Najnowsze

Najnowsze

Pieniądze z Unii płyną do Przewozów Regionalnych

Blisko 42,6 mln zł dofinansowania UE z programu "Infrastruktura i Środowisko" na lata 2007-2013 otrzyma spółka Przewozy Regionalne na inwestycje dotyczące modernizacji punktów utrzymania taboru - poinformowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Zarząd PKP chce ograniczyć prawa związków zawodowych

W Radzie Nadzorczej PKP Cargo nie będzie mógł zasiadać przedstawiciel załogi, którzy pełni jednocześnie funkcję w związku zawodowym - takich zmian chce zarząd PKP. - Jest to kolejny przejaw walki ze związkami zawodowymi, po to żeby im 'dokopać' - komentuje kolejowa "S".

NBP: w sierpniu inflacja 0,4 proc.

W sierpniu inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 0,4 proc. - podał w środę NBP. Wskaźnik CPI w analizowanym okresie wyniósł - 0,6 proc. w ujęciu rocznym - wynika z danych banku centralnego.

Rośnie zatrudnienie i więcej zarabiamy

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu wyniosło 5 588 400 osób i było o 1 proc. wyższe niż rok wcześniej - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Przewozy Regionalne trafią w nowe ręce. Jest zgoda

Agencja Rozwoju Przemysłu może przejąć spółkę Przewozy Regionalne, przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wracają kontrole na granicach. Potężne straty dla biznesu

Austria i Niemcy przywróciły kontrole na granicach. Zdaniem dr Roberta Zmiejko ze Szkoły Głównej Handlowej, "kontrole będą trwały nawet kilkanaście miesięcy", a "wtedy przełoży się to na całą gospodarkę Unii Europejskiej". - Już w tej chwili sami Austriacy z wydziału transportu szacują, że po tych dwudniowych kontrolach koszty dzienne dla branży austriackiej, to około 2,5 mln euro - podkreślał na antenie TVN24 BiŚ Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Polska.

Światowa gospodarka hamuje. OECD obniża prognozę wzrostu

Z powodu spowolnienia wzrostu gospodarek rozwijających się, Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zrewidowała w środę w dół swoje prognozy dotyczące światowego wzrostu gospodarczego w roku bieżącym i przyszłym.

Hiszpański Radom. Pierwszy lot po pięciu latach od otwarcia lotniska

Port lotniczy w hiszpańskim Castellonie, określany jako lotnisko-widmo, we wtorek rano przyjął pierwszy komercyjny lot rejsowy. Nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że port otwarto niemal pięć lat temu. - Myślałem, że to się nigdy nie stanie - ocenił jeden z pasażerów.

Zmiany w prawie. "Poprawi się pozycja konsumenta"

Poprawa pozycji konsumenta w szczególności w obszarze ubezpieczeń na życie z elementem inwestycyjnym oraz ogromne wzmocnienie Komisji Nadzoru Finansowego - takie będą skutki uchwalonej ostatnio ustawy o działalności ubezpieczeniowej, mówi PAP mec. Piotr Czublun.

Putin będzie dozbrajał Assada

Władimir Putin jasno dał do zrozumienia, że nadal będzie dostarczał broń Assadowi. Szybkiego rozwiązania konfliktu nie wróży także coraz większa obecność rosyjskiego wojska w Syrii.

Sejm zajmie się kryzysem imigracyjnym

O kryzysie imigracyjnym na Wiejskiej. Dzisiaj o godz. 14.00 rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w sprawie kryzysu imigracyjnego w Europie. Głównym punktem obrad ma być informacja premier Kopacz i jej rządu na temat obecnej sytuacji i tego, co ona oznacza dla Polski.

Tysiące osób bez pracy. Wielkie zwolnienia w HP

Amerykańska firma informatyczna Hewlett-Packard zapowiada gigantyczną redukcję zatrudnienia. Zwolnienia mają objąć między 25 a 30 tys. pracowników działu produkcyjnego i są wynikiem spadającego popytu na komputery PC.

Polskie firmy podbijają Amerykę. Sprzedają coraz więcej

Eksporterzy coraz śmielej ruszają poza Europę, a sprzedaż do USA jest o 15 proc. wyższa niż przed rokiem. Jeszcze chwila i Stany Zjednoczone wskoczą do pierwszej "dziesiątki" naszych najistotniejszych rynków zbytu - pisze "Puls Biznesu".