Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 18.02

Jak rozliczyć PIT w separacji? Gdzie najłatwiej popełnić błąd w deklaracji podatkowej? Jak wyremontować wynajmowane mieszkanie? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Grecja pod ścianą? "Pieniędzy wystarczy do końca marca"

Grecja ma zbyt niskie rezerwy walutowe. Wystarczą one do końca marca. Potem nie będzie w stanie spełnić zobowiązań finansowych. Przed bankructwem mogą ochronić ją tylko dodatkowe środki - podaje agencja Reutersa, cytując słowa osoby znającej sytuację budżetową Grecji.

Rynki czekają na Grecję. Frank spada

Środa była kolejnym spokojnym dniem na rynkach walutowych, a notowania franka szwajcarskiego wobec złotego lekko spadły - zwracają uwagę analitycy. Cena szwajcarskiej waluty była najniższa od "czarnego czwartku" 15 stycznia br.

Stany Zjednoczone naciskają na Grecję. Dojdzie do porozumienia?

Stany Zjednoczone wzywają Grecję do zawarcia porozumienia w kwestii przedłużenia umowy kredytowej. Ateny mają czas na to do piątku. Wiadomość ta została przekazana po środowej telefonicznej rozmowie, jaką odbył Sekretarz Skarbu USA Jack Lew i grecki minister finansów Janis Waroufakis.

Aleksander Kwaśniewski u Jolanty Pieńkowskiej. O Ukrainie

Dążenie do zajęcia Debalcewe przez separatystów wpieranych przez stroną rosyjską można rozpatrywać jedynie, jako otwarte naruszenie porozumienia z Mińska - tak uważa polskie MSZ. Jaka powinna być reakcja Polski na eskalację konfliktu na Ukrainie? O 20.30 w TVN24 Biznes i Świat gościem Jolanty Pieńkowskiej będzie były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

"Niepokojące tendencje" na rynkach. Przez Grecję

Przeciągające się rozmowy na temat przedłużenia programu pomocowego dla Grecji wywołują "niepokojące tendencje" na rynkach - ocenił w środę wiceprzewodniczący KE ds. euro Valdis Dombrovskis. Dodał, że eurogrupa czeka na wniosek Grecji ws. programu.

Produkcja przemysłowa i sprzedaż rozczarowały

W styczniu produkcja przemysłowa wzrosła o 1,7 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca w ubiegłym roku. To poniżej oczekiwań analityków, którzy oczekiwali wzrostu na poziomie 1,8 proc. W ujęciu miesięcznym spadła o 3,1 proc. - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.

Co zyskał Orban, bratając się z Putinem? Trzy kwestie

Wczorajsza wizyta Władimira Putina na Budapeszcie ściągnęła falę krytyki na Wiktora Orbana. Węgierski premier bratając się z Rosją złamał bowiem europejską solidarność wobec Kremla. Dla Węgier współpraca z Moskwą oznacza jednak wymierne korzyści. Oto co osiągnął Orban.

Szwajcarska filia HSBC prała pieniądze? Jest śledztwo

Prokuratura w Genewie poinformowała w środę o wszczęciu śledztwa przeciwko filii banku HSBC w Szwajcarii w związku z podejrzeniem prania pieniędzy. Przeprowadzono przeszukania w pomieszczeniach banku. Szczegóły na razie nie są znane.

Wczoraj w górę, dziś znów w dół. Ceny ropy spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, po wzrostach we wtorek. Takie wahania notowań mamy na rynkach paliw w ostatnich tygodniach dosyć często - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 53,04 dolary.

Soros ucieka z pieniędzmi do Europy i Azji

Soros Fund Management, biuro zarządzające funduszem hedgingowym miliardera George'a Sorosa, zmniejszyło swoje fundusze ulokowane na amerykańskich giełdach w czwartym kwartale i przesuwa je na inne rynki - pisze Bloomberg. Soros, który zarządza prawie 30 mld dolarów przeniósł kapitał wysokości 2 mld do firm w Azji i Europie - twierdzi osoba zaznajomiona ze strategią miliardera.

Coraz więcej rolników chce zwrotu akcyzy od paliwa

Rośnie zainteresowanie zwrotem podatku akcyzowego od oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. W 2014 r. ubiegało się o zwrot ponad 1 mln rolników tj. o 13 tys. więcej niż rok wcześniej. Limit wydatków na ten cel został przekroczony.

Giganci IT mają problemy z dronami. Na przeszkodzie stoją surowe przepisy

Firmy takie jak Amazon, Google i Alibaba już dziś mają problemy z legalnym użytkowaniem dronów dostawczych. A jak wynika z szacunków administracji Baracka Obamy, komercyjne wykorzystanie dronów mogłoby przynieść amerykańskiej gospodarce ok. 100 milionów dolarów rocznie. Jednak zgodnie z regulacjami FAA małe drony ze względów bezpieczeństwa mogą na razie latać jedynie w zasięgu wzroku pilota oraz z dala od tłumów. Z kolei Apple zamierza konkurować z Teslą. Gigant z Cupertino poinformował, że zatrudni specjalistów z dziedziny motoryzacji, by opracowali samochód elektryczny z jego oprogramowaniem. Oprogramowanie będzie gromadzić dane dotyczące samochodu i otaczających go warunków drogowych i pogodowych. Jak donosi "The Wall Street Journal" przedstawiciele Apple udali się do Austrii by rozmawiać z partnerami z branży motoryzacyjnej.

Bilans: wyższe pensje, zmiana warty w JSW i plan dla Grecji

W styczniu przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wyniosło 3942,78 zł. Jarosław Zagórowski przestał pełnić funkcje prezesa JSW. Po jego odejściu funkcję prezesa będzie pełnił Jerzy Borecki. Komisja Europejska uważa, że przedłużenie programu pomocowego dla Grecji to najlepsze rozwiązanie dla tego kraju, dlatego nie dyskutuje o "planie B".