Najnowsze

Najnowsze

Jak "szybko zarobić dużo szmalu" na Euro

Wraz z typowaniem meczów, inwestorzy próbują przewidzieć jak zdarzenia na boisku będą wpływały na stan rynków finansowych. Nawet, jeśli reprezentacje narodowe nie przywiozą upragnionego zwycięstwa, to wygrać mogą branże, które wykorzystają gorące emocje wokół Euro 2016.

Cena miedzi odbija się od dołka

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie wychodzą z 4-miesięcznego dołka. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana po 4.518 USD za tonę, po wzroście o 0,2 proc. - podają maklerzy.

Tusk: Brexit potrwałby siedem lat

- Ułożenie na nowo brytyjskich stosunków z Unią Europejską, w razie gdyby Wielka Brytania opuściła ją w rezultacie referendum, potrwałoby siedem lat - ocenił w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Lewandowski wart tyle, co dwie reprezentacje Irlandii Północnej

Kopciuszek turnieju, Irlandia Północna to pierwszy rywal Polaków na Mistrzostwach Europy. Gdyby brać pod uwagę tylko wyceny zawodników obu reprezentacji, to jesteśmy murowanym faworytem do zwycięstwa. Sam bowiem Robert Lewandowski jest wart tyle ile... dwie reprezentacje Irlandii Północnej.

Podróż do USA na każdy portfel. Ekspert radzi

- Dziś loty do Stanów Zjednoczonych są znacznie tańsze niż jeszcze kilkanaście lat temu - mówił w TVN24 BiS Jakub Porada z TTV. Jak dodał, możemy znaleźć oferty przelotów na styczeń 2017 roku już za 1361 złotych w obie strony. - Cena jest atrakcyjna - mówił Porada jednocześnie przypominając o konieczności wyrobienia wizy. Ta zaś kosztuje 160 dolarów, czyli 640 złotych. Pobyt w hostelu to wydatek rzędu 30 dolarów za noc. Jakie jeszcze koszty trzeba wziąć pod uwagę wybierając się w podróż do USA?

Nie mamy rakiet ani kosmodromu, ale odcisnęliśmy swój ślad na Tytanie i Marsie

- Europejska Agencja Kosmiczna coraz głośniej mówi, że na początku lat 20. tego wieku być może rozpoczną się prace zmierzające do założenia stałej bazy naukowej na powierzchni Księżyca - mówił w TVN24 BiS Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Swój udział w tym mają Polacy. - Polacy są obecni w misjach kosmicznych (...) Od kilku lat jesteśmy członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Polskie firmy biorą liczny udział w różnych przedsięwzięciach. Polacy świetnie się odnajdują, choć nie mamy własnego kosmodromu czy rakiet - dodał Wójcicki.

ME 2016. Islandzcy kibice: mamy najobrzydliwsze koszulki świata

Koszulki, w których Islandia wystąpi na mistrzostwach Europy zostały ostro skrytykowane przez kibiców. Uważają, że są to najobrzydliwsze stroje świata, a w kontekście historycznego wydarzenia dla kraju ich wybór... łamie prawa człowieka. - Dostarczono nam je bezpłatnie i w dodatku zapłacono za ich używanie - odpowiada Geir Thorsteinsson, prezes islandzkiej federacji piłkarskiej.

Niższy CIT dla małych firm już wkrótce

Kończą się rządowe prace nad projektem obniżającym CIT dla małych firm do 15 proc. Zmianę, która ma zrealizować obietnicę wyborczej PiS, w miniony czwartek poparł Komitet Stały Rady Ministrów. Projekt czeka na rozpatrzenie przez komisję prawniczą, potem zajmie się nim rząd.

Darmowe leki dla seniorów. Dziś wchodzi w życie ustawa

Każdy, kto ukończył 75. rok życia, bez względu na status materialny, ma prawo do bezpłatnych leków, które znajdą się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia - wynika z noweli ustawy, która w niedzielę wchodzi w życie. Seniorzy będą mogli skorzystać z tej możliwości od września.

Brexitu nie będzie? Najnowszy sondaż

Poparcie dla pozostania Wielkiej Brytanii w UE wynosi 44 proc., podczas gdy 42 proc. badanych opowiada się za Brexitem, czyli wyjściem ze wspólnoty - wynika z sondażu ośrodka Opinium dla ukazującego się w niedzielę tygodnika "Observer".

Nobliści ostrzegają przed Brexitem

Trzynastu brytyjskich noblistów ostrzegło w sobotę przed wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. "Perspektywa utraty środków z Unii jest głównym zagrożeniem dla brytyjskich badań naukowych" - napisali naukowcy w liście do dziennika "The Daily Telegraph".

Wizja Brexitu osłabia funta. Brytyjska waluta najsłabsza od miesięcy

Funt brytyjski jest najsłabszy od blisko czterech miesięcy. Spadek wartości brytyjskiej waluty to efekt niepokojów inwestorów, którzy obawiają się Brexitu. A wizję wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przybliżył najnowszy sondaż, w którym zwolennicy opuszczenia unijnych struktur mają aż 10 punktów proc. przewagę nad oponentami.

Nie zgadzają się na Google Street View, bo boją się terrorystów

Internauci nie będą mogli odbywać wirtualnych wycieczek po Indiach. Rząd tego kraju nie zgodził się na wykonanie zdjęć wysokiej rozdzielczości, które zostałyby użyte do stworzenia Google Street View. To już kolejny kraj, który ogranicza rozszerzanie tej usługi amerykańskiego giganta.