Najnowsze

Najnowsze

Strażacy jak inni kierowcy. Rząd zmienił przepisy

Strażacy nie będą już mogli uzyskiwać prawa jazdy na motocykl wcześniej niż inni kierowcy. We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, dostosowujący ją do wymogów UE – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Pociągi przyszłości zjechały do Gdańska

W Gdańsku rozpoczęły się 11. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. To największa tego typu impreza w Polsce i druga w Europie. Nowości kolejowe na miejscu obserwuje reporter TVN24 Biznes i Świat Łukasz Kijek.

Rząd przyjął program wsparcia eksportu polskiej broni

Rada Ministrów przyjęła we wtorek „Program Wsparcia Bezpieczeństwa Regionu 2022”, przewidujący pomoc finansową w eksporcie polskiego uzbrojenia do krajów regionu i kształceniu ich wojskowych w Polsce – podało Centrum Informacyjne Rządu.

Boeing planuje fabrykę w Chinach

Do rządu w Pekinie wpłynęły plany budowy fabryki Boeinga w Chinach. Będzie to pierwszy zagraniczny zakład tej firmy – podały chińskie media we wtorek, tuż przed rozpoczęciem wizyty prezydenta Xi Jinpinga w USA, gdzie zwiedzi on fabrykę Boeinga pod Seattle.

Rząd przyjął strategię dotyczącą działań UOKiK

Usprawnienie systemu ochrony konkurencji i konsumentów, udoskonalenie metod wykrywania karteli, przeciwdziałanie naruszeniom praw słabszych uczestników rynku to główne założenia Polityki ochrony konkurencji i konsumentów, którą we wtorek przyjął rząd.

Sądny dzień dla Volkswagena. Miliardy spisane na straty i kolejne śledztwa

Pogłębia się kryzys Volkswagena związany z fałszowaniem poziomu emisji jego aut. We wtorek koncern przyznał, że problem dotyczy około 11 milionów jego pojazdów na całym świecie. W Niemczech powołano ministerialną komisję śledczą. Tylko w najbliższych tygodniach niemiecki gigant przeznaczy 6,5 mld euro na pokrycie kosztów związanych z tym procederem. Śledztwa w tej sprawie mają ruszyć też w Europie. W reakcji na te doniesienia akcje Volkswagena notują bardzo duży spadek już drugi dzień z rzędu. We wtorek zniżkują o ponad 20 proc.

Szef Volkswagena: nie ustąpię ze stanowiska

Szef niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen, Martin Winterkorn, oświadczył we wtorek, że pomimo skandalu z manipulowaniem pomiarem emisji spalin nie ustąpi ze stanowiska. 68-letni menedżer zaapelował w internetowym nagraniu o zaufanie do firmy.

Jest reklama? Dochód trafi do kasy gminy

Opłaty reklamowe mają być dochodem gmin - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, którego pierwsze czytanie odbyło się we wtorek w Sejmie.

Piechociński: będę domagał się wyjaśnień od Volkswagena

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział, że będzie domagał się od Volkswagena wyjaśnień w sprawie skandalu związanego z emisją spalin. Chce wiedzieć, czy w Europie i Polsce koncern samochodowy, podobnie jak w USA, manipulował pomiarem emisji.

Umiejętności, a nie wykształcenie? "Muzyk może znakomicie grać na instrumentach naftowych"

E&Y w Londynie nie kładzie nacisku na wykształcenie i postanowił zatrudnić tylko tych, którzy mają odpowiednie umiejętności. Tą drogą podążają kolejni światowi giganci jak Apple, Google, czy Virgin. Czy doszliśmy do momentu, w którym dyplom przestaje decydować o sukcesie w zawodzie? Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska oraz Waldemar Siwiński z magazynu edukacyjnego "Perspektywy".

Rosjanie budują nową linię kolejową, by ominąć Ukrainę

Premier Rosji Dimitrij Miedwiediew podpisał zgodę na budowę trasy kolejowej omijającej terytorium Ukrainy - informuje "The Moscow Times". Będzie biegła między Żurawką a Millerowem na południu Rosji. Obecna trasa łączaca te miasta prowadzi przez Ukrainę.

Błędy w prezydenckiej ustawie emerytalnej. "Była pisana na szybko"

- Błędy w tak ważnej dla gospodarki ustawie pokazują, że była robiona na szybko. Jej celem jest rozgrywka polityczna, a nie chęć zmiany systemu emerytalnego i poprawy sytuacji Polaków - uważa Adam Czerniak, ekonomista Polityki Insight. Jego zdaniem w budżecie po dwóch-trzech latach skończą się pieniądze na działanie nowych przepisów. - Potem konieczne będą gigantyczne cięcia w wydatkach publicznych. Spadną też emerytury - dodał.

Gazprom mięknie. Zaproponował Brukseli ugodę

Gazprom przesłał Komisji Europejskiej propozycje dotyczące polubownego uregulowania sporu o domniemane stosowanie praktyk monopolistycznych - poinformował wiceprezes rosyjskiego koncernu Aleksandr Miedwiediew, cytowany we wtorek przez dziennik "Wiedomosti".

Mniej ekologicznych gospodarstw

W 2014 r. po raz pierwszy od wstąpienia Polski do UE spadła liczba gospodarstw ekologicznych w naszym kraju. Natomiast coraz więcej jest przetwórni ekologicznych - wynika z raportu Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Dłuższa praca to wyższa emerytura? Duda obala argument PiS

Osoby, które osiągną wiek emerytalny, będą mogły pracować dłużej, aby mieć wyższe świadczenie - przekonywał wczoraj prezydent Andrzej Duda, prezentując projekt obniżenia wieku emerytalnego. Dotąd był to argument PO, który Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, nazywała "zabiegiem PR-owskim". Materiał programu "Polska i Świat" w TVN24.

Prezydencka ustawa emerytalna. "Nie proponuje wzrostu emerytur"

- Dobra ustawa emerytalna musi mieć trzy cechy: musi być powszechna, obowiązkowa i reprezentować solidaryzm społeczny. Tego nie ma w projekcie ustawy prezydenta. Drugim zastrzeżeniem jest to, że ustawa zakłada koszty poziomu dzisiejszych emerytur. Ten system w ogóle nie proponuje wzrostu świadczeń - mówił w programie "Pieniądze, wybory, obietnice" prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej.