Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 02.03

Co wolno komornikowi, jakimi karami można ukarać pracownika, jak rozliczyć PIT pod sprzedaży samochodu lub motocykla, jak układać produkty w sklepie - o tym mówiliśmy w programie "Biznes dla ludzi".

Masz do czynienia z komornikiem? Sprawdź, co mu wolno

Egzekucja komornicza to zazwyczaj ostateczność. Komornik ma za zadanie odzyskać, jak najwięcej dla wierzycieli. Okazuje się jednak, że ma on także pewne ograniczenia w swojej działalności. W programie "Biznes dla ludzi" pytamy, co może komornik, ile musi nam zostawić pieniędzy na życie, czy zostaniemy bez grosza.

Część klientów SKOK-u Wołomin nie odzyska oszczędności

Około 800 klientów SKOK Wołomin nie mogło skorzystać z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, ponieważ na swoich kontach posiadali więcej niż 100 tys. euro. Poszkodowani są zdania, że nie byli objęci odpowiednią kontrolą. Komisja Nadzoru Finansowego odpiera te zarzuty.

Rewolucja z dowodami osobistymi i aktami. Ministerstwo twierdzi, że "wszystko działa"

System Rejestrów Państwowych, który połączył m.in. rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego w jeden system, działa - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Tomasz Szubiela podczas konferencji dotyczącej zmian w urzędach wprowadzonych 1 marca. Jak informuje MSW, obecnie trwają testy systemu. Do południa przeprowadzonych zostało 40 tys. akcji.

120 tys. dolarów na karcianą grę. Polski sukces na Kickstarterze

Projekt międzynarodowego wydania polskiej gry karcianej „Teomachia” zgromadził ponad 120 tys. dolarów na Kickstarterze, co stanowi sześciokrotność pierwotnie zakładanej kwoty. Po ufundowanej we wrześniu rekordowej grze planszowej „Galaxy of Trian” to kolejny sukces gry towarzyskiej polskiego pomysłu.

PKN Orlen zwalnia. 246 osób odejdzie dobrowolnie

Do rozpoczętego w PKN Orlen w ramach restrukturyzacji Programu Dobrowolnych Odejść (PDO) pracowników zgłosiło się 246 osób, czyli o 66 więcej niż zakładano. Wszystkie złożone przez pracowników wnioski w sprawie odejść zostały zaakceptowane.

Gazoport w ogniu krytyki. Ministerstwo chciało utajnić raport

Ministerstwo Skarbu Państwa chciało utajnić raport Najwyższej Izby Kontroli na temat gazoportu - informuje Polskie Radio. Jak tłumaczy rzeczniczka ministerstwa, wszystko ze względu na toczące się negocjacje finansowe z wykonawcą terminalu. - Jesteśmy w trakcie negocjacji z włoskim wykonawca terminalu (...) To w związku z tym minister skarbu zwrócił się do prezesa NIK o nie ujawnianie treści raportu, do czasu gdy zostaną sfinalizowane - podkreśla w komunikacie minister Włodzimierz Karpiński.

Ojcowie na urlopy? Zainteresowanie rośnie, będą zmiany

Urlopy dla ojców są coraz popularniejsze, chcemy ułatwiać korzystanie z nich - mówi minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. W zeszłym roku wykorzystano ok. 130 tys. urlopów ojcowskich, czyli cztery razy więcej niż w 2013 r.

Nowa Kompania Węglowa zanotuje spory zysk. "Nie będzie fedrowania na hałdy"

Nowa Kompania Węglowa, w której ma się znaleźć 11 kopalń w 2017 r. ma mieć 2 mld zysku EBITDA i sprzedawać rocznie 28 mln ton węgla - wynika z biznesplanu, który został w poniedziałek przedstawiony w ministerstwie skarbu państwa. Będzie to możliwe dzięki wydzieleniu nierentownych kopalń, dostosowaniu się do potrzeb rynku i optymalizacji kosztów wydobycia.

Duże zmiany w Google+. Na lepsze?

Google+ czeka poważna przebudowa. Jak poinformował na swoim profilu Bradley Horowitz, szef projektu, serwis zostanie podzielony na dwie części: stream i zdjęcia.

Nowe unijne przepisy. Łatwiej o zakaz upraw GMO

Przedstawiciele państw członkowskich UE zatwierdzili w poniedziałek nowe przepisy, które ułatwią państwom unijnym wprowadzanie zakazu bądź ograniczanie upraw roślin genetycznie modyfikowanych na swym terytorium.

Piechociński: po wyborach powstanie Ministerstwo Energetyki

Wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że jest zwolennikiem nowej organizacji rządu po wyborach - utworzenia Ministerstwa Energetyki w oparciu o obecne Ministerstwo Skarbu Państwa. Według niego przejęcie nadzoru nad spółkami węglowymi przez MSP to początek tego procesu.

Zabójstwo pod murami Kremla. Kto chciał śmierci Niemcowa?

- Zabójstwo Borysa Niemcowa jeszcze bardziej utwierdza zwolenników zmian na Kremlu w przekonaniu, że będzie to bardzo trudne, o ile w ogóle możliwe - uważa Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Podobnie uważa Mirosław Czech, publicysta Gazety Wyborczej. Jego zdaniem, "sprawa będzie zamieciona pod dywan przez rosyjskie władze".

"Floren Władysława Łokietka" i „Władysław Jagiełło”. Nowe monety od NBP

Narodowy Bank Polski, od jutra wprowadza do obiegu kolejne monety kolekcjonerskie z serii: “Skarby Stanisława Augusta”, a także “Historia monety polskiej”. Kolekcjonerzy mogą nabyć, złotą monetę o nominale 500 zł i srebrną pięćdziesięciozłotówkę z wizerunkiem Władysława Jagiełly oraz srebrne 20 zł z podobizną florena z czasów Władysława Łokietka.

Urlop w kosmosie? Spacery NASA zakończone sukcesem

Kosmiczne spacery NASA zakończone sukcesem. Astronauci wykonali prace na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To przymiarki do budowy dwóch nowych stacji dokujących dla statków transportowych. Do czego będą one wykorzystywane w niedalekiej przyszłości, opowiada Michał Moroz, analityk sektora kosmicznego z Blue Dot Solutions.

Rosja wprowadza kartki na jedzenie

Rosja walczy ze skutkami kryzysu gospodarczego. W niektórych regionach wprowadza się kartki na jedzenie o wartości tysiąca rubli - donoszą rosyjskie media. Możliwe jednak, że już niedługo kartki obecne będą w całej Rosji. Ministerstwo Przemysłu przygotowuje ogólnokrajowy program, który ma być gotowy w kwietniu.