Najnowsze

Najnowsze

Stocznia Gdańsk dostała pomoc, ale "nie stała się rentowna". NIK krytykuje

NIK ostro krytykuje realizację planu restrukturyzacyjnego Stoczni Gdańsk SA. Pomimo otrzymania pomocy publicznej w wysokości 150 mln zł stocznia wykazywała "znaczące" straty i nie stała się rentowna, a dodatkowo nie wywiązywała się z zobowiązań wobec ZUS, udzielając w tym czasie pożyczek ukraińskiemu inwestorowi i spółkom z nim powiązanym - podkreśla NIK w raporcie.

Ceny ropy w Nowym Jorku bez zmian. Inwestorów interesuje Iran

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są niemal bez zmian, za to drożeje Brent na ICE - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 50,80 USD, po zwyżce o 1 centa.

Azbest nadal groźny

Prawie co piąta gmina nie wprowadziła informacji o azbeście na swoim terenie do obowiązkowego od dwóch lat rejestru – alarmuje "Puls Biznesu".

Nikt nie trafił "szóstki". W puli lotto uzbierało się 40 mln zł

Emocji w Lotto ciąg dalszy. W czwartkowym losowaniu nie padła żadna "szóstka", a tym samym żaden z graczy nie rozbił rosnącej od 21 marca kumulacji. Z tego powodu ciągle rosnąca pula przeznaczona na najwyższe wygrane w Lotto może w sobotę osiągnąć poziom 40 mln zł - informuje Totalizator Sportowy.

Urzędy płacą kary za brak niepełnosprawnych

Dyrektorzy generalni nie zatrudniają osób z dysfunkcjami, bo te nie zgłaszają się do konkursów. Ci, którzy się pojawiają, są słabi merytorycznie – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Ubezpieczyciele zwalniają po cichu

Ubezpieczycieli, w ślad za bankami, czeka restrukturyzacja. To wynik kurczenia się rynku mierzonego zbieraną składką ze sprzedaży polis – informuje "Rzeczpospolita".

Na Wall Street lekka huśtawka. Wystartował sezon wynikowy

Czwartek na Wall Street przyniósł w pierwszej części handlu spadki głównych indeksów po negatywnym przyjęciu przez rynek raportu kwartalnego producenta aluminium Alcoa. W drugiej części notowań nastroje się poprawiły i w efekcie sesja zakończyła się wzrostami.

"Świat", 09.04

- Rok 2020 plus - to najbardziej optymistyczny scenariusz wprowadzenia euro w Polsce - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat szef Rady Gospodarczej przy Premierze, Janusz Lewandowski. Zdaniem gościa Jolanty Pieńkowskiej, w sprawie przyjęcia wspólnej waluty kluczowy jest rachunek polityczny, a "w tej chwili trudno tu o porozumienie".

Rafał Hirsch: 2015 rokiem rubla rosyjskiego

Rok 2014 był dla rosyjskiej waluty straszliwy. Kurs dolara w Moskwie skoczył z okolic 35 rubli na wiosnę do 80 rubli w połowie grudnia. W roku 2015 rubel jest najsilniejszą walutą świata. Od końca stycznia zyskał do walut obcych ponad 25 procent. Dolar w Moskwie dziś kosztuje już tylko 52 ruble.

Lewandowski: euro w Polsce po 2020 roku

- Rok 2020 plus - to najbardziej optymistyczny scenariusz wprowadzenia euro w Polsce - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat szef Rady Gospodarczej przy Premierze, Janusz Lewandowski. Zdaniem gościa Jolanty Pieńkowskiej, w sprawie przyjęcia wspólnej waluty kluczowy jest rachunek polityczny, a "w tej chwili trudno tu o porozumienie".

"Biznes dla Ludzi", 9.04

Podatkowe ulgi dla kredytobiorców, pytania pracodawcy podczas rekrutacji, skarga na czynności komornika oraz rozliczenie za pomocą karty podatkowej - te tematy poruszono w dzisiejszym programie "Biznes dla Ludzi".

H&M walczy o los szwaczek w Bangladeszu i Indiach? Zapewnia, że są postępy

Połowa ubrań firmy do końca roku będzie szyta w fabrykach w Indiach i Bangladeszu, które poprawiły warunki pracy - poinformował Hennes & Mauritz. H&M jest drugą pod względem wielkości siecią odzieżową na świecie i zapewnia, że przykłada szczególną uwagę do przestrzegania praw szwaczek zwłaszcza po tym, gdy kilka lat temu pod murami Rana Plaza zginęło ponad 1100 pracowników.

Rosja testuje naszą solidarność, UE to przetrwa? Gościem programu "Świat" będzie Janusz Lewandowski

Polska podaje rękę Ukrainie - mówi polski prezydent w Kijowie i chce, by to samo zrobiły inne państwa Zachodu. Tymczasem w Moskwie premier Grecji podaje rękę Władimirowi Putinowi. Czy europejska solidarność przetrwa trudną próbę? Gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat" o godz. 20:20 będzie Janusz Lewandowski, były unijny komisarz do spraw budżetu i szef Rady Gospodarczej przy Premierze. Wieczorem na naszej antenie nie zabraknie również technologicznych nowinek i najważniejszych informacji z rynków.

Jak działa ulga dla "frankowiczów"? Resort finansów planuje zmiany dla kredytobiorców

Ministerstwo Finansów zamierza zrezygnować z pobierania podatku od kredytobiorców, którym bank umorzył spłatę części kredytu mieszkaniowego i przychodu powstałego w wyniku spłaty kredytu poniżej jego wartości nominalnej - wynika z projektu rozporządzenia resortu finansów. Brzmi skomplikowanie? Szczegóły podatkowej ulgi dla kredytobiorców wyjaśnił Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi".

Lewandowski: porażką jest próba zbudowania nowej finansowej architektury świata

- W toku kryzysu zostały wzmocnione istniejące instytucje. Międzynarodowy Fundusz Walutowy zyskał jeszcze więcej potęgi - powiedział Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Premierze RP. Dodał przy tym, że "zamiast wielostronnych układów handlowych pojawił się regionalizm i bilateralizm, w który wciągnięta jest obecnie Unia Europejska". Były komisarz UE jest jednym z gości konferencji European Executive Forum w Warszawie.