Najnowsze

Najnowsze

Już nie tylko tanio i ciepło się liczą. Gdzie jechać, żeby było bezpiecznie?

Dzisiaj Turcja, wcześniej Egipt i Tunezja. Niewinni turyści i pasażerowie stali się celem terrorystów. Dokąd jeździć, by było bezpiecznie? I czyich rad słuchać - wierzyć zapewnieniom lokalnych władz, którym zależy na pieniądzach przyjezdnych, czy może lepiej dmuchać na zimne, biorąc do serca każdy alarmujący sygnał? Odpowiedzi na te pytania szukali dziennikarze programu "24 godziny".

Przewidział klonowanie i małżeństwa homoseksualne. Zmarł futurolog Alvin Toffler

W swym domu w Los Angeles zmarł w wieku 87 lat światowej sławy amerykański futurolog i pisarz Alvin Toffler, autor słynnego dzieła "Szok przyszłości" (Future Shock) - poinformowała w środę założona przez niego instytucja konsultingowa Toffler Associates. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, meksykański miliarder Carlos Slim, przyznał, że inwestował biorąc pod uwagę jego teorie.

Agencja Moody's ostrzega. Polskie cele energetyczne zagrożone

Ustawa wiatrakowa utrudni rozwój odnawialnych źródeł energii - alarmuje Moody's. W ocenie agencji zahamowanie rozwoju farm wiatrowych może spowodować trudności w osiągnięciu przez Polskę celu 15 proc. energii z OZE do 2020 roku. A to ważne zobowiązanie Warszawy w ramach unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego.

Turystyka w czasach terroru. Jak chronić lotniska?

We wtorkowym zamachu na lotnisku Ataturka w Stambule zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych. To rodzi strach wśród pasażerów i sprawia, że pytania o bezpieczeństwo stają się coraz ważniejsze. Jak chronić lotniska, jak chronić pasażerów? W programie "24 godziny" Kamila Kalińczak i Michał Sznajder pytali o to byłego antyterrorystę i specjalistę do spraw bezpieczeństwa Jerzego Dziewulskiego.

Londyńskie City traci koronę. Hollande chce zmian

Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył w środę, że nie ma powodu, by w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej londyńskie City pozostało ośrodkiem transakcji rozliczeniowych (clearingowych) dla euro, a rolę tę powinny przejąć inne unijne centra finansowe.

Najlepsze firmy świata dla absolwentów. Wszystkie działają w Polsce

Liderzy technologii, banki i "wielka czwórka" znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych pracodawców świata dla świeżo upieczonych absolwentów według CNN Money. Na pierwszym miejscu, niezmiennie, uplasował się gigant z Doliny Krzemowej. Także Polacy mogą ubiegać się o stanowisko w tych firmach, bo każda ma tutaj swój oddział.

Putin odpowiada UE. Rosja przedłużyła embargo na żywność

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w środę dekret o przedłużeniu do końca 2017 roku embarga na produkty żywnościowe z krajów Unii Europejskiej. Zostało ono wprowadzone w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na politykę Rosji wobec Ukrainy.

Kebaby i jedzenie z food trucków podrożeje? Minister podnosi podatek

Smakosze jedzenia z food tracków i kebabów powinni przygotować portfele na podwyżki. Bo resort finansów zmienił zdanie i uznał, że takie jedzenie należy obłożyć wyższym podatkiem VAT. Komentarz o podwyżce odnotował na swoim koncie na Twitterze Adrian Zandberg z partii Razem, który pisał: "w ramach szukania kasy cicha podwyżka VAT na kebaby, tanie jedzenie z budek".

"Biznes dla Ludzi", 29.06

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz dyskutowali m.in. rewolucji w szkolnictwie oraz odcinkowych pomiarach prędkości.

"Bilans", 29.06

W dzisiejszym programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz rozmawiali o miliarderach, którzy stracili na Brexicie oraz Polakach mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Nie zabrakło także najnowszych informacji z rynków finansowych.

Condoleezza Rice gościem "Faktów z Zagranicy"

A jeśli Brexit to tylko początek? Jeśli w przyszłym roku wybory prezydenckie we Francji oraz wybory parlamentarne w Niemczech wygrają populiści, może to oznaczać zmierzch Europy, jaką znamy dziś. Zdaniem Condoleezzy Rice, byłej sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych jest jednak nadzieja dla naszego kontynentu. - Europa przetrwa - to wielka wspólnota wartości - mówiła w rozmowie z Piotrem Kraśką. Całość w programie "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS, który rozpoczyna się o 19.55.

Miasto poszukuje nowych mieszkańców. Oferuje pracę i domy za półdarmo

Kaitangata, senne miasteczko położone na malowniczej nowozelandzkiej wyspie ma tanie domy, wysoko płatne miejsca pracy i tylko dwóch bezrobotnych. Ponieważ mieszkańców ubywa, burmistrz i lokalne firmy chcą tchnąć w nie nowe życie i zapraszają do osiedlania się. Wynagrodzenia zaczynają się od 140 tys. złotych.

Głosowałeś za Brexitem? To nie licz na randkę

Wyspiarze stworzyli Tindera dla przeciwników wyjścia z UE. Referendum dotyczące opuszczenia Unii Europejskich podzieliło Brytyjczyków. Przedkłada się to także na relacje osobiste. "Remainder" to narzędzie podobne do popularnego Tindera, ale zarezerwowane tylko dla tych, którzy głosowali przeciwko Brexitowi i nie mają ochoty na flirtowanie z Brexitowcami.

Pokaż nam świat. Kulinarne podróże

- Najciekawszym miejscem pod względem kulinarnym jest Sir Lanka. To miejsce pełne smaku, aromatu i koloru, ale też wymagające porzucenia europejskich przyzwyczajeń, bo tam nie ma sztuców i trzeba jeść dłońmi - powiedział w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Marcin Kałużny, podróżnik i autor bloga chochlapolapach.pl.

Toyota wzywa do serwisu miliony aut. Przez usterki

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wzywa do warsztatów 3,37 mln samochodów na całym świecie – donosi Reuters. Powodem są możliwe defekty dotyczące systemów poduszek powietrznych i systemu kontroli emisji spalin. Jak podaje polski oddział Toyoty, w Polsce wezwanie dotyczy 5 429 z wadliwym systemem paliwowym.