Najnowsze

Najnowsze

Biznes dla ludzi, 02.03

Czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak obliczyć koszty kredytu? Co zmieniło się w umowach o pracę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 BiS.

Rosyjska dominacja. Amerykanie płacą grube miliony za podróż w kosmos

Amerykanie słono płacą za podróż w kosmos. Jak wskazuje dziennikarz TVN24 BiS Mateusz Walczak jedno miejsce kosztuje budżet NASA około 75 milionów dolarów, czyli równowartość 300 milionów złotych. Amerykanie korzystają bowiem z rosyjskiej infrastruktury. I będą to robić przez najbliższe lata, jeden z kontraktów obowiązuje do 2018 roku.

Ten projekt to słaby punkt programu PiS. Z trzech powodów

Skracanie wieku emerytalnego to działanie wbrew trendowi demograficznemu, ponieważ żyjemy coraz dłużej i w coraz lepszej kondycji - mówi szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska. - - Moim zdaniem skracanie wieku emerytalnego jest ekonomicznie, społecznie i demograficznie niesłuszne - wyjaśnia. Jej zdaniem to jeden ze słabszych punktów w programie rządu PiS.

Dokumenty na weekend w TVN24 BiS

Fiji i Hawaje, czyli najpiękniejsze miejsca na świecie pokażemy w serii "Podróże z pasją" w najbliższy weekend w TVN24 BiS. Ewa Ewart poleca natomiast historię Omara Khadara - dziecka z Guantanamo.

Projekt "zhakować Pentagon". Amerykanie zapłacą za atak

Pentagon zapowiedział środę, że zaprosi w przyszłym miesiącu sprawdzonych hakerów z zewnątrz do przetestowania bezpieczeństwa niektórych portali internetowych ministerstwa obrony USA w ramach pilotażowego projektu, pierwszego tego rodzaju.

Hermaszewski o wyzwaniach w kosmosie. "Za 15 lat człowiek wyląduje na Marsie"

Po 340 dniach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) Amerykanin Scott Kelly i Rosjanin Michaił Kornijenko powrócili na Ziemię. Kapsuła z nimi i trzecim członkiem załogi ISS, Rosjaninem Siergiejem Wołkowem wylądowała w środę rano w Kazachstanie. - To wielkie wydarzenie dla Ameryki, choć byli już tacy, którzy spędzili w kosmosie nawet 2 lata - mówił w "Otwarciu dnia" kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Jak dodał, już w latach 30. tego wieku człowiek wyląduje na Marsie.

Wyborczy superwtorek za oceanem. Kandydaci walczą o nominacje

Znamy zwycięzców amerykańskiego superwtorku. W prawyborach przed wyborami prezydenckimi zwyciężyli Donald Trump i Hilary Clinton. Goście programu "Otwarcie dnia", którymi byli Roman Rewald z Kancelarii Weil oraz dr Andrzej Kurnicki, prezes Euroamerican Company, spierali się o wizję prezydentury tych liderów.

PGE bez prezesa. Marek Woszczyk rezygnuje

Dziś rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył Marek Woszczyk - poinformował w środę zarząd spółki PGE. Jednocześnie ze stanowiska zrezygnował Grzegorz Krystek, wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych i Handlu.

Ceny ropy poszły w górę, aby znów spadać

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1,7 proc., z najwyższego poziomu od 8 tygodni. Inwestorzy wkrótce poznają oficjalne dane o zapasach surowca w USA, a analitycy prognozują dalszy ich wzrost.

"Świat", 01.03

Wybór Amerykanów liczy się nie tylko za oceanem. Bo Stany Zjednoczone to nadal najpotężniejszy kraj na świecie. O superwtorku i wyścigu prezydenckim rozmawiali goście programu "Świat". - Ewentualna wygrana Trumpa to fatalna wiadomość dla wszystkich. Polski, Europy i USA - mówił Rafał Trzaskowski, były wiceszef MSZ. Jak dodał politolog Marek Migalski, "Trump ma zamiłowanie do izolacjonizmu, mówi, że świat jest zbyt niebezpieczny. Dla świata to podejście jest niedobre, ale dla Amerykanów pociągające".