Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 10.04

- Ukraina jest pozostawiona sama sobie - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat generał Stanisław Koziej. Szef BBN zaznaczył, że rolą Polski jest głównie "przekonywanie sojuszników" i dodał: - Ważne jest nawet wsparcie w postaci mówienia - jesteśmy z wami. Pytany przez Jolantę Pieńkowską o dostarczanie broni na Ukrainę, generał Koziej powiedział: - Mniej na ten temat mówmy, a niech o tym rozmawiają w zaciszu eksperci, fachowcy, reprezentanci struktur odpowiednich i tak dalej. I to się dzieje.

"Biznes dla Ludzi", 10.04

Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej? Jak dobrze wypaść w rozmowie telefonicznej z rekruterem? Jak walczyć z negatywnymi komentarzami w internecie? Jak zdobyć środki na uruchomienie firmy? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Negatywny komentarz w internecie niszczy twój biznes? Sprawdź, jak się bronić

Prowadzisz biznes w sieci? Jesteś aktywny na portalach społecznościowych? Niewykluczone, że spotkałeś się z negatywną opinią lub komentarzem innych użytkowników sieci. W dzisiejszym programie "Biznes dla ludzi" wyjaśniamy, jakie mamy narzędzia w walce z osobami, które wykorzystując anonimowość w sieci, obrażają lub znieważają innych. Gościem Pawła Blajera była Joanna Jabłczyńska, radczyni prawna w kancelarii Clever One.

Oto największe gospodarki w 2030 roku. USA poczują na plecach oddech Chin

Przygotujcie się na nowy gospodarczy układ sił. Za 15 lat Stany Zjednoczone nie będą już tak dominowały ekonomicznie jak obecnie, a wiele rynków wschodzących zyska na znaczeniu - wynika z prognoz amerykańskiego Departamentu Rolnictwa. Z kolei kilka z największych europejskich gospodarek mocno przyhamuje.

Kobiety na banknotach! Amerykanki apelują do Obamy

Eleanor Roosevelt, Harriet Tubman, Rosa Parks oraz Wilma Mankiller - to kandydatki do zajęcia miejsca Andrew Jacksona na banknotach 20-dolarowych. Uzyskały one największe poparcie w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez grupę "Kobiety na 20-stkach". Jest to organizacja walcząca o umieszczenie wizerunku przedstawicielki płci pięknej na jednym z amerykańskich banknotów do 2020 roku. Apelują w związku z tym do prezydenta Obamy oraz Kongresu, by dokonał zmiany z okazji 100. rocznicy ratyfikacji 19. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Akt prawny z 1920 roku przyznawał bowiem czynne i bierne prawo wyborcze kobietom.

UE bez Wielkiej Brytanii? "To uderzyłoby w sam Londyn"

Na opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię ucierpiałby brytyjski handel, inwestycje bezpośrednie oraz płynność rynków finansowych. Nie bylibyśmy już tak atrakcyjnym miejscem - ocenia Brian Hillard, główny ekonomista Societe Generale w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem, choć ani handel, ani inwestycje nie zostałyby wstrzymane z dnia na dzień, Londyn odczułby poważne trudności ekonomiczne z tytułu wystąpienia z UE.

Bruksela chwali Kijów. Za reformy rynku gazu

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła decyzję parlamentu Ukrainy, który zatwierdził w czwartek reformę rynku gazu, dostosowującą ten rynek do zasad UE - poinformowała rzeczniczka KE ds. energii Anna-Kaisa Itkonen.

Wschodnia flanka urośnie w siłę. Na wszelki wypadek

Polska armia wzmacnia swoje siły na wschodzie kraju. Do tamtejszych jednostek wojskowych trafi więcej żołnierzy i nowoczesnego sprzętu. Resort obrony chce w ten sposób skrócić czas potrzebny do osiągnięcia pełnej gotowości bojowej. Gościem "Otwarcia dnia" był gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej.

Obrzydliwie duże pieniądze. Najbogatsi Amerykanie zarabiają jeszcze więcej

Średnio 336 mln dolarów więcej niż rok wcześniej, zarobiło 400 osób odprowadzających największe podatki w USA - wynika z wyliczeń amerykańskiego urzędu skarbowego (IRS). W 2010 roku odprowadzający największe podatki zarobili średnio zaledwie 265 mln dolarów. Jak poinformował IRS, od średniej kwoty 336 mln dolarów zapłacono średni podatek w wysokości 56 mln dol.