Najnowsze

Najnowsze

Putin śpiewa o "odległych planetach" i rakietach

Władimir Putin uświetnił swoim występem wokalnym obchodzony w Rosji dzień studenta. Prezydent podczas wizyty na moskiewskim uniwersytecie państwowym zaśpiewał piosenkę o podboju kosmosu. Rosyjskiemu przywódcy na gitarze akompaniował jeden ze studentów.

Ropa drożeje, a zapasy rosną. OPEC podtrzymuje obietnicę

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 1 proc. - podają maklerzy. Kuwejt zapewnia, że OPEC i inni producenci dotrzymają uzgodnień dotyczących zmniejszenia wydobycia, a zapasy surowca w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,8 mln baryłek.

"Obserwujemy upodlenie polityki". Jan Rokita chwali Niemców

- W Polsce, od co najmniej 2007 roku, obserwujemy upodlenie polityki. Metodą sprawowania władzy stało się napuszczanie siebie nawzajem - mówi Jan Rokita, komentator TVN24 BiS. - Najbardziej atrakcyjnymi publicznie politykami stali się ludzie podsycający ludzką nienawiść - wskazuje. Zdaniem Rokity, wyjątkiem na tym tle są Niemcy. - To kraj, który cały czas zachowuje duży poziom powagi w polityce - zwraca uwagę. - To jest coś zdumiewające na tle współczesnej Europy (...) jakość i rozumność polityki spadła - dodaje Jan Rokita.

"Woda powinna być za darmo". Ceny na lotniskach oburzają

Nawet sześć razy więcej niż w zwykłym sklepie trzeba zapłacić na polskich lotniskach za 0,5 l butelkę wody. Pasażerowie nie kryją oburzenia. - Woda powinna być za darmo dla wszystkich albo bardzo tania - zwraca uwagę jeden z pasażerów. Sprawie przyjrzy się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Niezwykła siłaczka z Rosji. Pobiła rekord w ciągnięciu tramwaju

Ludzie mają różne hobby: jedni lubią piłkę nożną, inni kino, a Oksana z Irkucka lubi ciągnąć tramwaje. Brzmi to może dosyć dziwnie, ale Oksana Kosheleva jest siłaczką i uznała, że pobije w ten sposób krajowy rekord. Co ciekawe, kłopot miała nie z wagą pojazdów - każdy waży 18 ton - ale z niską temperaturą. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Szpilki albo wypowiedzenie. Wielka Brytania walczy z dyskryminacją w pracy

Szpilki, określona fryzura, makijaż i strój to…dyskryminacja kobiet. Do takich wniosków dochodzą brytyjscy parlamentarzyści ze specjalnej komisji, która bada petycję. Podpisało się pod nią ponad 150 tysięcy osób. Sprawa zaczęła się od zwolnienia recepcjonistki, która odmówiła noszenia wysokich szpilek, wymaganych w jej firmie. Kobieta zainicjowała akcję, która odbiła się szerokim echem. Ostatecznych ustaleń jeszcze nie ma, ale część parlamentarzystów na Wyspach opowiada się nawet za karaniem firm, które swoimi wymaganiami odnośnie dress code’u mogą dyskryminować pracowników - zwłaszcza kobiety. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Nowe zasady segregacji śmieci. Zobacz, co się zmieni

Szkło do zielonego pojemnika, papier do niebieskiego, metale i plastik do żółtego, a resztki kuchenne do brązowego - tak od 1 lipca będą wyglądać minimalne standardy segregacji odpadów w gminach. MŚ argumentuje, że zmiany spowodowane są niskim poziomem recyklingu śmieci w Polsce.

Przegląd prasy. Stoczniowa repolonizacja

Rządowe instytucje liczą na odkupienie aktywów Stoczni Gdańskiej od ukraińskich inwestorów. Powstanie grupa budująca statki i urządzenia dla morskiej energetyki - pisze "Puls Biznesu".

Wzrosty na Wall Street

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Zwyżki napędzane są m.in. kolejnymi decyzjami prezydenta USA Donalda Trumpa realizującymi program wyborczy i zwiastującymi znaczące inwestycje infrastrukturalne.

"Bilans", 25.01

Ceny wody na lotniskach, stopa bezrobocia w Polsce - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Robert Stanilewicz mówił również o rekordowych wynikach na Wall Street.

"Dziś wcześniej wrócę do domu". Dzień ukochanej żony po japońsku

Co masz powiedzieć - wykrzycz. Japończycy, na co dzień stonowani i stateczni, na kilka dni przed dniem ukochanej żony deklarują i obiecują miłość, wierność oraz...wczesne powroty do domu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie robili tego krzycząc ze sceny ustawionej w centrum Tokio. Dzień ukochanej żony obchodzony jest 31 stycznia. Materiał z programu "24 Godziny po południu" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 25.01

W programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o cenach wody na lotniskach oraz odrzuconych zmianach w prawie farmaceutycznym. Nie zabrakło także najnowszych informacji z rynku pracy.

