Najnowsze

Najnowsze

UE czeka na greckie referendum. "Ateny są na straconej pozycji"

Grecja jest na straconej pozycji. Musi odpuścić - twierdzi Rafał Sadoch, ekonomista Plus Banku. Jak dodaje, strefa euro nie może pozwolić sobie na ustępstwa ws. Grecji, bo to będzie oznaczało żądania ze strony większych krajów. - Greckie "tak" dla oszczędności i pozostania w strefie euro oznacza dymisję rządzących, ale tylko chwilową ulgę - twierdzi z kolei Piotr Bielski, ekonomista BZ WBK.

Polacy wysyłają coraz mniej SMS-ów. W ubiegłym roku tylko 52 mld wiadomości

Polacy w ubiegłym roku wysłali 51,9 mld SMS-ów, czyli 0,6 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2014 roku przedstawionego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Mniejsza liczba wysłanych wiadomości tekstowych dotyczy przede wszystkim użytkowników smartfonów, którzy coraz częściej korzystają z komunikatorów internetowych.

Zachód kontra dżihadyści. "Polacy lekceważą zagrożenie zamachami"

Polacy lekceważą zagrożenie zamachami terrorystycznymi, wierząc, że nic im się nie stanie. Państwo Islamskie zapowiedziało kolejne ataki i może je zrealizować, pytanie tylko kiedy? - mówił w "Otwarciu Dnia" profesor Daniel Boćkowski, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego w Instytucie Historii Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

TVN z nową Radą Nadzorczą. "Ma bardzo duży potencjał"

- Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zostania aktywnym inwestorem na polskim rynku - stwierdził Joseph NeCastro, nowy przewodniczący Rady Nadzorczej TVN S.A. Wczoraj podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki TVN S.A. powołano również siedmiu członków Rady Nadzorczej Spółki na okres trzyletniej kadencji trwającej od 12 czerwca 2015 roku.

Były szef KE: Grecja nie może być naszym Sarajewem

Grecja nie opuści strefy euro, ponieważ taka porażka byłaby bardzo poważna dla Europy - ocenił były przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi, przestrzegając przed tym, by Ateny nie stały się "naszym Sarajewem".

Warufakis: jeżeli Grecy zagłosują na "tak", to odejdziemy

Jeśli w referendum 5 lipca Grecy przyjmą propozycję międzynarodowych wierzycieli, możliwa jest dymisja rządu premiera Aleksisa Ciprasa - oświadczył minister finansów Grecji Janis Warufakis. W tej sytuacji - dodał - rząd działałby w porozumieniu z następcami.

Były premier Grecji: trudno przewidzieć wynik referendum

Były premier Grecji Jeorjos Papandreu powiedział w wywiadzie dla tureckiego dziennika "Hurriyet", że nie może czynić żadnych prognoz na temat rezultatu referendum 5 lipca. Zbyt wiele panuje obecnie w Grecji emocji, włączając w to dumę narodową - uznał polityk.

"TVN to świetnie zarządzana firma. Będziemy ją rozwijać, aby stała się jeszcze większą, globalną marką"

Będziemy rozwijać telewizję TVN, ale chcemy, aby była ona skoncentrowana przede wszystkim na polskim widzu - powiedział Kenneth W. Lowe, Przewodniczący Rady Nadzorczej, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Scripps Networks Interactive - nowego właściciela TVN. Markus Tellenbach, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN przyznał, że Scripps Networks, podobnie jak TVN, jest pionierem, a obie stacje będą się wzajemnie inspirować. SNI poinformował w czwartek o zakupie 52,7 proc. akcji TVN od Grupy ITI oraz Grupy Canal+.

"Wskaż kierunek, ludzie sami znajdą drogę". Kim jest nowy właściciel TVN?

Nowym właścicielem TVN została notowana na nowojorskiej giełdzie spółka Scripps Networks Interactive, rodzinna firma z amerykańskiego stanu Tennessee o globalnym zasięgu. Specjalizuje się w produkcji kanałów lifestylowych, z których najbardziej znany jest Travel Channel. Wartość spółki wyceniana jest na 8,6 mld dolarów, czyli prawie 33 mld zł. Motto założyciela brzmi: "Wskaż kierunek, ludzie sami znajdą drogę".

Dramatyzowanie Grecji. "Europa nas szantażuje"

Grecki minister finansów Janis Warufakis zarzucił w środę europejskim wierzycielom stosowanie szantażu wobec Greków, by w niedzielnym referendum w sprawie warunków pomocy dla Grecji zagłosowali na "tak" wbrew swojemu rządowi.

"Świat", 01.07

- Grecja to geopolityczne wyzwanie dla Europy - powiedział Tomasz Siemoniak, który był gościem programu "Świat". Minister obrony narodowej podkreślił, że „Grecja jest ważnym członkiem Unii i ważnym państwem granicznym, więc trudno sobie wyobrazić, ze Grecja mogłaby z tego wypaść”. Tomasz Siemoniak na antenie TVN24 Biznes i Świat stwierdził, że „mamy w Europie najpoważniejszy kryzys bezpieczeństwa od czasu zimnej wojny”. Dodał, że „Unia Europejka musi być projektem na niepogodę” i zaznaczył: „nie możemy mówić o porażce projektu europejskiego”.

Eurogrupa odrzuca prośbę Grecji o pomoc. "Odezwiemy się po referendum"

Szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem w liście wysłanym w środę wieczorem do Aleksisa Ciprasa napisał, że eurogrupa odrzuca jego prośbę o nową pomoc. A negocjacje pomiędzy Atenami i jej wierzycielami będą kontynuowane dopiero po wynikach niedzielnego referendum. Takie ustalenie przyjęto na dzisiejszym spotkaniu ministrów finansów strefy euro. Premier Grecji namawiał dzisiaj rodaków, żeby w referendum zagłosowali przeciw przyjęciu pomocy finansowej na warunkach wierzycieli.

Zmiany w macierzyńskim. Prezydent apeluje, by opóźnić nowe przepisy

Prezydent zaapeluje do posłów, by w ustawie zmieniającej zasady opłacania składek na ubezpieczenie chorobowe wydłużyli vacatio legis - poinformowała minister Irena Wóycicka. O skierowanie ustawy do TK apelowały przedsiębiorcze matki, które uważają, że nowe przepisy są dla nich krzywdzące.

Bankowy tytuł egzekucyjny wraca do podkomisji

Nowelizacja Prawa bankowego, której celem ma być usunięcie bankowego tytułu egzekucyjnego, wraca do podkomisji. To efekt poprawek złożonych podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji finansów. Jedna z nich dotyczy terminu wejścia w życie zmian.

"Biznes dla Ludzi", 1.07

Czy warto teraz pojechać na wakacje do Grecji i czy podjęcie tymczasowej pracy w tym kraju jest ryzykowne? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi".

Kiedy Grecja zostanie bankrutem? To bardzo skomplikowane pytanie

Niektórzy twierdzą, że Grecja już raz zbankrutowała. Było to w 2012 roku, jednak wówczas darowano Atenom ponad 100 mld euro długu. Teraz znowu widmo bankructwa zagląda Grekom w oczy, a na litość ze strony wierzycieli się nie zanosi. Wyjaśniamy, co musi się stać, aby Grecja ponownie stała się niewypłacalna.