Najnowsze

Najnowsze

Polska droga do atomu. Kosztowna, długa i na razie bezowocna

2025 rok to realny termin, w którym wystartuje pierwsza elektrownia atomowa w Polsce - zapewniał dzisiaj wiceminister i minister gospodarki Janusz Piechociński. Projekt od miesięcy napotyka jednak na liczne przeszkody i wywołuje polityczne spory. - Na razie nikt nie wie, czy elektrownia powstanie, nawet rząd - uważa z kolei Tomasz Chmal, ekspert rynku energii.

Rosjanie atakują w Syrii. "Genialne i desperackie posunięcie Putina"

Krwawa wojna w Syrii może się ciągnąć nawet kilkanaście lat - uważają goście programu "Otwarcie Dnia". Ich zdaniem do tego konfliktu mogło nie dojść, gdyby świat zareagował na sytuację w Syrii przed trzema laty. Teraz tą sytuację wykorzystuje do swojej polityki Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej.

12 zł za godzinę pracy? „To odciśnie się negatywnie na rynku”

Podniesienie płacy minimalnej to jedna z głównych obietnic polityków w obecnej kampanii wyborczej. - Problem polega na tym, że obietnice składają politycy, a muszą je realizować pracodawcy. Rodzi to ryzyko, że wymyślane warunki brzegowe w postaci konkretnych kwot za godzinę pracy będą nie do zaakceptowania przez pracodawców i w rezultacie będzie to oddziaływało na rynek pracy negatywnie - mówił prof. Dariusz Filar, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Podkreślił, że problemy społeczne Polaków wynikają przede wszystkim stąd, że źle transferujemy środki".

Tak podróżują bogacze. Europejska premiera samolotu Bombardier Challenger w Warszawie

Biznesowe samoloty odrzutowe coraz częściej pojawiają się na polskim niebie. Ten rynek dynamicznie się rozwija, więc nie ma się co dziwić, że akurat w Warszawie odbyła się europejska premiera kanadyjskiego samolotu Bombardier Challenger. - Do Gdańska i z powrotem na weekend polecimy za powiedzmy 4 tysiące euro. Z kolei do Paryża i z powrotem to cena około 10 tysięcy euro - zdradził Greg Wydmanski z Jet Story. Po polskim niebie latają też takie luksusowe samoloty, jak Hawker 750 czy modele produkowane przez Cessna Citation.

Piechociński zapewnia: elektrownia atomowa powstanie do 2025 roku

- PSL jest za budową elektrowni atomowej w Polsce. Widzimy nie tylko potrzebę, ale wręcz konieczność zbudowania bloków jądrowych - przekonywał w poniedziałek w TVN24 Janusz Piechociński. Wicepremier i minister gospodarki skomentował w ten sposób słowa premier Ewy Kopacz, która powiedziała wczoraj, że "w przeciwieństwie do moich oponentów politycznych nie ma w tyle głowy po cichu budowania elektrowni atomowej".

Polacy nawarzyli piwa. Najwięcej od dekady

Od stycznia do sierpnia browary opuściło prawie 29 mln hl piwa, najwięcej od dekady. Jak wynika z danych GUS, w ciągu pięciu lat produkcja zwiększyła się o prawie 7 mln hl - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Unijne państwa chcą być wolne od GMO. Polska też broni pól

19 państw unijnych zażądało zastosowania klauzuli opt-out wobec uprawiania na ich terytorium genetycznie zmodyfikowanych roślin, dopuszczonych do wykorzystania w UE - poinformował w niedzielę rzecznik Komisji Europejskiej ds. bezpieczeństwa żywności Enrico Brivio.

Cipras: musimy odważyć się na reformy

Wybrany ponownie na premiera Grecji Aleksis Cipras potwierdził w niedzielę wolę kontynuowania reform. Złożył tą deklarację przed rozpoczynającą się w poniedziałek trzydniową debatą parlamentarną nad wotum zaufania dla jego rządu.

McDonald's zaskakuje. 10 pytań, które padły podczas rozmów kwalifikacyjnych

Zatrudnia prawie 420 tys. pracowników i jest czwartym największym pracodawcą na świecie według Światowego Forum Ekonomicznego. O kim mowa? O McDonald's, którego rozmowy kwalifikacyjne pod lupę wziął "Business Insider". Poniżej przedstawiamy dziesięć zaskakujących pytań, jakie usłyszeli kandydaci do pracy w amerykańskiej sieci.

Polacy chętnie oddają 1 procent. Ale eksperci alarmują

Przekazując 1 proc. podatku, obywatele powinni się zachowywać, jak rozsądny minister finansów - rozumieć, że zasoby są ograniczone, a potrzeb społecznych jest bardzo dużo. To poszło w zupełnie innym kierunku; mechanizm 1 proc. wymaga zmian - oceniają eksperci.

Po 4 strajki dziennie. Włosi uwielbiają protestować

We Włoszech codziennie organizowane są średnio 4 strajki, co stawia ten kraj w światowej czołówce. Obywatele są zakładnikami strajkujących pracowników różnych branż i służb - alarmuje urząd nadzorujący przebieg protestów.

Lubuskie rozkwita. Najniższe bezrobocie w historii regionu

Ten rok przyniósł ożywienie gospodarcze i poprawę sytuacji na lubuskim rynku pracy. Na koniec wakacji powiatowe urzędy pracy w województwie zanotowały najmniejszą liczbę bezrobotnych oraz najniższą stopę bezrobocia od momentu powstania tego regionu.