Najnowsze

Najnowsze

KW walczy o przetrwanie. Potrzebne porozumienie z bankami

Kompania Węglowa liczy, że do końca tygodnia uzgodni z bankami warunki finansowania dłużnego w wysokości 700 mln zł - powiedział prezes KW Krzysztof Sędzikowski. Dodał, że w przyszłym roku koszt wydobycia tony węgla ma spaść nawet poniżej 220 zł za tonę.

Sprzedaż rośnie. Ale wolniej od oczekiwań

Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła zaledwie o 0,1 procent w ujęciu rocznym oraz spadła o 1,5 procent wobec sierpnia i są to dane o wiele niższe od oczekiwań (prognoza 1,4 proc.r/r).

Chińska gospodarka słabnie w oczach

Chiny mogą teb rok zamknąć wynikiem najsłabszym od ponad 20 lat. Rząd tego kraju nie zaważając na przeciwności zamierza do 2020 roku całkowicie zlikwidować ubóstwo. Według oficjalnych danych poniżej granicy ubóstwa żyje obecnie w Chinach ok. 70 mln ludzi. Rządowy plan zakłada, że co miesiąc będzie ich o milion mniej.

Obietnice prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda przyznaje - wcześniejsza emerytura to niższe świadczenie. Zapowiada projekt ustawy w sprawie podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz rozwiązania dla frankowiczów.

Ropa w USA tanieje. Inwestorzy boją się o Chiny

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, a inwestorzy oceniają w jakim stanie jest gospodarka Chin - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 47,04 USD, po zniżce o 22 centy.

Piechociński: 3,5 proc. wzrostu PKB w 2015 roku będzie sukcesem

Jeśli wzrost gospodarczy Polski na koniec roku wyniesie 3,5 proc. PKB, to - w kontekście sytuacji na rynkach międzynarodowych - będziemy mieli wielki sukces - mówi PAP wicepremier, szef MG Janusz Piechociński. Przyznaje, że jeszcze wiosną szacował, że wzrost może sięgnąć 4 proc.

Kontrowersje wokół aukcji LTE. "Państwo okazało się zbyt chciwe"

Od wielu miesięcy trwa w Polsce "mordercza walka" o częstotliwości sieci LTE. Według ekspertów to jeszcze nie koniec, bo operatorzy mogą dochodzić swoich racji przed sądem. - W ostatnich latach wszyscy operatorzy oprotestowywali każde postępowanie, w którym były przyznawane częstotliwości. Tutaj nie będzie inaczej - uważa Witold Tomaszewski z Telepolis.pl. - Wcześniej częstotliwości były sprzedawane w przetargach, a teraz wymyślono aukcje. Państwo okazało się zbyt chciwe - twierdzi Maciej Bębenek, ekspert rynku telekomunikacyjnego.

"Zagłębimy się w ludzkie ciało, odbędziemy podróże w czasie". Dzięki tym okularom

Podróżowanie w czasie, zagłębianie się w ludzkie ciało i w pojedynczą komórkę organizmu, a także wirtualne wycieczki w głębinach oceanu czy fabryce robotów to - według Bartosza Żuka z HTC Polska - tylko niektóre funkcje edukacyjne i biznesowe nowego urządzenia HTC Vive. Sprzęt trafi najpierw na rynek USA, UK i Niemiec, potem przyjdzie kolej także na Polskę. Nie wiadomo jeszcze, ile za produkt trzeba będzie zapłacić. Wirtualne okulary to nie nowość na rynku nowych technologii. Nad podobnymi urządzeniami pracowały już takie marki jak: Sony, Oculus Rift, Microsoft, Google czy nasza rodzima firma Cmoar z Mikołowa.

Owoce w Rosji droższe nawet o połowę

Słaby rubel winduje ceny owoców w Rosji. W ciągu ostatniego roku średnie stawki wzrosły od 30 do 50 proc. - wynika z danych rosyjskiej Federalnej Służby Statystycznej (Rosstatu). To efekt słabego rubla i embarga.