Najnowsze

Najnowsze

Kobiety w mediach. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o tym, jaki wizerunek kobiet króluje obecnie w mediach, grach komputerowych, a także w sztuce. Czy ten obraz jest zły, czy można go zmienić? Na te pytania będzie odpowiadała między innymi Agnieszka Odorowicz - szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Aleksandra Kutz – dziennikarka TTV. W programie "24 godziny" podsumowanie wydarzeń w Polsce i na świecie.

Cisco szuka pracowników. Zwiększy zatrudnienie dwukrotnie

Amerykański koncern informatyczny Cisco, który w swoim krakowskim centrum zatrudnia około 500 pracowników, zamierza w najbliższych 2 latach zwiększyć zatrudnienie do ponad tysiąca osób. Pod koniec br. oddane zostanie do użytku trzecie, największe biuro Cisco w Krakowie.

Czerwono na europejskich parkietach. Inwestorzy szukają spokojnej przystani

Słabsze dane ze Stanów Zjednoczonych, niezbyt optymistyczne komunikaty z europejskiej gospodarki i perspektywa podnoszenia stóp procentowych przez amerykańską rezerwę federalną Fed powoduje, że w środę duże spadki notują niemal wszystkie najważniejsze parkiety. Do tego dochodzą informacje z Grecji ws. programu pomocowego dla tego kraju.

Rozpoczął się strajk niemieckich maszynistów

Strajk niemieckich maszynistów kolejowych rozpoczął się w czwartek o godz. 14.00 i potrwa do godz. 4.00 w czwartek - poinformował związek zawodowy GDL. Akcja protestacyjna obejmie ruch towarowy i pasażerski, w tym miejskie koleje dojazdowe (S-Bahn).

Kulczyk chce zbudować gazociąg na Ukrainę. Razem z Naftohazem

Polenergia chce zbudować nowe połączenia gazowe na granicy niemiecko-polskiej oraz polsko-ukraińskiej, dzięki którym Ukraina byłaby w stanie otrzymywać w przyszłości miliardy metrów sześciennych gazu z Zachodu. Spółka chce realizować inwestycję z ukraińskim Naftohazem.

Poważna awaria w ZUS. Przedsiębiorcy nie zapłacą dziś składek

ZUS walczy z awarią programu Płatnik. Dzięki niemu przedsiębiorcy, zatrudniający powyżej 5 pracowników, mogą przesyłać do ZUS dokumenty rozliczeniowe i dokonywać płatności składek. "W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że dokumenty przekazane w dniu jutrzejszym, tj. 16 października br., będą traktowane jako złożone w terminie" - poinformował ZUS w komunikacie.

Oettinger: UE przygotowana na przerwy w dostawach gazu

Komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger powiedział dzisiaj dziennikowi "Ruhr Nachrichten", że Unia Europejska jest przygotowana na ewentualne przerwanie w okresie zimowym przez Rosję dostaw gazu; nadal jednak liczy na porozumienie między Ukrainą a Rosją.

"Milion w portfelu", 15.10

W środowym programie "Milion w portfelu", gościem był Jarosław Król z Provide TFI, którego łączny zysk portfela wyniósł 1,12 proc. Jakie aktywa przyczyniły się do wzrostu portfela?

Pomoc dla ofiar wojny handlowej z Rosją. Rząd da 500 mln złotych

Dziś upływa termin składania wniosków o unijne rekompensaty dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez rosyjskie embargo. Pomoc szykuje też rząd. - Przeznaczymy na tel cel około 500 mln złotych - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, szef resortu pracy i polityki społecznej.

Wrzesień z deflacją. Ceny spadły o 0,3 proc.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu spadły o 0,3 proc. rok do roku - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Tym samym wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym zanotowaliśmy w Polsce deflację. GUS podał też, że inflacja liczona miesiąc do miesiąca wyniosła 0,0 proc.

Łatwiej o negocjacje cenowe przy kupnie mieszkania. "Na sprzedających ciąży presja"

- Teraz jest dobry moment na kupno mieszkania, bo tańsze są kredyty. Od przyszłego roku zmienią się zasady kredytowania: trzeba będzie mieć większy wkład własny - powiedziała Marta Kosińska z Szybko.pl. Jak dodała, na rynku jest wiele ofert, a w niektórych miastach podaż zwiększyła się przez pół roku o 20 proc. - Sprzedający będą chcieli w najbliższym czasie pozbywać się mieszkań, co pozwala na twardsze negocjacje - dodała Kosińska. A jakich argumentów można użyć przy negocjacjach cenowych?

Nowe pociągi w londyńskim metrze. Pojadą bez maszynistów

Zarząd londyńskiego metra pokazał projekt nowych pociągów, na których wykonanie zostanie wkrótce ogłoszony przetarg. Najważniejszą informacją jest to, że będą one się poruszać w pełni automatycznie, bez obsługi maszynisty. Producenta poznamy w 2016 roku, a kontrakt będzie opiewał na ok. 2,5 mld funtów. Nowe pociągi zastąpią składy jeżdżące po najpopularniejszych oraz najgłębszych liniach londyńskiego metra: Piccadilly, Bakerloo, Central i Waterloo & City.

Ceny ropy szukają dna. I nie ma perspektyw na odbicie

Ceny ropy naftowej nadal spadają - za baryłkę Brent w Londynie płaci się już poniżej 85 dolarów. To o 27 proc. mniej od szczytu w połowie czerwca. Natomiast ropa WTI w USA straciła przez ostatni miesiąc prawie 13 proc., a jej cena zbliża się do 80 dolarów za baryłkę.

Ceny prądu nie poszybują w górę? Jest szansa na kompromis ws. polityki klimatycznej

Oddala się unijna groźba wprowadzenia drastycznego obniżenia emisji CO2 - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Według informacji gazety są szanse na "kompromis klimatyczny". Polska deklarowała wcześniej, że nie zgodzi się na dodatkowe koszty polityki klimatycznej UE, w tym wzrost cen energii, i nie wykluczyła weta w tej sprawie. Z kolei "Financial Times" donosi, że Polska stoi na czele koalicji, która chce zablokować unijny plan redukcji CO2.

GUS poda dane o inflacji. Ceny jeszcze bardziej spadną?

W środę Główny Urząd Statystyczny poda dane o inflacji we wrześniu. Mogą one mieć wpływ na kurs złotego i przyszłe decyzje RPP. Ekonomiści spodziewają się, że w ubiegłym miesiącu mieliśmy znowu do czynienia z deflacją - za sprawą spadku cen żywności i paliw.

15.10 Nowy kryzys u bram, rynki zalane czerwienią

Rynek się bardzo denerwuje i ma do tego wiele powodów. Dziś nasilenie przeceny na giełdach wywołały słabe dane z USA, ale jest też obawa o powrót recesji do strefy euro. Stąd na rynkach dominowały spadki. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch