Najnowsze

Najnowsze

Rosyjski budżet się nie dopina. Zetną pensje ludzi Putina

Deficyt budżetowy Rosji w 2015 roku wyniesie 3,7 proc. - powiedziała w piątek wiceminister finansów Tatiana Nesterenko. Dodała, że resort planuje cięcia w wydatkach budżetowych na poziomie 1,07 bln rubli (17,5 mld dolarów). Jak poinformował z kolei rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, prezydent Rosji Władimir Putin postanowił obniżyć pensje członków administracji prezydenta o 10 proc.

"Delirium tax". Włosi wściekli na absurdalny podatek

"Delirium tax"- tak nowy podatek nazwali właściciele sklepów i lokali w Bolonii. Muszą oni go płacić od każdej informacji wywieszonej w witrynie, na przykład o wyprzedażach. Ale podatkiem objęto nawet menu w oknach restauracji i wycieraczki z nazwą sklepu.

Filmy dokumentalne w weekend na antenie TVN24 Biznes i Świat

W weekend zapraszamy do TVN24 Biznes i Świat na premiery kolejnych dokumentów. Wybierzemy się m.in. do Singapuru i na australijskie wybrzeża. Opowiemy również o ostatniej podróży na Księżyc i przyjrzymy się, jakie szkody wyrządziła epidemia SARS.

Bilans: gaz dla Donbasu, polski skok cywilizacyjny

Dzięki przygotowaniom oraz zakończonym sukcesem negocjacjom Polska zdobyła największe fundusze spośród krajów Unii - mówiła w czwartek na konferencji prasowej szefowa rządu Ewa Kopacz. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w czwartek, że w razie konieczności Rosja może rozważyć możliwość nieodpłatnych dostaw gazu do Donbasu. Wydaje się, że jest już przesądzone, że nie będzie w Polsce przewalutowania - powiedział wicepremier Janusz Piechociński mówiąc o problemie osób z kredytami we franku.

Pracują, ale grozi im ubóstwo. Takich osób w Polsce przybywa

W Polsce od 2010 r. przybywa osób, które pomimo że pracują, są zagrożone ubóstwem. To pożywka dla ruchów populistycznych, niechętnych gospodarce rynkowej - przestrzegała prof. Urszula Sztandar-Sztanderska z UW podczas czwartkowej debaty na temat funkcjonowania rynku pracy.

"Biznes dla ludzi", 26.02

Sprawdzamy, kiedy urzędnicy mogą wejść z kontrolą do firmy, a także jak chronić majątek w konkubinacie i jak radzić sobie z tremą podczas wystąpień publicznych.

Amerykański gigant wraca do Rosji. CNN znów może nadawać

CNN jest gotowy do powrotu do Rosji - pisze "The Moscow Times". Tamtejszy regulator mediów zatwierdził wniosek amerykańskiego giganta ws. licencji nadawczej. Umożliwia to powrót CNN do Rosji niecałe dwa miesiące po opuszczenia tego rynku z powodu nowego restrykcyjnego dla zagranicznych stacji prawa.

Pasję zamienił w opłacalny biznes. Robi karierę dzięki Instagramowi

Wielu z nas robi zdjęcia telefonem i wrzuca je do sieci - nie każdy jednak potrafi na tym zarabiać. Sposób na to znalazł pewien Japończyk, który swoją pasję zamienił w opłacalny biznes. Jego profil na Instagramie śledzą setki tysięcy osób z całego świata - nic dziwnego jego zdjęcia naprawdę robią wrażenie. Więcej w "Świecie Technologii" na antenie TVN24 BiŚ o godz. 21.15.

Kiedy urzędnicy mogą skontrolować firmę? Wyjaśniamy w "Biznesie dla ludzi"

Notatka Ministerstwa Finansów dotycząca wytycznych do przeprowadzania kontroli skarbowych wzbudziła spore kontrowersje. Część uważa, że jest to cios w uczciwego podatnika, jednak resort twierdzi, że ma pomów w wyeliminowaniu niepotrzebnych kontroli i ukierunkowaniu ich tylko na poważne oszustwa. Sprawdzamy, kiedy urzędnicy mogą wejść z kontrolą do firmy?

Kurs franka winduje ceny zegarków. Także tych używanych

- Zważywszy na zmianę kursu franka i jej wpływ na cenę nowych zegarków, wiele osób spodziewa się, że wzrośnie też cena zegarków używanych - uważa Lloyd Amsond, założyciel serwisu pośredniczącego w handlu używanymi zegarkami Watchfinder.co.uk. Jako przykład podaje zegarek Rolex Submariner 16610. - W styczniu 2014 kosztował 4,2 tys. funtów. Rok później, ok. 5 tys. - 19 proc. więcej. Ze względu na franka - zaznacza Amsond.