na nie 1,37 mld zł i prześcignęła Niemcy i Rosję - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Tusk za przedłużeniem sankcji wobec Rosji. "Potrzebna jest presja"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w poniedziałek wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung", że będzie zabiegał o przedłużenie sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji. Zaapelował o pomoc dla Grecji, gdyż jej wyjście z eurolandu byłoby "katastrofą".

Nowy tydzień. Sprawdź, co czeka nas w gospodarce

W poniedziałek o godz. 14 poznamy dane z polskiej gospodarki dotyczące inflacji w lutym (bez cen energii i żywności). Dodatkowo, napłyną do nas ważne informacje zza Oceanu, obejmujące wskaźniki produkcji przemysłowej oraz wykorzystania mocy produkcyjnych. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu?

Powstanie komisja ws. SKOK-ów? "Powinna to zbadać prokuratura, nie politycy"

Doniesienia mówiące o domniemanym wyprowadzeniu przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego milionów złotych ze SKOK-ów były jednym z tematów programu "Kawa na ławę" w TVN24. - Znowu mamy temat zastępczy w czasie wyborów. W mojej ocenie sprawę pana Biereckiego powinna zbadać prokuratura, nie komisja wyborcza. To nie jest przejęzyczenie - stwierdził minister rolnictwa Marek Sawicki, którego zdaniem ewentualna komisja, rozpoczynając działanie przed wyborami, realizowałaby cele polityczne.

Wielki Smok w obłędzie. Chińska bańka rośnie, kiedy pęknie porani cały świat

W wielu miejscach w Państwie Środka straszą puste, niezamieszkane przez nikogo wieżowce. To tzw. "miasta duchów". W Chinach mamy bowiem do czynienia z czymś naprawdę niezwykłym - największą w historii ludzkości bańką nieruchomościową, która jeśli pęknie, porani cały świat. Kiedy to się stanie? Wydaje się, że nieprędko, nawet mimo spowolnienia chińskiej gospodarki. Komunistyczna Partia Chin dalej trzyma bowiem gospodarkę pod kroplówką, tym razem uprawiając luźną politykę pieniężną.