Najnowsze

Najnowsze

Mieszkania, przedszkola, darmowe obiady. Co zamiast 500 plus?

Możliwość umorzenia wkładu własnego na zakup mieszkania oraz możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin dla rodziców dzieci do 3 roku życia - to niektóre elementy programu prorodzinnego Nowoczesnej. W najbliższym czasie powstać ma projekt ustawy dotyczący wsparcia młodych rodzin. Z kolei politycy PO przypomnieli w poniedziałek swój postulat rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus".

Ceny węgla najniższe od 12 lat. Górnictwo zamyka rok ze stratą

W ubiegłym roku polskie kopalnie sprzedały o 1,4 mln ton węgla więcej niż wydobyły, co oznacza, że zmniejszyła się ilość węgla na przykopalnianych zwałach. Sprzedaż węgla była o 3,3 mln t wyższa niż przed rokiem – wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. Mimo tych dobrych danych, górnictwo zamyka rok ze stratą szacowaną na ponad 2 mld zł.

Bezrobocie w górę. W styczniu 10,3 proc.

W styczniu 2016 roku stopa bezrobocia wzrosła do 10,3 procent z 9,8 procent w grudniu 2015, poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Terminal LNG przyjął drugą dostawę gazu. Posłuży do rozruchu gazoportu

Metanowiec "Al Nuaman" z drugim transportem skroplonego gazu ziemnego wpłynął w poniedziałek do gazoportu w Świnoujściu. Gigantyczna jednostka o długości ponad 315 m ma w swoich ładowniach gaz przeznaczony do technicznego rozruchu gazoportu. Zdjęcie i filmy z wpłynięcia statku do gazoportu dostaliśmy na Kontakt 24.

"Zamordowany przez Ministra Finansów". Przedsiębiorcy ogłaszają śmierć polskiego handlu

"Przeżywszy 25 lat najazdu hipermarketów i dyskontów został zamordowany przez Ministra Finansów" - nekrologi takiej treści zamieścili w prasie przedsiębiorcy ogłaszając śmierć polskiego handlu. Według nich doprowadzi do niej podatek handlowy, który uderzy przede wszystkim w sieci franczyzowe, partnerskie i spółdzielcze. Jeżeli podatek handlowy wejdzie w obecnej formie to będzie można mówić o likwidacji całego segmentu polskiego handlu i oczyszczenia przedpola dla dalszego rozwoju dyskontów i hipermarketów - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

Emocje, gwiazdy i pieniądze. Za nami 50. Super Bowl

Wielkie emocje, wielkie gwiazdy i wielkie pieniądze, czyli finał ligi futbolu amerykańskiego w Stanach Zjednoczonych. W Santa Clara odbył się właśnie jubileuszowy, pięćdziesiąty Super Bowl. Zwycięstwo Denver Broncos nad Carolina Panthers oglądało przed telewizorami 115 milionów osób.

Polska pod lupą Komisji Weneckiej

Komisja Wenecka mówi Polsce "sprawdzam". Głównym przedmiotem zainteresowania rozpoczynającej się dziś wizyty są zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. W czasie dwudniowego pobytu delegaci mają rozmawiać z władzami i organizacjami pozarządowymi. Celem jest sporządzenie opinii ws. nowych przepisów.

Dwa tysiące chętnych na rządowe mieszkania na wynajem

Dotąd ok. 2 tys. osób złożyło wniosek o wynajem mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem - poinformował PAP prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński. Fundusz Mieszkań na Wynajem zamknął 2015 r. liczbą 2,4 tys. zakontraktowanych lokali.

Brexit coraz bardziej możliwy. Co oznaczałby dla Polaków?

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej stawiałoby pod ścianą setki tysięcy Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach. Istnieje także ryzyko, że ucierpiałaby polityka zagraniczna Polski. Wyjaśniamy, co Brexit może oznaczać dla Polaków.

Resort pracy: dzięki 500 plus urodzi się 278 tys. dzieci

Dzięki 500 plus w ciągu 10 lat urodzi się o 278 tys. więcej dzieci. Jednak program może skłaniać kobiety do rezygnacji z pracy - wynika z oceny skutków regulacji. - W ciągu roku dokonamy przeglądu działania ustawy, m.in. jej wpływu na rynek pracy - zapowiedział wiceminister pracy Bartosz Marczuk.

Super Bowl to nie tylko sport. Ale i superreklamy

Superbowl to nie tylko wielki mecz, ale i wielkie show. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyki, takie jak Lady Gaga czy Coldplay. Ale to właśnie przed telewizorami zbierze się najliczniejsza widownia - tylko w samych Stanach Zjednoczonych będzie to 120 mln ludzi.

Udajesz się w podróż służbową za granicę? Sprawdź, jaki obowiązuje tam dress code

Dress code, czyli tzw. etykieta stroju, jest częścią kultury korporacyjnej, określanej przez coraz więcej firm. Ale w wielu krajach regulacje daleko wychodzą poza urzędy czy przedsiębiorstwa i wkraczają w sferę publiczną. Oficjalnie wydawane akty prawne narzucają sposób ubierania się także i "po godzinach". Warto o tym wiedzieć, zwłaszcza w przypadku podróży biznesowych. Ich sukces może zależeć od takiego detalu, jak długość spódnicy czy stopień przystrzyżenia włosów.