Najnowsze

Najnowsze

W PKP Energetyka rozpoczął się program dobrowolnych odejść

PKP Energetyka rozpoczęła program dobrowolnych odejść; do tej pory zgłosiło się do niego ok. 580 osób - poinformował prezes zarządu spółki Wojciech Orzech. - Spodziewam się, że skala zgłoszeń może przekroczyć 10 proc. pracowników - dodał.

Nord Stream 2 dzieli Europę. Czy projekt załamie się pod falą krytyki?

Strategia bezpieczeństwa energetycznego dla Europy powinna wykluczać tego typu przedsięwzięcia, jak Nord Stream 2 - ocenił Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej nie wykluczył, że ten temat będzie omawiany na przyszłotygodniowym szczycie w Brukseli. Projekt, który jeszcze nie powstał już dzieli Europę. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Koalicja z UE: projekt umowy klimatycznej mało ambitny

Nowy ogłoszony w środę projekt globalnej umowy klimatycznej nie jest wystarczająco ambitny; będziemy ciężko razem pracować, by go poprawić - zapowiedział podczas COP21, na konferencji prasowej "koalicji ambitnych", komisarz ds. klimatu Miguel Arias Canete.

Amerykanom święty Mikołaj przyniesie broń. Ludzie chcą czuć się bezpiecznie

Co Amerykanie znajdą w tym roku pod choinką? Ogromne ilości broni. I trudno się dziwić, bo taki prezent, w postaci karabinu AR-15, reklamuje osobiście sam św. Mikołaj. Do tego na wzrost sprzedaży wpływają apele szeryfów, którzy swoim rodakom mówią krótko, jeśli chcecie być bezpieczni kupcie broń. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Asystent podatnika i ułatwienia w urzędach. PiS chce odroczyć zmiany

Przesunięcie na 1 lipca 2016 r. wejścia w życie ustawy o administracji podatkowej - zakłada projekt PiS, którym zajął się Sejm. PiS uważa, że administracja nie jest gotowa na nowe zadania. Opozycja uważa, że chodzi raczej o to, że PiS brakuje ludzi, którzy mogliby pokierować izbami skarbowymi.

Zombie tu i tam. Zawitało też do bożonarodzeniowej szopki

Amerykanie zaskakują i w jednej z tamtejszych szopek bożonarodzeniowych możemy znaleźć... zombie. Za tym pomysłem stoi pewna rodzina z Ohio, która twierdzi, to po prostu kawał świetnej sztuki i fajny żart. Nie wszyscy się z nimi jednak zgadzają. Za taki "żart" grozi im nawet kara w wysokości 500 dolarów dziennie dopóki szopka nie zniknie. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Przez nowy podatek więcej zapłacisz w banku

Banki dostosowują się do sytuacji rynkowej. W tym roku obniżyły się przychody banków. Nie można wykluczyć, że wzrosną np. opłaty za prowadzenie konta - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Mieczysław Groszek, wiceprezes Związku Banków Polskich.

Irlandia chce wprowadzić cenę minimalną napojów alkoholowych

Irlandia chce wprowadzić cenę minimalną napojów alkoholowych, by zmniejszyć w kraju poziom spożycia alkoholu - ogłosił w środę rząd. W tym kraju - na tle 34 państw należących do OECD - spożycie napojów alkoholowych jest na jednym z najwyższych poziomów.

Przegląd prasy. Ostatnie ofiary fotoradarów

Od 1 stycznia straże miejskie i gminne stracą prawo do korzystania z rejestratorów prędkości. Wielu pracowników oddelegowanych do obsługiwania fotoradarów może stracić pracę - ostrzega "Rzeczpospolita".

"Świat", 09.12

- Nigdy nie przyznają się, że kłamią i że łamią konstytucję, że niszczą państwo prawne w Polsce, ale to robią - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat były premier Włodzimierz Cimoszewicz. - Ignoranci i chuligani polityczni przejmują kontrolę nad działaniem naszego państwa - oceniał.

Na warszawskiej giełdzie najgorsze notowania od sześciu lat

Indeks 20 największych spółek (WIG 20) na warszawskiej giełdzie spadł w środę poniżej poziomu 1800 punktów, ostatni raz indeks był tak nisko w kwietniu 2009 r. - podkreślił analityk rynków finansowych z Domu Maklerskiego XTB Arkadiusz Trzciołek.

Wraca niższy wiek emerytalny. "To najgorszy moment"

Rząd i prezydent chcą przywrócić niższy wiek emerytalny. - To najgorszy moment na odwracanie reformy emerytalnej - twierdzi Roland Paszkiewicz z CDM Pekao. - W kolejnych latach i tak nie uciekniemy od podwyższania wieku emerytalnego - uważa Wiktor Wojciechowski, ekonomista Plus Banku.

Niższy wiek emerytalny. "Świadczenia niższe o 30 proc."

Obniżenie wieku emerytalnego oznacza dużo niższe emerytury, nawet o 30 proc. Argument dobrowolności się nie sprawdzi - mówiła na antenie TVN24 Biznes i Świat dr Iga Magda z SGH. - Wiek emerytalny powinien być przywilejem, a nie rozkazem - twierdzi prof. Andrzej Bień z SGH.

"Papież Franciszek jest ucieleśnieniem nowego Paktu Katakumbowego"

To jeden z najbardziej zapomnianych i być może najważniejszych dokumentów kościelnych. Chodzi o Pakt Katakumbowy, podpisany pół wieku temu w podziemiach Watykanu. Kilkudziesięciu biskupów zobowiązało się w nim do życia w ubóstwie. Duchowni zobowiązali się, że nie będą mieli majątku: nieruchomości, złota, czy nawet konta bankowego.

Jaceniuk: jesteśmy gotowi do sądzenia się z Rosją

Ukraina proponuje Rosji restrukturyzację swojego zadłużenia na ogólnych zasadach, a jeśli Moskwa nie zgodzi się na to i skieruje sprawę do sądów, władze w Kijowie będą gotowe do walki – oświadczył w środę wieczorem szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk.

Wraca niższy wiek emerytalny. Sprawdź, co chce zrobić rząd

Prezydencki projekt dotyczący emerytur jest już w Sejmie. Prezydent Andrzej Duda chce, by Polacy mogli wcześniej przechodzić na emeryturę, bo - jak mówi - obywatele żyją dłużej, ale nie wydłuża to ich zdolności do pracy, dlatego powinni mieć możliwość wyboru.

Komisja finansów za uchwaleniem zmiany w regule wydatkowej

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w środę za zmianą reguły wydatkowej; znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI) wraz z korektą błędów jej prognoz ma zostać zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc.