Najnowsze

Najnowsze

Wakacje w cieniu terroryzmu. Gdzie jest bezpiecznie?

- Wakacje to okres, w którym terroryści chcieliby dokonywać zamachów w miejscach atrakcyjnych z ich punktu widzenia. Tak jak miało to miejsce w przypadku Egiptu Turcji - mówił w TVN24 BiS Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem. A w związku z tym, że zagrożenie terrorystyczne w Europie jest zdecydowanie wyższe niż jeszcze rok temu, to zmieniają się miejsca, które wybieramy na wypoczynek. I Maciej Nykiel z Fly.pl. radził, aby spoglądać na komunikaty MSZ, które wskazują gdzie jest bezpiecznie, a gdzie nie.

Romantyczny ślub na Bali

W programie "Pokaż nam świat" gościliśmy Izabellę i Piotra Miklaszewskich - parę, która pobrała się na Bali. Okazało się, że koszty zorganizowania ślubu w plenerze w Polsce są porównywalne z tym, ile trzeba przeznaczyć na pobyt na indonezyjskiej wyspie. - Musieliśmy zadbać tylko o to, by nasze dokumenty były przetłumaczone na język indonezyjski - mówiła podróżniczka. Ślub był jednak tylko dodatkiem - młoda para przyszykowała dla weselnych gości wiele sportowych atrakcji i form wypoczynku.

Ten smartfon ma być hitem. Dzięki ekranowi

Szykuje się udana premiera nowego smartfona. Samsung Galaxy S8 pojawi się w sklepach już w przyszłym roku i zostanie wyposażony w innowacyjną technologię. Jego ekran ma oszczędzać wzrok dzięki ograniczeniu szkodliwego światła.

Ciaśniej w samolocie. Szykuje się rewolucja na niebie

Airbus zaprezentował model nowych kabin, w których ma zmienić się liczba miejsc przeznaczonych dla pasażerów. Ci, którzy zdecydują się na podróż klasą ekonomiczną, spędzą lot w rzędach liczących 11 foteli, do tej pory było tam miejsce dla 10 pasażerów. Jednak jak dotąd żaden przewoźnik nie zainteresował się propozycją producenta.

Atomówki i kolej strajkują. Rząd nie ustępuje

Do strajku przeciwko reformie prawa pracy przyłączyło się w czwartek 16 z19 francuskich elektrowni atomowych. Strajkuje także kolej - jeździ około połowy pociągów. W Paryżu na trasy nie wyjechała część autobusów, bo związkowcy zablokowali trzy zajezdnie.

Rewolucja w biurze? Urzędnicy zdejmują krawaty

Czy japoński pracownik biurowy nadal ma obowiązek przychodzić do pracy w garniturze? Niekoniecznie. Kiedy nawet pracodawcy nakłaniają do luźniejszego ubioru, Kamila Kalińczak i Michał Sznajder pytają, czy to znak, że Japonia zmienia się na naszych oczach. Gościem programu 24 Godziny był japonista i ekonomista Rafał Tomański.

W Europie "mieszanka" na rynkach. Przed EBC, OPEC i USA

Zachodnie giełdy w czwartek notują i małe zwyżki, i lekkie spadki. Uwaga inwestorów będzie się koncentrować wokół posiedzeń i decyzji Europejskiego Banku Centralnego oraz OPEC. Duże znaczenie dla rynków mogą mieć też dane z amerykańskiego rynku pracy.

Tanie mieszkanie dla Polaków. Wiemy, kiedy rząd pokaże projekt

Premier Beata Szydło oraz minister infrastruktury i budownictwa w piątek zaprezentują program Mieszkanie Plus - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Celem tego programu jest umożliwienie dostępu do rynku mieszkaniowego szerszej grupie Polaków - powiedział.

Zdekonstruowana kawa staje się hitem. Dla hipsterów

Kawa z mlekiem - w odwrotny sposób: osobno espresso, osobno mleko i osobno wrzątek? Jeden z modnych lokali w australijskim Melbourne podaje kawę... zdekonstruowaną. Bariści kiwają głowami, klienci pukają się w głowę. Czy to szczyt kawiarnianego dziwactwa?

Opinia KE zaszkodzi polskiej gospodarce? "Perspektywy nie zakładają planów rządu"

- Ratingi są na dobrym poziomie. Zmieniła się perspektywa, ale te założenia są oparte o fałszywe przesłanki. Nie wzięto pod uwagę planowanych i spodziewanych przez nas zwiększonych wpływów do budżetu - powiedział w programie "Jeden na jeden" Dawid Jackiewicz. Minister Skarbu Państwa mówił, że opinia Komisji Europejskiej o praworządności w Polsce nie będzie miała większego znaczenia na gospodarkę Polski.

Ropa lekko tanieje. Przed nami spotkanie OPEC

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają już 5. sesję. W Wiedniu zbierają się ministrowie ropy z OPEC, aby określić założenia polityki paliwowej kartelu w najbliższych miesiącach - podają maklerzy.

Państwo przejmie majątek firmy? "Polowania na czarownice"

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt zmian m.in. w Kodeksie karnym, które zakłada przejmowanie majątków przez państwo, jeśli zostały zdobyte w sposób nielegalny. Eksperci ostrzegają, że takie prawo może w znacznym stopniu przyczynić się do nadużyć. - Umożliwienie państwu przejmowania majątków firm może doprowadzić do nadużyć i polowania na czarownice - ostrzegają eksperci w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Coraz częściej jeździmy na gapę. Dług warty tyle, co 150 autobusów

300 tys. gapowiczów, przyłapanych na jeździe bez biletu, musi zwrócić miejskim przewoźnikom w całej Polsce prawie 350 mln zł. Zalegają oni z zapłatą za ponad 915 tys. mandatów, a w ciągu roku kwota tego zadłużenia wzrosła o 30 proc. - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów.

"Biznes dla Ludzi", 01.06.

W Dzień Dziecka prowadzący "Biznes dla Ludzi" zastanawiali się, jakiej przyszłości materialnej życzą swoim pociechom rodzice. Wymieniali również koszty wychowania dzieci oraz dyskutowali nad rządowym programem pomocy dla rodzin.

Marek Belka ostrzega: pomoc frankowiczom zatopi złotego

Przewalutowanie kredytów we franku szwajcarskim może doprowadzić do zatopienia polskiej waluty i destabilizacji banków - ostrzegł w rozmowie z Bloombergiem prezes NBP Marek Belka. Ocenił też, że może to pogrążyć rezerwy Narodowego Banku Polskiego.

Polska była liderem regionu. Przez politykę straciła żółtą koszulkę

Polska spada na drugą pozycję w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - wynika z badania zaprezentowanego przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Na pozycję Polski wpłynął spadek ocen stabilności politycznej oraz przewidywalności polityki gospodarczej.

Co po Brexicie? Polaków czeka kilka testów

Zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zapowiedzieli w środę, że w razie Brexitu wprowadzą regulacje w sprawie imigracji, wzorowane na australijskim systemie punktowym. Ma to pozbawić nowych przybyszów z krajów UE automatycznego prawa do mieszkania i pracy.