Najnowsze

Najnowsze

Po 5 latach negocjacji Kanada i Ukraina otwierają celne granice. Ottawa popiera Kijów w konflikcie z Moskwą

Kanada i Ukraina zawarły umowę o wolnym handlu - ogłosił we wtorek szef kanadyjskiego rządu Stephen Harper po spotkaniu z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem, który składa oficjalną wizytę w Kanadzie. Władze Ottawy zdecydowanie popierają Kijów w obecnym konflikcie z Rosją, kanadyjska armia udziela Ukrainie pomocy szkoleniowej, zaś premier Harper od marca ub.r. trzykrotnie składał już wizytę na Ukrainie

Wicepremier Rosji: mamy krytyczny poziom biedy

Bieda w Rosji osiągnęła "krytyczny" poziom - powiedziała rosyjska wicepremier po opublikowaniu przez rząd nowych danych. Wykazały one gwałtowny wzrost liczby osób żyjących poniżej granicy ubóstwa.

Grecki parlament dziś zdecyduje o reformach. A związkowcy wzywają do strajku

Parlament Grecji podejmie w środę decyzję ws. oszczędności i reform, których domagają się zagraniczni kredytodawcy w zamian za nową pomoc. Przeciwny porozumieniu związek zawodowy pracowników sektora publicznego wezwał do 24-godzinnego strajku. Głosowanie w parlamencie oczekiwane jest wieczorem, nie wykluczone, że dopiero około północy.

"Świat", 14.07

We wtorek osiągnięto ostateczne porozumienie między sześcioma światowymi mocarstwami a Iranem, ograniczające irański program nuklearny w zamian za złagodzenie sankcji wobec Teheranu. Sankcje gospodarcze nałożone na Iran będą znoszone stopniowo, kiedy Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdzi, że kraj realizuje zobowiązania. O nuklearnym przełomie ze swoimi gośćmi - Katarzyną Kacperczyk, wiceminister spraw zagranicznych i Bogdanem Klichem, byłym ministrem obrony - w programie "Świat" rozmawiała Jolanta Pieńkowska.

Cipras: podpisałem porozumienie, w które nie wierzę. Ale dzięki temu uniknęliśmy katastrofy

- Podpisałem porozumienie, w które nie wierzę, ale jestem skłonny do wdrożenia jego postanowień - powiedział we wtorek w publicznej telewizji premier Grecji Aleksis Cipras. - Narzucona nam polityka jest irracjonalna. Ale polityka ta oferuje wyjście z kryzysu. Zaznaczył, że walczył, by nie obcinano pensji i emerytur, a uzgodnione fiskalne dopasowania są łagodniejsze niż w przeszłości.

"Biznes dla ludzi", 14.07

Sytuacje w Grecji na bieżąco śledzi Paweł Blajer. W programie "Biznes dla ludzi" odpowiada na pytania telewidzów i obserwuje, jak grecki kryzys wpływa na życie w turystycznych kurortach tego kraju.

Grecy sprzedają swoje wyspy. Za miliony euro

Grecja posiada nawet 6 tys. wysp, ale tylko 10 proc. z nich jest zamieszkałych. Część z nich została wystawiona na sprzedaż przez prywatnych właścicieli. Wyspę Omfori o powierzchni 450 ha można mieć za 50 mln euro. Ci, którzy mają mniej zasobne portfele, mogą kupić wyspę Gai o powierzchni 17,4 ha. Cena wynosi jedyne 3,75 mln euro.

Tajny raport MFW: grecka gospodarka jest zdewastowana, a obecna pomoc to za mało

Grecja będzie musiała zredukować zadłużenie dużo bardziej niż oczekują tego wierzyciele - wynika z raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Przyczyną ma być dewastacja gospodarki i systemu bankowego, do których doszło w ostatnich 2 tygodniach. Wówczas rząd w Atenach wprowadził kontrolę kapitału, by zapobiec nadmiernej jego ucieczce za granicę oraz upadkom banków, gdy Grecy ruszyli wypłacać oszczędności.

Niemieccy biznesmeni zacierają ręce. Iran to ogromny rynek zbytu

Związek Przemysłu Niemieckiego (BDI) liczy na czterokrotny wzrost obrotów handlowych z Iranem po złagodzeniu sankcji nałożonych na ten kraj, w wyniku wtorkowego porozumienia ws. irańskiego programu nuklearnego. W 2014 r. wartość handlu wyniosła 2,4 mld euro.

Ile zarabiają polskie kluby piłkarskie? Najwięcej Legia, Lech i Wisła

Piłka nożna to nie tylko wielkie emocje, ale również wielkie pieniądze. Ogromne sumy pojawiają się także w Polsce. Największe przychody w polskiej Ekstraklasie uzyskały Legia Warszawa, Lech Poznań i Wisła Kraków - wynika z raportu „Piłkarska Liga Finansowa” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Nuklearne negocjacje na finiszu. Odczujemy to także w Polsce

Nuklearne porozumienie na linii Iran-Zachód. Po dwóch tygodniach negocjacji w Wiedniu udało się dopracować szkic ostatecznego porozumienia ws. irańskiego programu atomowego. Jego skutki odczują także kierowcy w Polsce w postaci spadku cen paliwa na stacjach benzynowych.

226 lat temu zdobyto Bastylię

Francja świętuje 226. rocznicę zdobycia Bastylii - uznawanego za początek francuskiej rewolucji. Goście programu Otwarcie Dnia zastanawiają się nad tym, czy we współczesnej Francji nadal drzemią rewolucyjne nastroje.