Najnowsze

Najnowsze

Trzy artykuły ustawy o emeryturach służb mundurowych są niezgodne z konstytucją. Zróżnicowanie sytuacji prawnej funkcjonariuszy Służby Celnej względem innych służb mundurowych jest arbitralne i dyskryminujące - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. W pozostałym zakresie TK umorzył postępowanie.

To, że Stany Zjednoczone czy Unia Europejska nie zgadzają się z nami, nie oznacza, iż nie mamy racji. My jesteśmy głęboko przekonani, że mamy rację - przekonywał w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew, komentując konflikt na wschodzie Ukrainy. Dyplomata przekonywał również, że Rosja nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia, a obawy krajów bałtyckich są nieuzasadnione. - W jakim celu Rosja miałaby je atakować? - pytał.

Podatek od stypendium naukowego, dofinansowanie do okularów, zadatek na kupno nieruchomości i odsetki od kredytu a koszty w firmie - tym mówiliśmy w programie "Biznes dla ludzi".

Wiceminister skarbu Rafał Baniak poinformował we wtorek w Toruniu, że nową rolą Agencji Rozwoju Przemysłu będzie działanie na rzecz współpracy nauki ze spółkami Skarbu Państwa w dziedzinie inteligentnego rozwoju, m.in. komercjalizacja projektów technologicznych.

Grecji grozi kolejna recesja - informuje we wtorek AP, powołując się na ekspertów finansowych. Niejasne są perspektywy następnego bailoutu dla Aten, który zapowiedział minister finansów Hiszpanii; eurogrupa oraz grecki resort finansów dementują te informacje.

Związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej sprzeciwiają zwiększeniu liczby pracowników firm zewnętrznych w kopalniach spółki. Zgodnie z planami zarządu liczba ta ma wzrosnąć w ciągu najbliższych 5 lat do poziomu ponad 7,2 tys. pracowników. W tym samym czasie liczba pracowników KW ma zmniejszyć się o ok. 8,8 tys. osób w wyniku naturalnych odejść.

Przy wyliczeniu kapitału początkowego ZUS nie uwzględnia zaświadczeń kadrowo-płacowych z archiwów nie wpisanych do specjalnego rejestru, co oznacza niższe emerytury. Tymczasem takich archiwów jest kilkaset - podkreślano podczas posiedzenia komisji administracji i cyfryzacji.

Pakiet rozwiązań prorodzinnych, w tym ułatwiających kupno mieszkania osobom lub rodzinom z trójką dzieci, przewiduje projekt noweli programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM), który we wtorek przyjął rząd. W nowelizacji zapisano też możliwość kupna mieszkania od spółdzielni mieszkaniowej.

Zamknięta kopalnia, w której pracowało pięć tysięcy osób, niewypłacane emerytury, bieda. Mimo zawieszenia broni i wycofania ciężkiego sprzętu ze strefy walk w Donbasie miejscowa ludność cierpi. Młodzi stracili źródło utrzymania, a starsi nie otrzymują emerytur. W wyniku ostrzałów zniszczeniu ulegają nie tylko domy, ale także miejsca pracy i infrastruktura.

Gliwicka prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie niedawnego strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW). Zbada, czy organizatorzy protestu nie złamali przepisów Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zarząd JSW powtarzał, że strajk był nielegalny.

Volkswagen Passat został wybrany samochodem roku 2015. Zwycięzcę nagrody ogłoszono w Genewie. Passat zebrał 340 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Citroen C4 Cactus - 248 punktów, a na trzecim Mercedes Klasy C - 221 punktów.

- Zabójstwo Borysa Niemczyka raczej osłabi niż wzmocni opozycję na terenie Federacji Rosyjskiej - uważa Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa, który był gościem TVN24 Biznes i Świat. Były dyrektor w Urzędzie Ochrony Państwa nie ma też wątpliwości, że do rosyjskiego polityka nie strzelała przypadkowa osoba i była to dobrze zaplanowana zbrodnia.