Najnowsze

Najnowsze

Grecja z nożem na gardle. Chce sprzedać udziały w portach w Salonikach i Pireusie

Grecji zostały tylko kilka dni, aby dogadać się w wierzycielami ws. restrukturyzacji swojego długu. Ateny muszą jak najszybciej rozpocząć negocjacje ws. trzeciego programu pomocowego, który uchroni kraj przed niewypłacalnością - poinformowali urzędnicy strefy euro. Aby spłacić zobowiązania wobec Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego Grecja rozważa sprzedanie 51 proc. udziałów w portach w Pireusie i Salonikach.

Gazprom nurkuje. Zysk mniejszy o 86 proc.

O 86 proc. spadł zysk Gazpromu za ubiegły rok. Koncern poinformował, że łączna sprzedaż wzrosła o blisko 6 proc. Ale ze względu na niekorzystne uwarunkowania gospodarcze oraz niskie ceny surowców na rynkach zysk firmy zanurkował.

700 osób buduje nowe bloki w Elektrowni Opole. Wszystko idzie zgodnie z planem

Projekt budowy elektrowni w Opolu jest zaawansowany w 11 proc. i realizowany zgodnie z harmonogramem i budżetem - poinformowało w środę Ministerstwo Skarbu Państwa. - Na placu budowy pracuje średnio 700 osób dziennie. Co ważne 80 proc. zamówień związanych z inwestycją jest ulokowanych w polskich firmach – powiedział szef resortu Włodzimierz Karpiński, który sprawdzał dzisiaj postępy prac.

Amerykanie czekają z podwyżką stóp. Bo gospodarka rośnie w "ślimaczym" tempie

Fed uważa, że spowolnienie w USA w I kwartale częściowo było spowodowane przez czynniki przejściowe, a przy odpowiednio dostosowanej polityce pieniężnej gospodarka może rozwijać się w umiarkowanym tempie - wynika z komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Fed utrzymał stopy proc, bez zmian - czyli na poziomie 0,0-0,25 proc.

"Biznes dla Ludzi", 29.04

Jak najszybciej wysłać nasze zeznanie podatkowe? Jak skorzystać z ulg podatkowych? Co zrobić, gdy nie dostaliśmy od pracodawcy PIT-11? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Pracodawca nie wysłał ci PIT-a? Podpowiadamy, co robić

Każdy pracodawca był zobowiązany do końca lutego przekazać swojemu pracownikowi PIT-11, czyli formularz na podstawie, którego możemy dokonać rozliczenia. Co zrobić, jeśli nie otrzymaliśmy takiej deklaracji? W "Biznesie dla Ludzi" wyjaśnia to Paweł Blajer.

Facebook przyjazny dla małego biznesu. Pomoże w promocji

Facebook ogłosił w środę, że będzie pomagać małym firmom w promowaniu swej działalności na portalu społecznościowym. Jednocześnie poinformowano, że swoje konta na Facebooku ma obecnie ok. 40 mln małych przedsiębiorstw; w czerwcu 2014 r, było ich 30 mln.

Grupa Azoty będzie produkowała plastyfikatory. Podbije tym świat?

W Kędzierzynie-Koźlu za 40 mln zł powstała najnowocześniejsza w Europie instalacja do produkcji plastyfikatorów - nowa inwestycja Grupy Azoty. - To doskonały przykład udanego zastosowania polskiej myśli technologicznej i udanej współpracy między polskim biznesem a nauką - powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński, który uczestniczył w uroczystym oddaniu instalacji.

PIT last minute. Oto najczęściej zadawane pytania

Do jutra, do północy mamy czas na złożenie rozliczenia podatkowego za ubiegły rok. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to w TVN24 Biznes i Świat mówimy, o tym co musisz zrobić, zanim wyślesz swój PIT. - Spróbujmy jeszcze dzisiaj wypełnić e-deklarację, jeżeli musimy to zrobić jutro spróbujmy w godzinach porannych, jeżeli nam się to nie powiedzie, to zostaje poczta - powiedział Grzegorz Grochowina, menadżer w KPMG. Na razie na e-deklaracje zdecydowało się 6 554 547 podatników. Jak dodał, "jeżeli nawet nie znamy wszystkich dochodów, czy nie znamy odpowiedniej sumy, żeby spłacić podatek, złóżmy samą deklarację". Niezłożenie deklaracji może nas słono kosztować. Oprócz tego, że zapłacimy odsetki od niezapłaconego podatku, dodatkowo mogą wobec nas zostać wyciągnięte konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karnego skarbowego.

Fatalne dane z amerykańskiej gospodarki. Traci giełda, słabnie dolar

Amerykanie zaprezentowali dziś dane za pierwszy kwartał tego roku o Produkcie Krajowym Brutto. Wzrósł on tylko o 0,2 proc. Rynek oczekiwał wzrostu na poziomie 1 proc. To bardzo złe dane oznaczają, że amerykańska gospodarka wciąż ma spore kłopoty. Na opublikowane dane od razu zareagowały rynki walutowe - tanieje dolar, wzmacnia się euro i nasza rodzima waluta - tracą też giełdy w USA i Europie.

MFW: Światowa gospodarka przyśpiesza. Polska też będzie rosła

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje w 2016 r. wzrost światowej gospodarki o 3,8 proc., wobec 3,5-proc. wzrostu, prognozowanego na 2015 r. - wynika z zaprezentowanego w środę raportu "World Economic Outlook". Także wskaźniki dot. Polski są bardzo korzystne - wynika z raportu.

BGK ma "na stole" 200 projektów za 6 mld zł

BGK planuje w br. podpisać w ramach programu "Inwestycje Polskie" nowe umowy o wartości 6 mld zł - podał bank. Chodzi o ok. 200 projektów w przemyśle, inwestycjach samorządowych, transporcie, i energetyce. Zwiększy też zaangażowanie w eksport i zakup mieszkań.

Samochód sam powiadomi o wypadku. Obowiązkowo już za trzy lata

PE przegłosował przepisy, które zapewniają że od końca marca 2018 r. nowe samochody sprzedawane w UE będą musiały mieć zamontowane urządzenie eCall, automatycznie powiadamiające centrum ratownicze o wypadku. Wg KE wdrożenie systemu może uratować życie 2,5 tys. osób rocznie.

Sezon grillowy czas zacząć. UOKiK przypomina o kilku zasadach

Ostre krawędzie, wystające śruby, nieprawidłowo zamontowane dozowniki ­– to przykłady nieprawidłowości stwierdzonych podczas kontroli mebli ogrodowych i podpałek do grilli. Przed majówką Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o zasadach bezpiecznego grillowania.

Bruksela pozywa Polskę. Grożą nam ogromne kary finansowe

Polska nie wdrożyła do swojego prawa dyrektywy dotyczącej zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dlatego KE pozywa ją do unijnego Trybunału - poinformował rzecznik KE ds. środowiska Enrico Brivio. Grozi nam kara finansowa.

Amerykański fast food całkowicie rezygnuje z GMO. "I to się opłaca"

- Fast food może być smaczny i zdrowy. Może być też świetnym pomysłem na biznes - mówi Steve Ells, założyciel i dyrektor generalny Chipotle. Sieć restauracji tex-mex jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych wyklucza ze swojego jadłospisu produkty GMO. Jak dodaje, "chcemy unikać sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. I to się opłaca". Firma dynamicznie się rozwija bowiem jej sprzedaż w 2014 roku wzrosła o 27,8 proc. Podczas gdy, McDonald's zanotował spadki o 2,4 proc.