Najnowsze

Najnowsze

Obietnice prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda przyznaje - wcześniejsza emerytura to niższe świadczenie. Zapowiada projekt ustawy w sprawie podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz rozwiązania dla frankowiczów.

Ropa w USA tanieje. Inwestorzy boją się o Chiny

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, a inwestorzy oceniają w jakim stanie jest gospodarka Chin - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 47,04 USD, po zniżce o 22 centy.

Piechociński: 3,5 proc. wzrostu PKB w 2015 roku będzie sukcesem

Jeśli wzrost gospodarczy Polski na koniec roku wyniesie 3,5 proc. PKB, to - w kontekście sytuacji na rynkach międzynarodowych - będziemy mieli wielki sukces - mówi PAP wicepremier, szef MG Janusz Piechociński. Przyznaje, że jeszcze wiosną szacował, że wzrost może sięgnąć 4 proc.

Kontrowersje wokół aukcji LTE. "Państwo okazało się zbyt chciwe"

Od wielu miesięcy trwa w Polsce "mordercza walka" o częstotliwości sieci LTE. Według ekspertów to jeszcze nie koniec, bo operatorzy mogą dochodzić swoich racji przed sądem. - W ostatnich latach wszyscy operatorzy oprotestowywali każde postępowanie, w którym były przyznawane częstotliwości. Tutaj nie będzie inaczej - uważa Witold Tomaszewski z Telepolis.pl. - Wcześniej częstotliwości były sprzedawane w przetargach, a teraz wymyślono aukcje. Państwo okazało się zbyt chciwe - twierdzi Maciej Bębenek, ekspert rynku telekomunikacyjnego.

"Zagłębimy się w ludzkie ciało, odbędziemy podróże w czasie". Dzięki tym okularom

Podróżowanie w czasie, zagłębianie się w ludzkie ciało i w pojedynczą komórkę organizmu, a także wirtualne wycieczki w głębinach oceanu czy fabryce robotów to - według Bartosza Żuka z HTC Polska - tylko niektóre funkcje edukacyjne i biznesowe nowego urządzenia HTC Vive. Sprzęt trafi najpierw na rynek USA, UK i Niemiec, potem przyjdzie kolej także na Polskę. Nie wiadomo jeszcze, ile za produkt trzeba będzie zapłacić. Wirtualne okulary to nie nowość na rynku nowych technologii. Nad podobnymi urządzeniami pracowały już takie marki jak: Sony, Oculus Rift, Microsoft, Google czy nasza rodzima firma Cmoar z Mikołowa.

Owoce w Rosji droższe nawet o połowę

Słaby rubel winduje ceny owoców w Rosji. W ciągu ostatniego roku średnie stawki wzrosły od 30 do 50 proc. - wynika z danych rosyjskiej Federalnej Służby Statystycznej (Rosstatu). To efekt słabego rubla i embarga.

Prezydent Duda: wcześniejsza emerytura to niższe świadczenie

Prezydent Andrzej Duda ocenił w niedzielę, że jeden z wyroków Trybunału Konstytucyjnego dopuszcza różnicowanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. Nierespektowanie orzecznictwa TK zarzuciła Dudzie premier Ewa Kopacz. Duda przyznał też, że wcześniejsze przejście na emeryturę oznacza niższe świadczenie.

Roboty i drony zamiast robotników. Japonii brakuje rąk do pracy

Japonia eksperymentuje z buldożerami sterowanymi przez roboty. W kraju brakuje pracowników fizycznych - podaje "Business Insider". Ograniczenia w przyznawaniu wiz i starzenie się społeczeństwa sprawiły, że Tokio ma problem z przygotowaniem infrastruktury potrzebnej do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

Darmowa komunikacja. Dlaczego małym to się opłaca?

Darmowa komunikacja miejska działa już w niemal 30 mniejszych miastach i gminach w naszym kraju. Miejscowości, które bezpłatnie wożą mieszkańców twierdzą, że im się to opłaca. Chwalą się, że ograniczają biurokrację, zmniejszają korki w centrach miast, a tym samym dbają o środowisko. Pora na darmowe przejazdy w metropoliach?

Kto straci, a kto zyska na obietnicach wyborczych?

Na realizacji propozycji wyborczych PiS największe korzyści odniosłyby osoby o najniższych dochodach. Również partia Razem dałaby zyski uboższym rodzinom, ale na zmianach straciliby najbogatsi. Największe korzyści dla rodzin zakłada program Zjednoczonej Lewicy, jednak jednocześnie jest to jeden z najdroższych programów. Z kolei najtańsze dla wyborców okazują się obietnice PSL - wynika z raportu przygotowanego przez Centrum Analiz Ekonomicznych.

Aktor walczy z nierównościami w Hollywood. "Będę ujawniał swoje gaże koleżankom"

- Kiedy Sony zostało zhakowane dowiedziałam się, że zarabiam o wiele mniej niż ci "farciarze z penisami" - stwierdziła aktorka Jennifer Lawrence. Jej zarobki w ostatnim roku wyniosły 52 mln dolarów, jednak to o wiele mniej od tego, co dostają za swoje role jej koledzy po fachu. Laureatka Oscara pyta, dlaczego aktor, który walczy o swoje interesy jest chwalony za upór, a aktorce za to samo grozi reputacja "rozpuszczonej" i "zachłannej" gwiazdki. Na apel gwiazdy Hollywood odpowiedział Bradley Cooper, z którym Lawrence wystąpiła m.in. w "American Hustle".