Najnowsze

Najnowsze

Zamieszki w Paryżu. Premier apeluje do protestujących

Premier Francji Manuel Valls powtórzył w środę, że rząd nie wycofa się z kontrowersyjnej reformy prawa pracy i zaapelował do lewicowej centrali związkowej CGT, by przestała organizować protesty w Paryżu, podczas których we wtorek doszło do starć.

Polski grafen połączył siły. By podbić świat

Osiem polskich instytucji połączyło siły i wspólnie działają na rzecz komercjalizacji polskich rozwiązań dotyczących grafenu. Inicjatywę Graphen in Poland tworzą innowatorzy z polskich placówek naukowych i z prywatnych firm.

"Polska najważniejszym partnerem gospodarczym Finlandii w regionie"

Polska jest jednym z głównym celów fińskich inwestycji zagranicznych i najważniejszym partnerem gospodarczym Finlandii w Europie Środkowej i Wschodniej - powiedziała fińska minister handlu zagranicznego i rozwoju międzynarodowego Lenita Toivakka podczas wizyty w Warszawie.

Przegląd prasy. Chętniej wydajemy na newsy w sieci

W Polsce w ciągu ostatniego roku w jakiejś formie (subskrypcja, e-wydanie, płatność za pojedynczy artykuł) za dostęp do najnowszych informacji zapłaciło już 20 proc. internautów. To plasuje nas w ścisłej światowej czołówce – pisze "Rzeczpospolita".

Te auta kradną u nas najczęściej

Jak wynika z analiz firmy Samar, najbardziej na kradzież auta narażeni są właściciele pojazdów napędzanych silnikiem Diesla, które mają od 6 do 10 lat. W zeszłym roku Polacy zgłosili policji kradzież 13 408 samochodów.

Spadki na Wall Street. Rynki czekają na decyzję Fed

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami. Rynki wyczekują nadchodzących decyzji banków centralnych. We wtorek dwudniowe posiedzenie rozpoczyna amerykańska Rezerwa Federalna, która w środę ma opublikować swoją decyzję dotyczącą stóp proc.

Przewoźnicy protestują przeciw niemieckim i francuskim przepisom

Transportowcy z kilkunastu krajów europejskich protestowali we wtorek w Brukseli przeciwko niemieckim i francuskim przepisom o płacy minimalnej, które oznaczają dla nich utrudnienia w dostępie do rynków. KE ma w czwartek podjąć kroki, by bronić przewoźników.

Niepotrzebne im auto czy mieszkanie. To nowe wyzwanie dla banków

Pokolenie tzw. millenialsów, mniej zainteresowane gromadzeniem dóbr trwałych i mniej uległe reklamom, stanowi ogromne wyzwanie dla sektora bankowego - ocenili uczestnicy debaty o ludziach urodzonych w latach 1980-2000. Dyskusja odbyła się we wtorek na VI Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie.

Belka o Brexicie: Cameron ma szansę zapisać się w historii jako szkodnik

- Uważam, że złym wyborem premiera Camerona było pójście na referendum - mówił w TVN24 BiS ustępujący prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. - Negatywny stosunek Brytyjczyków do UE, podlewany od wielu lat przez każdą brytyjską administrację, może spowodować wynik, z punktu widzenia także premiera Camerona niekorzystny. Ma szansę David Cameron zapisać się w historii jako jeden z największych brytyjskich szkodników - dodał gość "Faktów z Zagranicy".

Biznes dla ludzi, 14.06

Rząd zapowiedział podniesienie płacy minimalnej do poziomu 2 tys. zł miesięcznie brutto. Co to oznacza dla pracowników, a co dla przedsiębiorców? Odpowiedź w programie "Biznes dla ludzi".

Podwyżki dla budżetówki. Urzędnicy dostaną 1,4 mld zł

Możliwe będzie przeznaczenie w 2017 r. dodatkowych środków na wynagrodzenia pracowników państwowej sfery budżetowej w wysokości ok. 1,4 mld zł; systemowych podwyżek jednak nie będzie - wynika z komunikatu CIR po wtorkowym posiedzeniu rządu.

500 plus z poślizgiem trafia do rodzin. Szydło zabiera głos

Nie ma w tej chwili żadnych przeszkód ku temu, żeby pieniądze wpływały do osób, które złożyły wnioski, bez zbędnej zwłoki - zapewniła we wtorek premier Beata Szydło pytana, dlaczego w niektórych samorządach opóźniają się wypłaty świadczeń z programu 500 plus.

Można pracować w korporacji i podróżować. Jak to zrobić?

- Można pracować w korporacji i można wziąć urlop na trzy miesiące - zapewniała na antenie TVN24BiS podróżniczka Joanna Kocik. Przyznała, że pierwszym krokiem przed odbyciem podróży jest najpierw ustalenie terminu, a następnie celu. Tym sposobem wraz z towarzyszem udało jej się przemierzyć pięć krajów w trzy miesiące: Turcję, Iran, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Sri Lankę. Materiał "Pokaż nam Świat".

Eksport rośnie. Import też

Od stycznia do kwietnia br. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. eksport wzrósł o 6,7 proc., a import był wyższy o 3,8 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. 87,3 proc. naszego eksportu trafia do krajów rozwiniętych.

Brexit a sprawa polska. Jest stanowisko resortu finansów

Zniesiemy każdy wynik referendum w sprawie tzw. Brexitu, nie będzie on długofalowo wpływał na zdolność MF do realizacji budżetu - zapewnił szef MF Paweł Szałamacha. Dla Polski jest niezwykle istotne, by Brytyjczycy zostali w UE - wskazała premier Beata Szydło.

Reuters: jest plan ratunkowy w razie Brexitu

Europejski Bank Centralny wraz z Bankiem Anglii oficjalnie wesprze rynki finansowe, jeśli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej - donosi Reuters, powołując się na urzędnika, który jest zaangażowany w sprawę

Rząd przyjął założenia do przyszłorocznego budżetu

Rząd przyjął założenia do budżetu na 2017 r. Szef MF Paweł Szałamacha podał, że według założeń wzrost gospodarczy w przyszłym roku ma wynieść 3,9 proc., a inflacja - 1,3 proc.; na koniec 2017 r. bezrobocie rejestrowane ma osiągnąć poziom 8,1 proc.

Więcej zarobisz. Rząd proponuje zaskakująco dużą podwyżkę minimalnego wynagrodzenia

- Kierując się odpowiedzialnością za budżet państwa, sytuację finansów i za los polskich obywateli, myśląc o godności polskich obywateli, rząd zdecydował, że w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2 tys. złotych - powiedziała premier Beata Szydło na wtorkowej konferencji prasowej. "To zaskakująco wysoka podwyżka" – uważa Konfederacja Lewiatan.