Najnowsze

Najnowsze

Ropa w USA tanieje. Przez słabe Chiny

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w reakcji na kolejne słabe dane makro z chińskiej gospodarki - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 46,13 USD, po zniżce o 23 centy.

Prezydencki projekt emerytalny. "To wrzutka polityczna"

- Rozumiem, że prezydent chciał odpowiedzieć na wolę około 80 proc. Polaków, ale to co przygotowano nie jest projektem szerokich zmian w systemie emerytalnym, tylko wrzutką polityczną, która ma spełniać zadanie w przedwyborczej walce - powiedział Ignacy Morawski, główny ekonomista BIZ Banku. - Projekt, który zgłosił prezydent dotyczy tylko wieku emerytalnego, a potrzebne jest szersze spojrzenie - uważa prof. Leokadia Orędziak ze Szkoły Głównej Handlowej.

ZUS zabije ochronę

Ozusowanie umów-zleceń podbije ceny usług ochroniarzy o 25 proc. – donosi "Rzeczpospolita".

Niemiecka giełda dostała w kość. Przez Volkswagena

Kłopoty koncernu Volkswagen w związku z przyznaniem się do manipulowania systemami oczyszczania spalin w silnikach Diesla silnie obciążyły we wtorek niemiecki rynek akcji, a indeks frankfurckiej giełdy DAX obniżył się w ciągu dnia o 3,80 proc., do 9570,66 punktów.

Rodzinnym firmom spada nastrój

Jak wynika z raportu KPMG, niestabilna sytuacja polityczna nie sprzyja planom rozwojowym firm rodzinnych – informuje "Puls Biznesu".

Spadki na Wall Street. Znów obawy o Fed

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Na rynkach utrzymuje się niepewność związana z przyszłością polityki Rezerwy Federalnej. Słabe nastroje na Wall Street to również efekt silnych spadków giełd europejskich.

"Świat", 22.09

Z punktu widzenia Polski próba wywrócenia reformy emerytalnej jest nieszczęściem - ocenił były prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się w ten sposób do przedstawionej przez obecnego prezydenta ustawy obniżającej wiek emerytalny.

VW przyspiesza posiedzenie rady nadzorczej. Winterkorn traci poparcie

Volkswagen zdecydował o przełożeniu spotkania przedstawicieli rady nadzorczej na wtorkowy wieczór. Pierwotnie miało się ono odbyć w środę - podaje Reuters, powołując się na niemieckie media. Powodem takiej decyzji ma być los obecnego szefa koncernu Martina Winterkorna.

KNF jednogłośnie w sprawie kary dla MNI SA

KNF jednogłośnie nałożyła na MNI SA karę pieniężną w maksymalnej wysokości miliona zł za przekroczenie 33 proc. ogólnej liczby głosów w spółce Hyperion SA, bez zachowania warunków określonych w ustawy o ofercie - poinformowała Komisja w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

Strażacy jak inni kierowcy. Rząd zmienił przepisy

Strażacy nie będą już mogli uzyskiwać prawa jazdy na motocykl wcześniej niż inni kierowcy. We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, dostosowujący ją do wymogów UE – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Pociągi przyszłości zjechały do Gdańska

W Gdańsku rozpoczęły się 11. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. To największa tego typu impreza w Polsce i druga w Europie. Nowości kolejowe na miejscu obserwuje reporter TVN24 Biznes i Świat Łukasz Kijek.

Rząd przyjął program wsparcia eksportu polskiej broni

Rada Ministrów przyjęła we wtorek „Program Wsparcia Bezpieczeństwa Regionu 2022”, przewidujący pomoc finansową w eksporcie polskiego uzbrojenia do krajów regionu i kształceniu ich wojskowych w Polsce – podało Centrum Informacyjne Rządu.

Boeing planuje fabrykę w Chinach

Do rządu w Pekinie wpłynęły plany budowy fabryki Boeinga w Chinach. Będzie to pierwszy zagraniczny zakład tej firmy – podały chińskie media we wtorek, tuż przed rozpoczęciem wizyty prezydenta Xi Jinpinga w USA, gdzie zwiedzi on fabrykę Boeinga pod Seattle.

Rząd przyjął strategię dotyczącą działań UOKiK

Usprawnienie systemu ochrony konkurencji i konsumentów, udoskonalenie metod wykrywania karteli, przeciwdziałanie naruszeniom praw słabszych uczestników rynku to główne założenia Polityki ochrony konkurencji i konsumentów, którą we wtorek przyjął rząd.

Sądny dzień dla Volkswagena. Miliardy spisane na straty i kolejne śledztwa

Pogłębia się kryzys Volkswagena związany z fałszowaniem poziomu emisji jego aut. We wtorek koncern przyznał, że problem dotyczy około 11 milionów jego pojazdów na całym świecie. W Niemczech powołano ministerialną komisję śledczą. Tylko w najbliższych tygodniach niemiecki gigant przeznaczy 6,5 mld euro na pokrycie kosztów związanych z tym procederem. Śledztwa w tej sprawie mają ruszyć też w Europie. W reakcji na te doniesienia akcje Volkswagena notują bardzo duży spadek już drugi dzień z rzędu. We wtorek zniżkują o ponad 20 proc.

Szef Volkswagena: nie ustąpię ze stanowiska

Szef niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen, Martin Winterkorn, oświadczył we wtorek, że pomimo skandalu z manipulowaniem pomiarem emisji spalin nie ustąpi ze stanowiska. 68-letni menedżer zaapelował w internetowym nagraniu o zaufanie do firmy.

Jest reklama? Dochód trafi do kasy gminy

Opłaty reklamowe mają być dochodem gmin - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, którego pierwsze czytanie odbyło się we wtorek w Sejmie.