Najnowsze

Najnowsze

Polsko-afrykańska miłość do futbolu, czyli piłka, która łączy

Podczas gdy kibice z całego świata przygotowują się do Euro 2016, Mateusz Zmyślony w programie "Pokaż nam świat" opowiadał o polsko-afrykańskiej kampanii na rzecz równości i tolerancji. Ekspedycja Globall 2012 polegała na przejechaniu całej Afryki z południa na północ i rozegraniu meczów piłki nożnej w najciekawszych i najtrudniej dostępnych miejscach Afryki. Dzieci otrzymywały tysiąc piłek ufundowanych przez Polaków, a w zamian ofiarowały te zrobione przez siebie np. z materiałów. Piłka to nie tylko sport. To niesamowite w skali świata zjawisko, skutecznie i powszechnie łączące ludzi ponad wszelkimi podziałami. To wielkie, uniwersalne zjawisko, które ma w sobie magiczną moc – daje radość ludziom na całym świecie, niezależnie od tego, jaki mają kolor skóry i w co wierzą. A piłka to symbol radości, wartości, które powodują, że wszyscy ludzie na świecie są tak naprawdę jedną, wielką rodziną. Piłka czarno-biała, okrągła jak nasza planeta, dla wszystkich ludzi – taka sama. Ta piłka - symbol jest dowodem na to, że granice i podziały wymyślili ludzie. I tylko ludzie mogą je pokonać - tłumaczą organizatorzy akcji z nadzieją, że zainspirują innych do podobny działań.

Chińczycy wygrywają wyścig. Ranking Forbesa największych firm na świecie

Trzy chińskie banki wygrały prestiżowy ranking FORBES Global 2000 skupiający największe spółki świata. Chińczycy zajęli wszystkie miejsca na podium, za nimi uplasowali się Amerykanie, pierwszą dziesiątkę zestawienia zamyka japońska Toyota. Polacy znaleźli się na dalekich pozycjach i w większości zanotowali dramatyczne spadki.

Sejm zmienia ustawę o 500 plus. Komornicy: to nie wystarczy, żeby chronić pieniądze

W Sejmie toczą się prace nad prezydenckim projektem ustawy, dzięki której komornik nie będzie mógł zająć świadczenia z programu 500 plus. - Pracujemy nad tym, żeby powstały specjalne subkonta dla osób, które otrzymują świadczenia socjalne, niepodlegające egzekucji; muszą one jednak być absolutnie bezpłatne i nie wiązać się z żadnymi uciążliwościami - zapowiada wiceminister rodziny Bartosz Marczuk.

Radykalny krok poddostawcy Apple. Roboty zastąpią 60 tysięcy pracowników

Z linii produkcyjnych Foxconn wyjeżdżają takie produkty jak iPhony, iPady czy smartfony Galaxy Samsunga. Ale poddostawca globalnych marek wielokrotnie był krytykowany za nieludzkie traktowanie pracowników. Teraz wydaje się, że firma znalazła specyficzną receptę na te zarzuty. Zastąpi 60 tysięcy pracowników tylko jednej fabryki robotami.

Z Wall Street zeszło powietrze. Indeksy w górę

Amerykańskie parkiety zakończyły piątkową sesję umiarkowanymi wzrostami, inwestorzy nie zareagowali na oczekiwane w napięciu wystąpienie prezes Fed Janet Yellen. Drugi odczyt PKB USA za I kwartał okazał się być lekko poniżej oczekiwań, ale wyżej był niż poprzednio.

Ekspert: Podatek handlowy nie ma sensu. Markety zapłacą niewiele albo w ogóle

- Przy poprzedniej wersji podatku od handlu Ministerstwo Finansów zakładało przychody 2-3 mld złotych rocznie, to już było niewiele; teraz zakłada się ok. 600 mln zł. Jaki jest sens uchwalania ogólnokrajowego podatku dla pozyskania rocznie tak małej kwoty - mówi PAP Radosław Piekarz, ekspert podatkowy z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Najwięksi wzięli Polskę pod lupę i ocenili. Oto wyzwania dla gospodarki

Czynniki demograficzne, takie jak spadająca liczba ludności, starzenie się społeczeństwa, czy niewielki udział kobiet w rynku pracy, a także niski poziom innowacyjności i niedostateczny stan infrastruktury, to największe wyzwania dla polskiej gospodarki według globalnych organizacji ekonomicznych.

