Najnowsze

Najnowsze

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW dołączy elektryczny samochód i3 do floty aut wykorzystywanych w systemie krótkoterminowego wynajmu DriveNow - poinformował w środę na dorocznej konferencji finansowej w Monachium prezes zarządu firmy Norbert Reithofer.

Ministerstwo Skarbu Państwa analizuje koncepcję konsolidacji mały przewoźników kolejowych należących do spółek Skarbu Państwa, ale należy to traktować jako pomysł, nie plan do realizacji - mówił w środę na spotkaniu z OPZZ wiceminister skarbu Rafał Baniak.

Dwóch Polaków zginęło w zamachu terrorystycznym w Tunezji - poinformował Grzegorz Schetyna, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na antenie TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalne, w czasie którego podajemy najnowsze informacje na temat tragicznych wydarzeń, do których doszło wczoraj w Tunisie.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1 dolara. Rynek koncentruje uwagę na rekordowym poziomie zapasów ropy w USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 43,66 USD, po spadku o 2,2 proc.

Największa chińska telewizji państwowa w Chinach po raz drugi uderza w Volkswagena. W materiale o niemieckim producencie samochodów sugeruje, że firma przeoczyła niebezpieczne wady silników w swoich samochodów produkowanych w Państwie Środka.

W prokuraturach jest ponad 2,2 tys. spraw dotyczących SKOK-ów. Ich waga jest różna, od szkody sięgającej 1,5 mld zł po kilkutysięczne wyłudzenia kredytów - powiedział w czwartek prokurator generalny Andrzej Seremet. Według śledczych SKOK-i były okradane na „słupy” i przez własnych pracowników.

Coraz więcej negatywnych opinii dotyczy projektu prawa działalności gospodarczej, którego twórcą jest wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Nazwał on projekt konstytucją dla firm – informuje „Puls Biznesu”.

Ponad 3 mld złotych wynosi łączna wartość zobowiązań w czterech głównych branżach gospodarki zgłoszonych do Krajowego Rejestru Długów – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Fed pierwszy raz od dłuższego czasu zaskoczył rynki finansowe, co widać najlepiej po notowaniach dolara. Wczoraj wieczorem potaniał on u nas o blisko 10 groszy. Podobnie wyglądał ruch dolara wobec euro. Fed zaskoczył, bo wcale nie przybliżył nam perspektywy podwyżki stóp procentowych. Wręcz przeciwnie - robi wszystko, żeby stóp nie podnosić.

Środa w USA przyniosła wyraźne wzrosty głównych indeksów po posiedzeniu Fed. Bank centralny zasygnalizował zbliżanie się podwyżki stóp procentowych. Fed podkreślił, że zdecyduje się na ten ruch dopiero, gdy będzie przekonany, że spełnione są ku temu warunki.

Gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat" był rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski oraz Bogdan Klich, senator PO i były minister obrony narodowej. Tematem rozmowy był atak terrorystyczny w Tunezji.

22 osoby, w tym kilkunastu zagranicznych turystów i dwóch napastników, zginęło w środę w ataku terrorystycznym na muzeum w Tunisie. Wśród ofiar są turyści polscy, włoscy, niemieccy i hiszpańscy. Sprzedaż detaliczna w lutym 2015 r. liczona w cenach stałych była wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku o 2,4 proc. PLL LOT wypracował w 2014 r. zysk ze swojej działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) podał w wieczornym komunikacie, że “już nie będzie cierpliwy” w normalizowaniu polityki monetarnej. Ale Amerykanie nie podnieśli stóp procentowych. Komitet zdecydował o pozostawieniu stopy funduszy federalnych w dotychczasowym przedziale 0-0,25 proc. Środa nie przyniosła dużej zmienności w wycenie złotego.