Najnowsze

Najnowsze

Prezydencka ustawa emerytalna. "Nie proponuje wzrostu emerytur"

- Dobra ustawa emerytalna musi mieć trzy cechy: musi być powszechna, obowiązkowa i reprezentować solidaryzm społeczny. Tego nie ma w projekcie ustawy prezydenta. Drugim zastrzeżeniem jest to, że ustawa zakłada koszty poziomu dzisiejszych emerytur. Ten system w ogóle nie proponuje wzrostu świadczeń - mówił w programie "Pieniądze, wybory, obietnice" prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

"Świat", 21.09

- Jesteśmy krajem uchodźców – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Aleksander Kwaśniewski. - Zawsze byliśmy przyjmowani, dostawaliśmy prace – to jest dzisiaj do oddania, czas na rewanż – dodał były prezydent.

USA ostrzegają Chiny. "Powstrzymajcie szpiegostwo w sieci"

Doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego USA Susan Rice wezwała w poniedziałek Chiny do powstrzymania szpiegostwa w sieci, nazywając ten proceder "bardziej niż irytującym" i uznając go za kluczową sprawę dla przyszłych stosunków Chiny-USA.

"Biznes dla ludzi", 21.09

Jak w firmie zbudować skuteczny zespół pracowników? Czy należy nam się rekompensata za odwołany samolot? Co zrobić, jeśli nieuczciwy mechanik nie naprawi awarii w naszym aucie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w programie "Biznes dla ludzi".

Nieuczciwy mechanik? Sprawdź, co zrobić

Co zrobić, jeśli po wyjechaniu z warsztatu okaże się, że mechanik nie naprawił zgłaszanej przez nas awarii? Wyjaśnia Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Skandal w Volkswagenie. Niemiecki rząd zleca kontrolę 

Minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt zarządził sprawdzenie samochodów Volkswagena z silnikami Diesla - poinformował w poniedziałek "Bild". Jest to reakcja na przyznanie się przez ten koncern do manipulowania w USA pomiarem spalin w jego samochodach.

Starsi oszukiwani na potęgę. UOKiK sprawdza Polskie Centrum Telemedyczne

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Polskiemu Centrum Telemedycznemu w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Zatajanie przez osoby reprezentujące przedsiębiorcę faktu działania w jego imieniu i na jego rzecz, stosowanie niedopuszczalnego nacisku w celu podpisania umowy, niewydawanie dokumentów, obciążanie konsumentów dodatkowymi kosztami - to tylko niektóre z nich, które w komunikacie wymienił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Globalna awaria Skype'a

Problemy z działaniem popularnego komunikatora internetowego Skype mogą nadal występować. Zgłaszają je użytkownicy m.in. w Europie, Japonii, Australii i USA. "Wykryliśmy problemy z ustawieniami statusu Skype" - przyznaje administrator usługi. W najnowszej informacji zaktualizował on listę usterek, które mogą pojawić się podczas próby użycia Skype'a.

NBP: mieszkania drożeją, przybywa biurowych pustostanów

W drugim kwartale nieznacznie rosły ceny mieszkań na rynku pierwotnym, na wtórnym raczej się nie zmieniały - wynika z opublikowanej w poniedziałek przez NBP informacji o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

Unijna pomoc dla przedsiębiorców dłużej

Przedsiębiorstwa będą mogły dłużej korzystać z pieniędzy UE, przyznawanych w formie instrumentów zwrotnych, czyli poręczeń czy kredytów, w ramach programów na lata 2007-2013. Takie rozwiązanie przewidziano w rozporządzeniach, nad którymi pracuje MIR .

Wraca minister finansów, do środy nowy gabinet

Do środy będzie gotowy nowy grecki rząd - poinformowała w poniedziałek, dzień po zwycięstwie lewicowej Syrizy w wyborach parlamentarnych, prawicowa partia Niezależnych Greków, która ma wejść do koalicji. Na stanowisko ministra finansów wraca Euklid Cakalotos.

Bank Hiszpanii grozi. Niepodległa Katalonia poza eurolandem

Jeśli Katalonia wybierze niepodległość, będzie automatycznie wykluczona ze strefy euro, a jej banki nie będą mogły korzystać z zasobów Europejskiego Banku Centralnego - ostrzegł w poniedziałek szef Banku Hiszpanii Luis Maria Linde.

Duda: Prezydent dotrzymał słowa

Prezydent Andrzej Duda dotrzymał słowa, to bardzo ważny moment dla Solidarności, dla wielu obywateli naszego kraju - powiedział szef NSZZ "S" Piotr Duda komentując przedstawienie przez prezydenta projektu obniżającego wiek emerytalny.

Skandal bije w Volkswagena. Załamanie na giełdzie, wstrzymana sprzedaż diesli

Kurs akcji koncernu Volkswagen zanurkował dziś o ponad jedną piątą w następstwie ujawnienia, iż manipulował on wynikami kontroli spalin w swych sprzedawanych w USA samochodach z silnikami Diesla. Koncernowi grożą za to znaczne kary finansowe. Firma przyznała się do winy, zapowiedziała kontrolę i poinformowała o wstrzymaniu w USA sprzedaży aut z silnikami wysokoprężnymi.

LOT na ścieżce prywatyzacji. "Oczekuję poważnego inwestora"

Bardzo chciałbym zachęcić inwestorów do tego, żeby poważnie podchodzili do inwestowania w LOT - powiedział minister skarbu Andrzej Czerwiński. Od inwestora oczekuje on stabilizacji marki, utrzymania siedziby spółki w Warszawie i rozwoju Okęcia.

"Obniżanie wieku emerytalnego jest nierozsądne"

- Obniżanie wieku emerytalnego jest nierozsądne. Dzięki Bogu po drodze jest Sejm i Senat - powiedział o dzisiejszej propozycji prezydenta Marian Owerko, przewodniczący Rady Nadzorczej Bakallandu, członek PRB. Gość "Otwarcia dnia" wyraził nadzieję, że zmiany w wieku emerytalnym nie wejdą w życie, choć jak przyznał po jesiennych wyborach parlamentarnych, "może być to łatwiejsza przeprawa". W przypadku dojścia do władzy Prawa i Sprawiedliwości, czyli ugrupowania, z którego wywodzi się prezydent Andrzej Duda.

Prezydent proponuje zmiany. "To uderzy w wysokość emerytur"

Emerytura w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział w poniedziałek złożenie w Sejmie projektu ustawy w tej sprawie. Goście "Otwarcia dnia" odpowiadali na pytania dotyczące konsekwencji potencjalnych zmian oraz tego, czy nasz budżet stać na zmiany w wieku emerytalnym, którego reformę uchwalono nie tak dawno, bo w 2012 roku.