Najnowsze

Najnowsze

Samoloty po Eurolocie stoją na bocznym pasie. LOT ma problemy z ich przejęciem

Z końcem marca swoją działalność zakończył Eurolot, który na polskim rynku funkcjonował 18 lat. Leasingowane przez spółkę maszyny - Bombardier Q400 - miał przejąć LOT, ale po zmianie operatora samoloty ani razu nie wzbiły się w niebo. W związku z tym - jak informują serwisy branżowe - LOT od początku miesiąca musiał odwołać kilkanaście lotów, a na europejskie trasy skierować m.in. mało ekonomiczne na krótkich rejsach Dreamlinery.

"Świat", 10.04

- Ukraina jest pozostawiona sama sobie - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat generał Stanisław Koziej. Szef BBN zaznaczył, że rolą Polski jest głównie "przekonywanie sojuszników" i dodał: - Ważne jest nawet wsparcie w postaci mówienia - jesteśmy z wami. Pytany przez Jolantę Pieńkowską o dostarczanie broni na Ukrainę, generał Koziej powiedział: - Mniej na ten temat mówmy, a niech o tym rozmawiają w zaciszu eksperci, fachowcy, reprezentanci struktur odpowiednich i tak dalej. I to się dzieje.

"Biznes dla Ludzi", 10.04

Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej? Jak dobrze wypaść w rozmowie telefonicznej z rekruterem? Jak walczyć z negatywnymi komentarzami w internecie? Jak zdobyć środki na uruchomienie firmy? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Negatywny komentarz w internecie niszczy twój biznes? Sprawdź, jak się bronić

Prowadzisz biznes w sieci? Jesteś aktywny na portalach społecznościowych? Niewykluczone, że spotkałeś się z negatywną opinią lub komentarzem innych użytkowników sieci. W dzisiejszym programie "Biznes dla ludzi" wyjaśniamy, jakie mamy narzędzia w walce z osobami, które wykorzystując anonimowość w sieci, obrażają lub znieważają innych. Gościem Pawła Blajera była Joanna Jabłczyńska, radczyni prawna w kancelarii Clever One.

Oto największe gospodarki w 2030 roku. USA poczują na plecach oddech Chin

Przygotujcie się na nowy gospodarczy układ sił. Za 15 lat Stany Zjednoczone nie będą już tak dominowały ekonomicznie jak obecnie, a wiele rynków wschodzących zyska na znaczeniu - wynika z prognoz amerykańskiego Departamentu Rolnictwa. Z kolei kilka z największych europejskich gospodarek mocno przyhamuje.

Kobiety na banknotach! Amerykanki apelują do Obamy

Eleanor Roosevelt, Harriet Tubman, Rosa Parks oraz Wilma Mankiller - to kandydatki do zajęcia miejsca Andrew Jacksona na banknotach 20-dolarowych. Uzyskały one największe poparcie w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez grupę "Kobiety na 20-stkach". Jest to organizacja walcząca o umieszczenie wizerunku przedstawicielki płci pięknej na jednym z amerykańskich banknotów do 2020 roku. Apelują w związku z tym do prezydenta Obamy oraz Kongresu, by dokonał zmiany z okazji 100. rocznicy ratyfikacji 19. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Akt prawny z 1920 roku przyznawał bowiem czynne i bierne prawo wyborcze kobietom.

UE bez Wielkiej Brytanii? "To uderzyłoby w sam Londyn"

Na opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię ucierpiałby brytyjski handel, inwestycje bezpośrednie oraz płynność rynków finansowych. Nie bylibyśmy już tak atrakcyjnym miejscem - ocenia Brian Hillard, główny ekonomista Societe Generale w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem, choć ani handel, ani inwestycje nie zostałyby wstrzymane z dnia na dzień, Londyn odczułby poważne trudności ekonomiczne z tytułu wystąpienia z UE.

Bruksela chwali Kijów. Za reformy rynku gazu

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła decyzję parlamentu Ukrainy, który zatwierdził w czwartek reformę rynku gazu, dostosowującą ten rynek do zasad UE - poinformowała rzeczniczka KE ds. energii Anna-Kaisa Itkonen.

Wschodnia flanka urośnie w siłę. Na wszelki wypadek

Polska armia wzmacnia swoje siły na wschodzie kraju. Do tamtejszych jednostek wojskowych trafi więcej żołnierzy i nowoczesnego sprzętu. Resort obrony chce w ten sposób skrócić czas potrzebny do osiągnięcia pełnej gotowości bojowej. Gościem "Otwarcia dnia" był gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej.