Najnowsze

Najnowsze

Strajk generalny w Belgii. Paraliż kolei i lotniska

Zwołany przez belgijskie związki zawodowe strajk generalny przeciw planom oszczędnościowym rządu sparaliżował w poniedziałek transport kolejowy i lotniczy. Protest natychmiast wpłynął na funkcjonowanie lotniska w Brukseli, gdzie całkowicie wstrzymano ruch.

Media tradycyjne przegrywają z internetem walkę o reklamy

- W przyszłym roku w Wielkiej Brytanii wydatki reklamowe na internet przewyższą te na media tradycyjne. Po raz pierwszy w historii internet będzie dla reklamodawców ważniejszy - przewiduje Martin Sorrell, dyrektor generalny światowego potentata w branży reklamowej WPP. Jego zdaniem w ślady Wielkiej Brytanii pójdą Dania i Norwegia, a więc gospodarki z dobrze rozwiniętym sektorem e-commerce.

Mieszkańcy Moskwy wyszli na ulice. Sprzeciwiają się gospodarczym reformom

Mieszkańcy Moskwy wyszli na ulice protestując przeciwko gospodarczym reformom. W niedzielę demonstrowali nauczyciele, lekarze i urzędnicy. Przede wszystkim Rosjanom nie podobają się plany zamknięcia szpitali. Jak twierdzą, prawdziwym powodem tej decyzji jest kryzys gospodarczy i pogarszająca się sytuacja Rosji wynikająca z nałożonych na nią międzynarodowych sankcji. Rząd szuka więc oszczędności.

"Ograniczenie globalnego ocieplenia może się nie udać"

Rezultaty konferencji klimatycznej w Limie dają podstawy do wypracowania globalnego porozumienia w Paryżu, ale będzie to porozumienie słabe - powiedział w niedzielę PAP ekspert Koalicji Klimatycznej i wykładowca SGGW Zbigniew Karaczun.

Setki tysięcy par pod jednym dachem. To centrum handlowe sprzedaje wyłącznie buty

1,5 tys. rodzajów i 300 tys. par butów znalazło się pod dachem dubajskiego Level Shoe District - największej na świecie przestrzeni handlowej sprzedającej wyłącznie obuwie. 40 butików i cztery wielkie sklepy ulokowano na 9 tys. metrów kw. powierzchni. Kupujący mogą wybierać buty spośród 250 marek, z czego 100 sprzedaje swoje wyroby wyłącznie w Level Shoe District. "Dzielnica butów", którą miesięcznie odwiedza 700 tys. ludzi, dodatkowo znajduje się w największym centrum handlowym świata.

Kup sobie drona. Pierwsze targi odbyły się w Kalifornii

W Kalifornii w Stanach Zjednoczonych odbyły się pierwsze targi dronów. Oferty cieszą się sporym zainteresowaniem odbiorców komercyjnych, którzy chcieliby dostarczać swoje towary klientom. Szacuje się, że do 2025 roku przemysł związany z dromami w USA będzie wart aż 82 miliardy dolarów i stworzy nawet 100 tys. nowych miejsc pracy.

Nowy tydzień. Praca, wynagrodzenie i ceny

W nowym tygodniu spodziewamy się ważnych danych z polskiej gospodarki; o terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy. W życie wchodzi też ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym.

Pendolino wozi pasażerów. Co musisz wiedzieć, zanim wsiądziesz?

W niedzielę pociągi Pendolino wyjechały na tory. Po początkowych kłopotach - z przedsprzedażą biletów, kontraktem z producentem - składy będą wozić pasażerów między Trójmiastem, Warszawą, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Oto kilka najważniejszych faktów, także dla pasażerów.

Pendolino wreszcie na torach. Tłumów nie było

Szybciej niż zwykłe składy i punktualnie - w niedzielę pociągi Pendolino rozpoczęły regularne przewozy pasażerskie. Pierwszy skład ruszył po 6 rano z Krakowa. Do stolicy dotarł na czas. - PKP Intercity rzuca rękawicę przewoźnikom autobusowym - powiedział prezes spółki Marcin Celejewski.

S&P tnie rating Bułgarii. Kolejny raz w tym roku

Agencja Standard & Poor's obniżyła krótko- i długoterminowy rating kredytowy Bułgarii - poinformował w piątek wieczorem resort finansów w Sofii. To już drugie w tym roku obniżenie ratingu przez S & P. Rating został obniżony z poziomu BBB-/A-3 do BB+/B.

Kiepskie prognozy dla ropy. Słabszy popyt, niższe ceny

Na kolejne spadki cen ropy miała wpływ prognoza Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), która przewiduje słabszy popyt na ten surowiec w przyszłym roku. Zdaniem IEA wszystko właśnie z powodu obecnych ostrych spadków cen.

Soki, owoce, słodycze. Indie szansą dla polskiego eksportu

Soki jabłkowe, owoce, przetwory owocowe, słodycze czy meble – to produkty, które mają szanse zaistnieć szerzej na rynku indyjskim. To także szansa na zrekompensowanie strat w eksporcie, spowodowanych rosyjskim embargiem na niektóre polskie towary.