Najnowsze

Najnowsze

W największych galeriach handlowych w całym kraju będzie można w weekend rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych. Urzędy skarbowe planują tam dyżury nie tylko z poradami, ale właśnie i możliwością rozliczenia PIT-a przez internet.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną, ale są blisko najniższego poziomu od 2 tygodni po danych o zapasach paliw w USA - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 48,27 USD, po zwyżce o 10 centów.

Dane porównujące sytuację w sądownictwie krajów Unii Europejskiej pokazują, że nie odstajemy od unijnej średniej, a w sprawności postępowań jesteśmy bliżej czołówki – informuje czwartkowa "Gazeta Wyborcza".

Lego, czyli duński producent popularnych klocków chce doprowadzić do zakazu sprzedaży “uderzająco podobnych” zestawów zabawek. Koncern zaskarżył do sądu trzy firmy, które oferowały podobne klocki.

Zwiększony ruch bankowy oznacza, że Rosja będzie miała miejsce w zarządzie Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT) - podaje prorządowa Russia Today. Zbiega się to w czasie z nawoływaniem do bardziej drakońskich sankcji wobec Moskwy, w tym odłączenia jej od systemu pośrednictwa w transakcjach międzybankowych.

Jakość obsługi w sieciach handlowych w Polsce znacznie się poprawiła – ocenia szwedzka firma Daymaker, której tajemniczy klienci odwiedzili w lutym tego roku sklepy 164 działających w naszym kraju sieci handlowych, a informuje o tym „Puls Biznesu”.

Włoski minister ochrony środowiska zabiega o anulowanie przepisu, na mocy którego komorniczemu zajęciu podlegają też zwierzęta domowe. Przepis dotyczy 25 milionów psów, kotów i innych zwierząt i zdaniem ministra nie szanuje więzów łączących je z właścicielami.

Polska staje się prawdziwym potentatem w regionie pod względem budowy nowych pomieszczeń biurowych – informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Chociaż służby skarbowe coraz skuteczniej kontrolują firmy branży paliwowej, to ubiegły rok był dla mafii paliwowej najlepszy w historii. M.in. winne są niektóre przepisy, które zamiast zwalczać mafię, wręcz wpływają na jej rozkwit – informuje „Puls Biznesu”.

Kolejna odsłona publikacji dotyczących SKOK-ów to dobra okazja, aby podać kilka liczb dotyczących całego sektora. Od 2012 roku działalności kas przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego. To właśnie KNF publikuje dane dotyczącego tego rynku. Oto najważniejsze fakty.

- Założeniem jest, że Rosjanie nie są samobójcami, że nie chcą otwartej wojny. Takie jest założenie. Ono może być kompletnie fałszywe. Jeśli Rosjanie są gotowi i chętni do wojny, to trzeba się pakować i wyjeżdżać do Australii - powiedział w programie "Świat" w TVN24 BiŚ były minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski. - Mnie się wydaje, że oni nie są gotowi - uspokajał.

Inżynierowie z Polski chcą, aby każdy z nas mógł mieć własnego robota. W tym celu skonstruowali uniwersalne robotyczne serce. Małe pudełko naszpikowane elektroniką ma pomóc w tworzeniu wyjątkowych urządzeń dopasowanych do własnych potrzeb. Na jednym portali twórcy pomysłu zebrali ponad 50 tysięcy złotych na rozwój biznesu. Materiał z magazynu "Świat technologii".

Czy możemy swobodnie założyć konto za granicą; wyjazd w delegację, pracodawca a pracownik; jak zdobyć odszkodowanie za słup energetyczny na naszej posesji; otwieramy biuro - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

W "Milionie w portfelu" w TVN24 Biznes i Świat analizujemy portfel inwestycyjny Huberta Kmiecika, zarządzającego w Allianz TFI.

Rosja poinformowała w środę, że w czerwcu jej przedstawiciele spotkają się z krajami OPEC, aby omówić wpływ ropy z łupków na globalny rynek tego surowca - pisze Reuters. Do spotkania ma dojść niedługo przed tym, jak OPEC spotka się, aby zdecydować czy jego polityka wysokiej produkcji wystarczy, aby zahamować boom energetyczny w USA.

USA zaostrzają sankcje wobec Rosji. To odpowiedź na dalsze naruszenia porozumień o zawieszeniu broni na Ukrainie. Zawarte są one w porozumieniu z Mińska z 12 lutego br. i września ubiegłego roku. Dziś na czarną listę wciągnięto kolejne osoby i instytucje, w tym byłego premiera Ukrainy Mykołę Azarowa, prominentnych separatystów i działający na Krymie Rosyjski Narodowy Bank Komercyjny (RNKB).