Najnowsze

Najnowsze

Bank Centralny Rosji obniżył w piątek główną stopę procentową z 17 do 15 proc. Ten ruch zaskoczył rynki, które spodziewały się, że bank utrzyma ceny w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W reakcji na obniżkę stóp rubel mocno osłabił się wobec dolara.

Jeśli prowadzisz firmę technologiczną i chcesz robić interesy w Państwie Środka, najpierw będziesz musiał oddać chińskim władzom klucz do swojego królestwa. Chodzi o nowe, surowe przepisy, zgodnie z którymi zagraniczne firmy są zobowiązane do udostępnienia chińskim urzędnikom wglądu w swoje oprogramowanie.

Stany Zjednoczone zagroziły w czwartek Rosji nowymi sankcjami, jeśli jej władze nadal będą wspierać separatystów na wschodzie Ukrainy. Waszyngton wyraził zadowolenie z uzgodnionych tego dnia w Brukseli nowych sankcji UE wobec Rosji w związku z konfliktem ukraińskim. Jaka będzie odpowiedź Rosji na nowe sankcje? O tym w TVN24 Biznes i Świat.

Google ma obsesje do robienia wszystkiego - od rozwijania telefonów przez samojeżdzące samochody do budowania sieci szybkiego internetu. Ale nadal zmaga się z jednym z najbardziej podstawowych sposobów na zarabianie, czyli reklamami online. Tak wynika z danych finansowych opublikowanych wczoraj przez giganta z Mountain View.

Stany Zjednoczone zagroziły w czwartek Rosji nowymi sankcjami, jeśli jej władze nadal będą wspierać separatystów na wschodzie Ukrainy. Waszyngton wyraził zadowolenie z uzgodnionych tego dnia w Brukseli nowych sankcji UE wobec Rosji w związku z konfliktem ukraińskim.

Prezes JSW Jarosław Zagórowski powiedział w czwartek, że zarząd może szukać kompromisu w sprawie zwolnienia liderów związkowych. - Jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne, cyfry są twarde i brutalne. Tu będzie trudno o jakiś kompromis - dodał. W Warszawie wieczorem trwa spotkanie Rady Nadzorczej z zarządem spółki.

W programie "Sposób na franka" zastanawialiśmy się m.in. nad tym, co może zrobić “frankowicz”, który w swojej umowie kredytowej znalazł niedozwoloną klauzulę. Jak w takiej sytuacji się zachować? Do kogo się zgłosić? Jakie mamy instrumenty nacisku na bank? Odpowiedzi na pytania szukaliśmy w “Sposobie na franka”.

IBM ogłosił właśnie wprowadzenie nowego rozwiązania w chmurze, pozwalającego na lepszą ochronę prywatności w sieci. Eksperci oceniają podobne działania jako krok we właściwym kierunku, podkreślając jednocześnie, że wciąż za mało mówi się o ochronie danych i prywatności użytkowników.

- Nie było sprzeciwu Grecji. Zostanie rozszerzona lista osób i firm objętych sankcjami. Szczegóły przygotuje Komisja Europejska. Obowiązywanie dotychczasowych sankcji personalnych, nałożonych w marcu ub.r., zostało wydłużone do września 2015 roku – informuje z Brukseli Maciej Sokołowski, korespondent TVN24 BiŚ. Jak dodaje, znaczny udział w osiągnięciu jednomyślności w tej sprawie miał szef MSZ Grzegorz Schetyna. Unia Europejska uzgodniła w czwartek zaostrzenie sankcji wobec Rosji w związku z nasileniem się konfliktu na Ukrainie.

Na czwartek szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zwołała nadzwyczajne spotkanie szefów dyplomacji państw UE. To reakcja na zintensyfikowanie działań zbrojnych we wschodniej Ukrainie. Rozważane będą kolejne sankcje, a jakie obowiązują już teraz?