Najnowsze

Najnowsze

Rating Grecji w górę. "Mniejsze ryzyko Grexitu"

W związku z osiągnięciem porozumienia między Grecją a jej wierzycielami agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła we wtorek rating długoterminowego długu Grecji do poziomu CCC+ z dalszą perspektywą określaną jako stabilna.

"Świat", 21.07

- Dzisiaj jest czas, aby płace rosły szybciej - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat profesor Grzegorz Kołodko. I dodał: - W ciągu tego ćwierćwiecza nasz PKB zwiększył się o 111 proc., a płace tylko 84 proc. - świat kapitału wzbogacał się kosztem świata pracy - dodał były minister finansów. Podkreślił, iż "przedsiębiorcy powinni podnieść płace".

Kołodko w TVN24 BiŚ: przedsiębiorcy powinni podnieść płace

- Dzisiaj jest czas, aby płace rosły szybciej - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat profesor Grzegorz Kołodko. I dodał: - W ciągu tego ćwierćwiecza nasz PKB zwiększył się o 111 proc., a płace tylko 84 proc. - świat kapitału wzbogacał się kosztem świata pracy - dodał były minister finansów. Podkreślił, iż "przedsiębiorcy powinni podnieść płace".

Hakerzy na tropie tajemnic mózgu

Hakerzy mózgu to ludzie, którzy wykorzystują technologię po to, by poprawić pracę swojego umysłu. Są coraz bliżej rozwikłania kolejnych tajemnic.

"Biznes dla ludzi", 21.07

Wakacyjna pożyczka, wynajem samochodu, bezpłatny urlop w pracy - m.in. o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Autostrady bez bramek za trzy lata? "To bardzo wolno"

Resort infrastruktury przygotowuje ektroniczny system poboru opłat na autostradach. Ma być gotowy do 2018 r. To już kolejny termin, który proponuje rząd. - To bardzo wolno. Poprzednia pani minister Elżbieta Bieńkowska mówiła o roku 2016. Rzeczywiście była taka szansa, tylko nie należało zatrzymywać prac, które już się rozpoczęły - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. - Nowa pani minister powiedziała, że musimy czekać na zakończenie umowy z obecnym operatorem. W moim przekonaniu to jest nieporozumienie - dodał.

Polacy mogą przyjąć więcej imigrantów niż deklarują

Polski rząd deklaruje, że jest gotowy do przyjęcia dwóch tysięcy uchodźców w ramach unijnego programu relokacji i przesiedlania. Zdaniem gości "Otwarcia dnia", którymi byli Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych oraz Marcin Kędzierski, ekspert Klubu Jagiellońskiego, z przyjęciem tak małej liczby imigrantów nie będzie problemu. Jak dodawali, przy odrobinie dobrej woli można by nawet pomóc znacznie większej liczbie osób.

Zawyżał zyski więc stracił stołek. Toshiba bez prezesa

Prezes zarządu japońskiego koncernu elektronicznego Toshiba zrezygnował we wtorek ze stanowiska w wyniku ujawnienia, że w rezultacie manipulacji księgowych zyski podległej mu spółki zawyżono o 151,8 mld jenów (1,2 mld dolarów) na przestrzeni kilku lat.

Prof. Mączyńska przestrzega przed pójściem w ślady Grecji. Obniżanie podatków to redukowanie roli państwa

Jeżeli oczekujemy od państwa dobrej edukacji, wysokiej jakości systemu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa itd., to na to muszą być pieniądze. Jeśli natomiast przyjmiemy, że wszyscy uczymy się i leczymy prywatnie, to oczywiście możemy podatki obniżać - mówi ekonomistka prof. Elżbieta Mączyńska. Dodaje, że UE zajmuje się odkurzaczami, zamiast rajami podatkowymi a polski system przypomina źle skrojony "patchwork".

"Świat", 20.07

- Mieliśmy trzy scenariusze dla Grecji. Jeden był taki, że żegna się ze strefą euro w sposób niekontrolowany. Była także opcja, że wyjdzie z eurolandu w sposób zaplanowany albo nieodpowiedzialny rząd Ciprasa połknie żabę - powiedział Rafał Trzaskowski w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. - Jeżeli suwerenny rząd oszukuje swoje społeczeństwo, to ja nie mam najmniejszego problemu, żeby nazwać ten rząd nieodpowiedzialnym - tłumaczył wiceszef MSZ. Jak mówił, "na pewno stało się coś alarmującego. Mieliśmy państwo, które stanęło nad przepaścią". - Walczymy do końca, żeby wszyscy zostali w strefie euro - zapewniał gość Jacka Stawiskiego.