Najnowsze

Najnowsze

Nowe dane pokazują, że gospodarka Indii rosła pod koniec 2014 roku szybciej niż chińska - pisze "The Economist". I dodaje, że w ostatnich tygodniach ekonomiści Goldman Sachs, Bank Światowy i MFW prognozowali, że Indie urosną szybciej niż Chiny w ciągu najbliższego roku lub nawet dwóch lat. "Ten dzień naszedł wcześniej, niż się spodziewali" - czytamy.

Europa wydaje się coraz bardziej pogrążona w głębokiej zapaści, z małym prawdopodobieństwem załagodzenia tego kursu w ciągu dekady - powiedział w wywiadzie dla agencja Reuters minister finansów Mateusz Szczurek. Przestrzegł też Wielką Brytanię przed ograniczeniem praw pracowniczych imigrantów.

Google wypuszcza na rynek "oczyszczoną" wersję aplikacji YouTube, tylko dla dzieci - pisze CNN Money. Aplikacja o nazwie YouTube Kids umożliwia odtwarzanie filmów odpowiednich do wieku dziecka. Ma też uproszczoną konstrukcję, po której nawet małe dzieci będą umiały się poruszać - czytamy. Aplikacja ma zarabiać na emitowaniu reklam skierowanych specjalnie do dzieci - a to wyjątkowo lukratywny tort.

Szef MSW Francji Bernard Cazeneuve na piątkowym spotkaniu z przedstawicielami Google'a, Facebooka, Microsofta i Twittera apelował o współpracę w blokowaniu treści ekstremistycznych w internecie. Cazeneuve przebywał z wizytą w Dolinie Krzemowej i San Francisco.

Jeśli trwa dyskusja o dostawach broni dla Ukrainy, to na Kremlu też to słyszą. To jest element zachęcający Rosję do zawarcia kompromisu - powiedział Bronisław Komorowski, który był gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. Prezydent podkreślił, że w Polsce „nie powinno się popełniać błędu zamykania tematu dostaw broni”. - Rosja nie jest pancerna, nie jest odporna w sensie politycznym i ekonomicznym - zaznaczył prezydent.

Jeśli trwa dyskusja o dostawach broni dla Ukrainy, to na Kremlu też to słyszą i rozważają. To jest element zachęcający Rosję do zawarcia kompromisu - powiedział Bronisław Komorowski, który był gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. Prezydent podkreślił, że w Polsce „nie powinno się popełniać błędu zamykania tematu dostaw broni”. - Rosja nie jest pancerna, nie jest odporna w sensie politycznym i ekonomicznym - zaznaczył prezydent.

Mija rok od tragicznych wydarzeń na Majdanie - będziemy tam również w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę - relacje wysłanników TVN24 z Kijowa i ze wschodu Ukrainy. Będziemy na żywo pokazywać rocznicowe obchody w Kijowie, przypomnimy też, co działo się na Ukrainie 12 miesięcy temu.

Wydawać by się mogło, że mają jedne z najbezpieczniejszych miejsc pracy w Rosji. O kim mowa? O pracownikach, faworyzowanych zazwyczaj przez prezydenta Władimira Putina, resortów siłowych. Ale wygląda na to, że dobre czasy się skończyły. Teraz grozi im utrata pracy i innych korzyści, bo Ministerstwo Finansów tnie w wydatki w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym przez zachodnie sankcje i spadki cen ropy.

Przedłużające się negocjacje pomiędzy Atenami z ministrami finansów strefy euro ws. programu pomocowego sprawiły, że Europejski Bank Centralny przygotowuje plan na wypadek wyjścia Grecji z unii walutowej - pisze "Spiegel". Premier Grecji Aleksis Cipras poprosił przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska o zwołanie na niedzielę szczytu UE, gdyby dzisiaj nie doszło do porozumienia - poinformował grecki rząd.

Odpływ depozytów z greckich banków przyspieszył - w ciągu minionych dwóch dni osiągnął poziom miliarda euro - podaje agencja Reutera. 28 lutego wygasa program pomocowy dla Grecji. Nad przedłużeniem pomocy obradują dziś w Brukseli ministrowie finansów strefy euro.

Firmy z sekcji przetwórstwa przemysłowego oceniają w lutym koniunkturę bardziej korzystnie niż w styczniu i generalnie najlepiej na przestrzeni ostatnich 6 lat. Jednak pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. Syntetyczny wskaźnik koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się w lutym na poziomie zbliżonym do wskaźnika odnotowanego przed miesiącem i przed rokiem - poinformował w piątek w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

W piątek w Brukseli ważą się losy Grecji. Premier Aleksis Cipras jest pewien, że wniosek jego rządu o przedłużenie o sześć miesięcy unijnego wsparcia finansowego zostanie przyjęty mimo sprzeciwu Berlina. Jednak największe kraje Unii Europejskiej są przygotowane na opuszczenie strefy euro przez Grecję, a EBC już przeprowadza symulacje na tę ewentualność. O możliwych scenariuszach dla Aten opowiadali na antenie TVN24 Biznes i Świat Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion i Pavlos Akritidis, Grek mieszkający w Warszawie.