Dobra passa polskiej giełdy. Zanotowała wynik najlepszy w Europie

Polska giełda zanotowały silne wzrosty w ślad za zwyżkami w Europie Zachodniej i za Oceanem. Ostatecznie na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 wzrósł o 3,3 proc. - najsilniej wśród wszystkich indeksów na Starym Kontynencie. Amerykański indeks Dow Jones po raz pierwszy w historii przekroczył w środę poziom 20 000.

Brexit i co dalej? Debata Młodych w TVN24 BiS

Polska chce przyciągać firmy, które po Brexicie część swojej aktywności chcą lokować w innych krajach. Jak wskazał wicepremier Mateusz Morawiecki, do końca roku nad Wisłą pojawi się ok. 30 tys. miejsc pracy nie tylko z Wysp Brytyjskich. Co nastąpi po Brexicie? Czy emigranci z Wysp wrócą do Polski? To pytania, na które odpowiedzi szukali uczestnicy "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Błażej Makarewicz z Federacji Młodych Socjaldemokratów, Christian Młynarek z Forum Młodych PiS oraz Bartosz Kijek z Nowoczesnej.

Projekt "apteki dla aptekarza" trafi do kosza. Komisja za

Komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się w środę za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który przyznawał prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom. Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda podkreślał, że projekt wpisuje się w zmiany w prawie farmaceutycznym, które przygotowuje Ministerstwo Zdrowia.

Pokazano im ubój reniferów. Debata kobiet o przedszkolnej wycieczce

Wycieczka pięciolatków z przedszkola w norweskiej miejscowości Henning na pobliską farmę reniferów, gdzie pokazywano im, jak wygląda proces uboju tych zwierząt - to temat, który zdominował "Debatę kobiet" w TVN24 BiS. Jakie to jest przeżycie dla dzieci? Skąd takie postępowanie Norwegów? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukały: dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, UW, Alicja Pawelec z Instytutu Zoologii UW, Diana Piotrowska, rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego oraz Agata Babarowska, Polska mieszkająca w Norwegii.

Gazprom ostrzega ws. umowy z Polską. "Ryzyko dla dostaw do krajów europejskich"

Kontrolowany przez Kreml Gazprom, największy europejski dostawca gazu, ostrzegł przed ryzykiem dostaw surowca do Europy przez Polskę. Warszawa nie przyjęła jeszcze nowych warunków tranzytu gazu - podała agencja Reuters. Zdaniem wicepremiera Mateusza Morawieckiego wypowiedź wiceprezesa rosyjskiego koncernu potwierdza, że Gazprom jest niepewnym partnerem.

Wyścig po Oscary. "La La Land" z największą liczbą nominacji

"La La Land" zdobył aż 14 nominacji do Oscara, w tym w najważniejszych kategoriach, dorównujących dotychczasowym rekordzistom - "Titanicowi" i dramatowi "Wszystko o Ewie". Piotr Szygalski nie chciałby jednak, by musical Damiena Chazelle'a zdominował tegoroczną galę. - W niektórych kategoriach, inne tytuły mogą z nim spokojnie rywalizować - zauważa dziennikarz filmowy. 89. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 26 lutego.

Przełomowy wyrok ws. Brexitu. Co to oznacza dla Polaków?

Brytyjski Sąd Najwyższy orzekł, że do rozpoczęcia formalnego procesu wyjścia kraju z Unii Europejskiej niezbędna jest zgoda obu izb parlamentu. - Negocjacje i cała procedura się przedłużą, Polacy przez dłuższy czas będą żyć w niepewności - mówi o konsekwencjach tej decyzji dr Agnieszka Bielewska z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Jednocześnie zwracając uwagę, że "na Wyspach mieszka 850 tys. Polaków i tylko 13 tys. otrzymało brytyjskie obywatelstwo, więc cała reszta może czuć się zagrożona". - Na pewno będzie dużo papierologii - wskazuje David Kennedy z Lacrosse.pl.

Nowe kasy fiskalne. Fiskus łatwiej sprawdzi, kto odprowadza podatki

Ministerstwo rozwoju planuje wprowadzenie kas fiskalnych, które będą działały on-line. Dane z transakcji mają trafiać do bazy elektronicznej. Dostęp do niej będą mieli właściciele sklepów, klienci i fiskus, który "będzie mógł na bieżąco analizować dane mówiące o tym, kto odprowadza podatki od sprzedaży i ile, a kto nie".

Nowa dyscyplina na Igrzyskach. Polak jest w tym mistrzem świata

Wspinanie sportowe w programie Igrzysk Olimpijskich. Już za trzy lata nowa dyscyplina zadebiutuje w Tokio, a to powoduje, że rosną apetyty Polaków. Mistrzem świata w tej dyscyplinie jest bowiem Marcin Dzieński. - Jesteśmy na igrzyskach, marzenia zostały spełnione i pojawił się nowy cel w kalendarzu zawodnika - mówi w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS mistrz świata we wspinaczce sportowej. Przed imprezą w Japonii, wspinanie sportowe wcześniej zadebiutuje w programie Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w Buenos Aires w 2018 roku.