Najnowsze

Najnowsze

Chińscy przestępcy działający w internecie coraz częściej oszukują firmy z Polski i innych krajów Europy Wschodniej. Stosują całą gamę szwindli – twierdzą pracownicy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) przy konsulacie RP w Szanghaju.

Piątek na amerykańskich giełdach przyniósł umiarkowane odbicie po spadkach z poprzednich sesji w tym tygodniu. Rynek poznał słabszy od oczekiwań odczyt amerykańskiego PKB za czwarty kwartał ub. r. W centrum uwagi znalazło się również wystąpienie prezes Fed Jannet Yellen.

Rezerwa Federalna podała, że podwyżka stóp procentowych może być uzasadniona w tym roku, ale zdecydują o tym warunki ekonomiczne. - Ten czas jeszcze nie nadszedł, ale może nastąpić w tym roku - powiedziała szefowa Fed. Janet Yellen podkreśliła, że te przewidywania zmienić może spowolnienie inflacji bazowej lub niższy wzrost płac.

Grecja przekazała swym kredytodawcom oczekiwaną od dawna listę reform, obiecując niewielką nadwyżkę budżetową w tym roku. Bundestag przyjął w piątek pakiet ustaw o opłatach dla kierowców samochodów osobowych za korzystanie z niemieckich autostrad i dróg krajowych. Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w IV kwartale 2014 roku o 2,2 proc. w ujęciu rocznym kwartał do kwartału.

Niemieckie linie lotnicze Germanwings wypłacą rodzinom ofiar wtorkowej katastrofy lotniczej zapomogi w wysokości do 50 tys. euro na pokrycie bieżących wydatków - poinformowała Lufthansa. Według przewoźnika po wypadku nie doszło do fali anulowania lotów.

W piątek na targach AGROTECH w Kielcach Ursus zaprezentował nowy ciągnik serii C. - Nowa oferta produktowa będzie wspierać dalszy rozwój firmy i strategię odbudowy - poinformowała spółka w komunikacie. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa to ciągniki marki Ursus.

Jak zostać pracownikiem roku? Jak zwiększyć konkurencyjność firmy? Jak przekształcić mieszkanie spółdzielcze we własnościowe? Na te pytania odpowiedział wraz z ekspertami Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

W piątek złoty lekko stracił w relacji do głównych walut - wskazali analitycy. Ich zdaniem w kolejnych dniach nasza waluta może nadal tracić do dolara i franka, ale zyskiwać wobec euro. Po godz. 17 euro kosztowało 4,10 zł, dolar 3,75 zł, a frank 3,92 zł.

Świat lotniczy wciąż jest w szoku po katastrofie airbusa linii Germanwings, do której - jak wynika z ustaleń śledczych - umyślnie doprowadził drugi pilot. Linie lotnicze wprowadzają zmiany regulaminów i nakazują stałą obecność dwóch członków załogi w kokpicie. To główny temat weekendowego wydania TVN24 Biznes i Świat.

Ponad 207 mln członków w 103 krajach na sześciu kontynentach. Na całym świecie działa dziś ponad 50 tys. tzw. unii kredytowych, instytucji podobnych do polskich SKOK-ów. I choć ich funkcjonowanie regulują - w zależności od kraju - różne przepisy, to są one zrzeszone w Światowej Radzie Związków Kredytowych, która siedzibę ma w USA. Członkiem istniejącej od 1971 roku WOCCU jest także Kasa Krajowa SKOK. Jak zatem działają na świecie podobne do SKOK-ów instytucje?

Grupa Azoty do 2019 r. chce wybudować w Policach nową instalację propylenu - poinformowały władze spółki. Dzięki niej, przychody grupy mogą wzrosnąć o ok. 2 mld zł rocznie. Minister skarbu podkreślił, że inwestycja wpisuje się w proces reindustrializacji Europy.

Tanie linie lotnicze Germanwings, których samolot rozbił się we francuskich Alpach, będą musiały wypłacić odszkodowania rodzinom ofiar tragicznego lotu. Zapewnia to konwencja montrealska. Wysokość kwoty może jednak ulec zmianie, w zależności od tego, czy rodziny zdecydują się wystąpić na drogę sądową. - Uzasadnionym byłoby zadanie przez członków rodziny pytania, dlaczego Andreas Lubitz przebywał sam w kabinie - stwierdził Justin Green z kancelarii Kreindler & Kreindler w Nowym Jorku.

VW Poznań zatrudni ok. 900 osób przy produkcji nowej wersji samochodu użytkowego VW Caddy. Firma podjęła taką decyzję na podstawie wstępnych prognoz dotyczących sprzedaży Caddy czwartej generacji. Samochód ten wejdzie do produkcji pod koniec maja.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał i skierował w piątek do Sejmu projekt ustawy rodzinnej, która ułatwić ma rodzicom łączenie pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. To kolejna inicjatywa, która przyczyni się do stworzenia konkretnych rozwiązań służących rodzinie - ocenił.