Szef CASE: Brexitu nie będzie. Ale dalszej integracji z UE też nie

- Brexitu nie będzie, czerwcowe referendum minimalnie wygrają zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej - ocenia w rozmowie z PAP szef CASE Christopher Hartwell. Podkreśla jednocześnie, że nie będzie to oznaczać mandatu dla dalszej integracji Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą.

Ta informacja zachwyci kibiców. Wirtualna rzeczywistość coraz bliżej

Wirtualna rzeczywistość coraz mocniej puka do naszych drzwi. Możliwe, że już wkrótce uatrakcyjni relacje sportowe, a widzowie będą mogli przenieść się na trybuny aren na całym świecie. - Nowe media, nowy sposób pokazywania wydarzeń sportowych sprawie, że będzie można wczuć się w kamerę postawioną wzdłuż toru wyścigowego - mówi Łukasz Kijek, który bierze udział w "Brain Forum" w szwajcarskiej Lozannie.

"Nigdy nie byłem ukrytym Brexiterem"

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie mieć negatywny wpływ na przyszłość gospodarczą kraju - powiedział w piątek na konferencji podsumowującej szczyt G7 w Japonii brytyjski premier David Cameron. Zapewnił, że nigdy nie był "ukrytym Brexiterem".

Superszybki transfer po dnie Atlantyku. Wielki projekt Facebooka i Microsoftu

Facebook i Microsoft wspólnie pracują nad niezwykłym projektem. Giganci technologiczni chcą położyć 6600 km kabla na dnie Oceanu Atlantyckiego, który miałby połączyć amerykański stan Wirginia z Hiszpanią. MAREA ma mieć przepustowość aż do 160 terabajtów na sekundę. Inwestycja ma rozpocząć się już w sierpniu.

Nagrody za paragony. Dzisiaj kolejne losowanie

Losowanie nagród II stopnia narodowej loterii paragonowej odbędzie się już dziś wieczorem. Do wygrania będzie notebook i tablet. W losowaniu biorą udział paragony zarejestrowane w kwietniu tego roku.

"Polska powinna lepiej rozwijać gospodarkę cyfrową"

Polska powinna zrobić więcej, jeśli chodzi o rozwój gospodarki cyfrowej. W Digital Economy and Society Index (DESI), rankingu rozwoju cyfrowego państw UE, znajdujecie się na 22. miejscu - mówi wiceszef KE, komisarz ds. jednolitego rynku cyfrowego Andrus Ansip.

"Poważne zagrożenie dla gospodarki". Liderzy G7 ostrzegają

Liderzy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata są za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Brexit mógłby stanowić "poważne zagrożenie" dla światowej gospodarki - ostrzegli w piątek, w deklaracji końcowej szczytu G7 w Japonii.

Pracownicy z krajów UE obawiają się Brexitu

Aż 87 proc. pracujących w Wielkiej Brytanii obywateli innych państw UE jest zaniepokojonych konsekwencjami ewentualnego wyjścia tego kraju ze Wspólnoty - wynika z sondażu Totaljobs.com. Ankietowani obawiają się wpływu Brexitu na swoją pracę i życie osobiste.

Największy projekt badawczy XXI wieku: zbadać ludzki mózg

Pionierska medycyna, wirtualna rzeczywistość, dyskusje o sztucznej inteligencji, a gdzieś pomiędzy tym wszystkim pytania o możliwości ludzkiego mózgu. To tematy "Brain Forum", które trwa w szwajcarskiej Lozannie. Na miejscu jest wysłannik TVN24 BiS Łukasz Kijek, który zbiera informacje dotyczące najnowszych wynalazków. - Ponad 10 mld dol. wydają właśnie Chiny, Japonia, UE, USA i Szwajcaria, aby zbadać ludzki mózg. Bo tu kryją się nieograniczone, bezcenne tajemnice. To największy projekt badawczy XXI wieku - dodaje Łukasz Kijek.