Najnowsze

Najnowsze

Rosyjska waluta reaguje na niższy rating Rosji. W piątek agencja Moody's obniżyła w piątek rating obligacji państwowych Rosji z poziomu Baa3 do Ba1, czyli do tzw. poziomu śmieciowego. W poniedziałek rano dolar zyskuje wobec rubla ponad 3 proc.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Libia wznawia produkcję ropy, a Oman zapowiada jej podwyższenie - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 50,61 dol., po zniżce o 20 centów.

Oscary 2015 roku to Oscary nierówności społecznych - pisze "Forbes". Jak wylicza ta prestiżowa gazeta, na 127 nominowanych osób 102 to mężczyźni. Trzy najważniejsze nagrody - najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i scenariusz adoptowany - zdobyli mężczyźni. Tylko mężczyźni byli nominowani w takich kategoriach jak efekty specjalne i montaż dźwięku - podaje "Forbes".

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poparł w niedzielę w Kijowie nasilenie sankcji w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Dziś w Brukseli mają się rozpocząć konsultacje w tej sprawie. - W poniedziałek rozpocznę konsultacje o zwiększeniu sankcji w związku z agresją - powiedział szef RE. - Przede wszystkim powinniśmy rozszerzyć sankcje gospodarcze - dodał.

Każdej oskarowej nocy, dokładnie o 19.30 czasu amerykańskiego na godzinę relację z tego święta kina przejmuje tylko jedna telewizja, inne muszą zakończyć nadawanie - pisze CNN Money. To część umowy pomiędzy amerykańską Akademią Akademią Sztuki i Wiedzy Filmowej a stacją ABC, oficjalnym nadawcą pokazującym coroczne show oscarowe.

Sukces polskiego kina: "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Tymczasem, w niedzielę kilka tysięcy ludzi przemaszerowało ulicami Kijowa w pierwszą rocznicę zwycięstwa rewolucji na Majdanie Niepodległości. Jakie będą dalsze reakcje Europy na eskalację konfliktu na wschodzie Ukrainy? Ponadto, Grecja i pozostałe kraje strefy euro porozumiały się w piątek, że program pomocy finansowej dla Aten zostanie przedłużony o cztery miesiące. Jaki będzie kolejny krok Grecji? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat.

Rosyjski producent broni firma Kałasznikow zamierza skoncentrować swoją działalność na rynkach Bliskiego Wschodu i Afryki oraz zdywersyfikować swój asortyment - podkreślił szef koncernu Aleksiej Kriworuczko w rozmowie z Reutersem. Ma to zrekompensować firmie wpływ zachodnich sankcji. Nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie, czy walka przeciwko Państwu Islamskiemu w Iraku i Syrii przyczynia się do zwiększenia popytu na broń.

Alexis Cipras musi zachować zimną krew. Nowy grecki premier przekroczył Rubikon prosząc o rozszerzenie znienawidzonego w jego kraju programu pomocowego i tym samym porzucając wiele wyborczych obietnic - pisze Reuters. Cipras powinien sobie uświadomić, że teraz nie ma już odwrotu. Może jednak uratować się od klęski, jeśli z wigorem podejmie radykalne reformy - czytamy.

Dziś w Los Angeles rozpocznie się ceremonia wręczania Oscarów - wydarzenie, które elektryzuje całą branżę filmową i wszystkich fanów dużego ekranu. Ale Oscary to nie tylko zaskakujące werdykty, pełne emocji przemówienia zwycięzców czy zabawne gagi prowadzących. Za kulisami tego hollywoodzkiego świata toczy się także gra o wielkie pieniądze.

Nowe dane pokazują, że gospodarka Indii rosła pod koniec 2014 roku szybciej niż chińska - pisze "The Economist". I dodaje, że w ostatnich tygodniach ekonomiści Goldman Sachs, Bank Światowy i MFW prognozowali, że Indie urosną szybciej niż Chiny w ciągu najbliższego roku lub nawet dwóch lat. "Ten dzień naszedł wcześniej, niż się spodziewali" - czytamy.

Europa wydaje się coraz bardziej pogrążona w głębokiej zapaści, z małym prawdopodobieństwem załagodzenia tego kursu w ciągu dekady - powiedział w wywiadzie dla agencja Reuters minister finansów Mateusz Szczurek. Przestrzegł też Wielką Brytanię przed ograniczeniem praw pracowniczych imigrantów.