Najnowsze

Najnowsze

Ropa drożeje, bo stabilizuje się sytuacja Chin

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na sygnały, że gospodarka Chin stabilizuje się - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 45,77 dolarów.

Górnictwo w ogniu kampanii. "Musimy być bardziej konkurencyjni niż Chińczycy"

Mamy nową strukturę i kolejny strumień publicznych pieniędzy, które trafiają do górnictwa. Ale brakuje oszczędności i wzrostu efektywności. Poza tym, rząd nic nie może zrobić z rynkową rzeczywistością, czyli spadającymi cenami węgla - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Piotr Bujak, ekonomista PKO BP. Z kolei Przemysław Kwiecień, ekonomista X-Trade Brokers uważa, że jeśli chcemy przeżyć na globalnym rynku górnictwa to musimy być bardziej konkurencyjni od chińskich producentów. - Chiny zużywają i produkują ponad połowę globalnej produkcji węgla - tłumaczy. Goście programu "Wybory, pieniądze, obietnice" komentowali w ten sposób ratunkowy plan rządu dla Kompanii Węglowej.

Ten SUV to szansa dla Tesli. Cena też powala z nóg

Na ten moment świat motoryzacji czekał z niecierpliwością. Po kilku latach pracy Tesla zaprezentowała nowy model elektrycznego auta, które po sukcesie modelu S ma pomóc marce w odzyskaniu pozycji na rynku. Inwestorzy wiążą duże nadzieje z modelem X i liczą, że po latach strat nadejdą czasy liczenia zysków.

Niemieckie drogi płatne też dla lżejszych ciężarówek

Od dziś opłata za korzystanie z autostrad i niektórych dróg federalnych w Niemczech obowiązuje ciężarówki, których dopuszczalna masa wraz z przyczepą wynosi co najmniej 7,5 ton, a nie jak dotąd 12 ton - informuje agencja dpa.

Rozmowy ws. sprzedaży kopalni Brzeszcze zostały zawieszone

Zawieszono rozmowy pomiędzy SRK a RSG dotyczące umowy na sprzedaż kopalni Brzeszcze - poinformowało w środę wieczorem biuro prasowe Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Ta decyzja, jak dodano, ma umożliwić m.in. przeprowadzenie dodatkowych analiz ekonomicznych.

Lżejsze życie podatnika. Walka z fiskusem będzie łatwiejsza

Państwo wyciąga rękę do podatnika i wzmacnia jego pozycję w rozmowie z fiskusem. 15 sierpnia 2015 r. weszła w życie nowelizacja, która reguluje kwestie związane z postępowaniem przed sądem administracyjnym. To ważna wiadomość dla tych, którzy chcą zaskarżyć decyzje fiskusa lub innych organów podatkowych. Szczegóły zmian tłumaczyła w programie "Biznes dla Ludzi" Agnieszka Tałasiewicz z EY.

Rząd namawia senatorów do poprawienia ustawy likwidującej BTE

Limity kosztów sądowych w sprawach o roszczenia bankowe powinny dotyczyć tylko relacji banków z konsumentami, a nie wszystkich transakcji międzybankowych - o przyjęcie takiej poprawki do ustawy likwidującej BTE zaapelował w środę do senatorów wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń.

Silne wzrosty na Wall Street. Indeksy odrabiają straty

Amerykańskie giełdy zyskiwały wyraźnie w środę na ostatniej sesji w trzecim kwartale. Indeksy w USA tym samym odrobiły część strat poniesionych w trakcie bardzo słabego dla rynku giełdowego kwartału. W centrum uwagi amerykańskich inwestorów w drugiej połowie tygodnia są dane z rynku pracy.

"Świat", 30.09

Rosja montuje koalicję, która dostarczy wojsk lądowych w Syrii - ocenił gość programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat, gen. Stanisław Koziej. Dodał, że decydując się na naloty, Putin wykorzystuje słabość i marazm Zachodu w sprawie Syrii.

OC i AC będzie droższe. Po apelu szefa KNF

Komisja Nadzoru Finansowego zaapelowała do ubezpieczycieli, aby podnieśli stawki OC i AC. "Od 2013 roku można zaobserwować pogorszenie rentowności krajowego sektora ubezpieczeń OC, spowodowane przede wszystkim wzrostem kosztów akwizycji i wyższą szkodowością" - napisał w liście otwartym szef nadzoru Andrzej Jakubiak.

"Biznes dla ludzi", 30.09

Zmiany w podatkach, jak napisać dobre CV, problemy Volkswagena, odliczenie VAT - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Co dalej z aferą Volkswagena? Bieńkowska żąda pełnej współpracy

Zero tolerancji dla oszustwa - mówi po spotkaniu z szefem zarządu marki Volkswagen unijna komisarz ds. przemysłu. Elżbieta Bieńkowska dodaje, że przy wyjaśnieniu sprawy oczekuje pełnej współpracy i otwartości. Co Komisja Europejska może zrobić z aferą Volkswagena? Materiał z programu "Fakty z zagranicy".

Paraliżu budżetowego nie będzie. Senat przyjął ustawę

Senat USA przyjął w środę ustawę przedłużającą wydatki państwa do 11 grudnia. Do północy musi ją jeszcze przyjąć Izba Reprezentantów, by uniknąć tzw. shutdownu, czyli paraliżu federalnych instytucji, jaki miał miejsce dwa lata temu z powodu braku budżetu.

Egipskie znalezisko i nadzieje. Na turystyczny boom

Świat niedawno obiegła sensacyjna wiadomość, że udało się odkryć grobowiec legendarnej królowej Nefertiti. Teraz brytyjski badacz wyruszył do Egiptu, by tego dowieść. A Egipt już liczy na turystyczny boom z powodu rzekomego znaleziska.

"Państwo nie może bawić się w przedsiębiorcę"

Państwo nie może bawić się w przedsiębiorcę, musi tylko stać na straży reguł działających w biznesie - uznali przedsiębiorcy, którzy w środę w Warszawie spotkali się z przedstawicielami PiS, by pomówić o rozwiązaniach w polityce gospodarczej państwa.

Nowy ratunek dla Śląska. Sprawdź, co planuje rząd

Jak poinformował dzisiaj minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński, spółka TF Silesia przejmie 11 kopalń i utrzyma ich płynność finansową. Decyzja rządu o przejęciu kopalń to pierwszy krok do utworzenia Nowej Kompanii Węglowej, która ma powstać według nowego pomysłu.

Ranking najbardziej medialnych marek. TVN i TVN24 liderami

TVN i TVN24 znalazły się w czołówce najbardziej medialnych marek kolejnej edycji badania Top Marka. Ranking jest przygotowywany przez magazyn "Press" i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Wyłania on najczęściej i najlepiej opisywane marki w prasie. W każdej z branż wyodrębniono również najpopularniejsze brandy w Internecie. Nowością była analiza informacji z serwisów społecznościowych.

"Polska na bakier z cyberbezpieczeństwem"

Polskie władze nie przykładają należytej uwagi do zagrożeń cybernetycznych współczesnego świata, mimo że w kraju jest wiele bardzo zdolnych osób o wysokich umiejętności hakerskich – powiedział PAP ekspert think tanku Atlantic Council Alexander Klimburg.