Najnowsze

Najnowsze

Amerykańskie giełdy w odwrocie. Znów na czerwono

Środowa sesja na Wall Street przyniosła ponowne spadki po wzrostach z poprzedniej sesji. W trakcie sesji notowano wzrosty, do których skłaniały inwestorów informacje z Azji, gdzie Japonia i Chiny zadeklarowały zwiększenie wsparcia dla swoich gospodarek.

"Świat", 09.09

Jarosław Gowin nie ma wątpliwości - Polska nie powinna przyjmować uchodźców, którzy wyznają islam. Gość Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w programie "Świat" zaznaczył również, że jego zdaniem muzułmanie nie potrafią integrować się w zachodnich społeczeństwach. Zdaniem Marka Borowskiego, "ten eksodus jest naturalny". - Nie wolno straszyć. Nie możemy tych uchodźców odesłać. Musimy ich przyjąć. Każdy powinien wziąć w tym udział - zaznaczył.

"Biznes dla Ludzi", 09.09

Działalność na rynkach globalnych; analiza sytuacji na rynku pracy; opieka zdrowotna; środki europejskie na rozwój biznesu - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Dostęp do "rachunków uśpionych" będzie łatwiejszy

Ułatwienie spadkobiercom dostępu do rachunków bankowych osób zmarłych - to cel projektu nowelizacji Prawa bankowego, ustawy o SKOK i ustawy o ewidencji ludności, za którą podczas środowej sejmowej debaty opowiedziały się wszystkie kluby.

Pijany mężczyzna zaatakował robota

60-letni mężczyzna, najwyraźniej pod wpływem alkoholu, dokonał fizycznej napaści na człekoksztatnego robota, by wyładować na nim niezadowolenie z jakości obsługi w punkcie telefonii komórkowej w mieście Kanagawa niedaleko Tokio - doniosły japońskie media.

Rząd zajmie się nową Ordynacją podatkową

W przyszłym tygodniu kierunkowe założenia nowej Ordynacji podatkowej będzie mógł przyjąć Komitet Stały Rady Ministrów, następnie dokumentem mógłby zająć się rząd - poinformował zastępca dyrektora departamentu polityki podatkowej w resorcie finansów Włodzimierz Gurba.

Juncker proponuje wspólny skarb strefy euro i ostrzega Grecję

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaproponował w środę, w dorocznym wystąpieniu o stanie UE, powołanie odpowiednika ministerstwa finansów dla wszystkich krajów strefy euro. Ostrzegł też Grecję przed uchylaniem się od realizacji zobowiązań wobec pożyczkodawców.

"Przewalutowanie kredytów frankowych opłaca się w 85 proc. przypadków"

Jeśli ustawa frankowa wejdzie w życie, jest wysoce prawdopodobne, że większość osób, która spełni ustanowione warunki zdecyduje się na preferencyjne przewalutowanie - oceniają analitycy Expandera. Z ich wyliczeń, dokonanych na ponad 1,5 tys. kredytów walutowych wynika, że w 85 proc. przypadków po takiej operacji spadłoby zadłużenie i rata.

Klienci banku na ulicach. Policja użyła gazu

Funkcjonariusze policji użyli gazu pieprzowego przeciwko klientom banku BES, którzy w środę protestują na ulicach Lizbony. Manifestanci domagają się zwrotu środków zdeponowanych w papierach wartościowych upadającego banku.

Lufthansa kończy strajk. Ale utrudnienia wciąż będą odczuwalne

Jeden z niemieckich sądów nakazał zakończenie trwającego od wtorku strajku pilotów niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Na wniosek kierownictwa linii, sąd pracy Hesji we Frankfurcie nad Menem uznał w środę strajk za nielegalny. Strajki pilotów Lufthansy w środę boleśnie odczują także polscy pasażerowie. Ze względu na protest odwołano wszystkie dzisiejsze loty tego przewoźnika z Warszawy do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do Warszawy, a także część lotów z Monachium do Warszawy.

Kaczyński dziewięć głosów, Jaceniuk siedem. Balcerowicz się odcina, Sowa publikuje wyniki

Przyznanie Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy wywołało falę komentarzy w sieci. Do sprawy odniósł się także Leszek Balcerowicz, który był gościem Forum.W środę po południu w sieci znalazły się wyniki głosowania - ujawnił je Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego i członek rady programowej Forum. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński wygrał tylko dwoma głosami. Kolejny w kolejce do tytułu był premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk.

Cimoszewicz: problem uchodźców musi być rozwiązany i nikt tego nie zrobi za nas

Problem musi być rozwiązany i nikt za nas, Europejczyków tego nie zrobi. Wyjściem nie jest natychmiastowe odesłanie tych ludzi, bo nie ma dokąd ich odsyłać. Oni muszą przynajmniej na jakiś czas pozostać w Europie - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Włodzimierz Cimoszewicz. - Decyzja o obowiązkowym przyjęciu uchodźców może doprowadzić do pewnych konfliktów w Unii, ale z drugiej strony dobrowolność też nie jest dobrym wyjściem - dodał. Senator Włodzimierz Cimoszewicz był gościem TVN24 BiŚ podczas XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Lewandowski: należy iść razem, bo jest nam potrzebna zbiorowa siła UE

- To jest bardzo trudna próba dla mojego pokolenia, pokolenia "Solidarności". Rozdzielanie kwot wedle planu Brukseli nie jest rozwiązaniem problemu uchodźstwa, to jest załatanie tego problemu - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Janusz Lewandowski, szef Rady Gospodarczej przy premierze. - Nawet przy wszystkich obawach należy iść razem, bo nam jest potrzebna zbiorowa siła UE i może się ona okazać niezbędna dla naszego bezpieczeństwa w przyszłości - dodał.

Chalupec: Azja bez bezpośredniego przełożenia na polską gospodarkę

- To co się dzieje na rynkach azjatyckich bezpośrednio nie ma przełożenia na polską gospodarkę. Ona jest głównie związana z Europą Zachodnią i rynkiem niemieckim. Musimy jednak obserwować, w jaki sposób spowolnienie w Chinach może wpłynąć na gospodarki zachodnioeuropejskie, bo to może mieć wpływ na nas - powiedział w rozmowie z TVN24 BiŚ pdczas Forum w Krynicy Igor Chalupec, prezes Zarządu Ruch/Icentis SA.

Gazoport ma być gotowy w tym roku. Eksploatacja dopiero w II kwartale 2016

Budowa gazoportu w Świnoujściu zakończy się w tym roku. Również w tym roku do terminalu LNG dotrze pierwsza dostawa skroplonego gazu ziemnego - wynika z porozumienia podpisanego w środę pomiędzy Polskim LNG i konsorcjum budującym terminal, o którym poinformowała PAP polska spółka. KOmercyjna ekploatacja ma ruszyć w 2016 roku.

Dymisje w United Airlines. W tle śledztwo

Dyrektor generalny i prezes zarządu United Airlines, Jeff Smisek zrezygnował z pełnionej funkcji. Oprócz niego z linii lotniczych odchodzi dwóch wysokich rangą menedżerów. Amerykańskie media spekulują, że jest to efekt trwającego śledztwa w sprawie powiązań United Airlines z prezesem portów lotniczych w Nowym Jorku i New Jersey.