Najnowsze

Najnowsze

Podróżowanie we dwoje, ale jednak osobno

Fotograf Mariusz Stachowiak oraz pasjonatka kuchni Dorota Kamińska podróżują w tym samym kierunku, jednak mają dwa osobne cele. - Ja podróżuję dla ludzi z racji tego, że pasjonuję się fotografią - przyznał Mariusz. Z kolei Dorota podczas wyjazdów poszukuje nowych smaków, zaznaczając, że stawia głównie na lokalne kuchnie i omija sieciowe restauracje. Podróżnicy wspólnie zwiedzili już Kubę, Gambię, Jawę, Lombok, Bangkok oraz Kuala Lumpur.

"Brak wizji i szerszego spojrzenia". Maracana jest dziś ruiną

- Czuję wielki smutek i rozczarowanie. W trakcie igrzysk olimpijskich wszystko było tak piękne, taneczne, kolorowe, a teraz serce się kraja, gdy ogląda się takie zniszczenia - komentowała w "Otwarciu dnia" w TVN24BiS szablistka i olimpijka Aleksandra Socha, która dodała, że jedno miasto nie może dźwigać utrzymania wszystkich obiektów. Z kolei wicemistrz olimpijski Czesław Lang uważa, że za zniszczeniem Maracany stoi "brak wizji i szerszego spojrzenia". - Olimpijska bańka jest nadmuchana do granic możliwości - mówił zaś Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski. Jako pozytywny przykład organizacji igrzysk podając Londyn.

Tama w pobliżu Oroville już bezpieczna. "Sytuacja jest opanowana"

- Wydaje mi się, że takiego zagrożenia, by zapora uległa zawaleniu nie ma w ogóle - tak awarię tamy niedaleko amerykańskiego miasta Oroville ocenił dr inż. Tomasz Kolerski z Katedry Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej. Ponad 180 tys. osób w północnej części stanu Kalifornia zostało ewakuowanych z powodu ryzyka zawalenia się najwyższej tamy w USA. Zaporę osłabiły ulewne deszcze i obfite opady śniegu, które nawiedziły region po latach suszy.

Gospodarka przyśpieszyła. Wzrost lepszy od oczekiwań

Produkt krajowy brutto w IV kwartale 2016 r. wzrósł o 2,7 proc. rok do roku oraz wzrósł o 1,7 proc. kwartał do kwartału wobec skorygowanego wzrostu w III kwartale na poziomie 0,4 proc. - wynika szacunku Głównego Urzędu Statystycznego.

Nadchodzi podział Unii Europejskiej? "Będziemy w gorszej części"

Osobny budżet strefy euro odbije się na naszych ekonomicznych interesach. Za chwilę dowiemy się, że oprócz wspólnego budżetu strefa euro będzie mieć swój własny parlament. Mówię o tym z goryczą, bo wygląda na to, że sprawy są przesądzone. Unia Europejska się podzieli, a my będziemy w tej gorszej części. Niestety będziemy na peryferiach i nie będziemy wiele znaczyć - mówił w „Rozmowie Poranka” w TVN24 BiS Leszek Miller, były premier.

Pies uratowany przed karą śmierci dzięki testom DNA

Ten sympatyczny psiak ma na imię Jeb i został oskarżony o zabicie psa sąsiadów. Jego właściciele nie wierzyli w winę swojego czworonoga i postanowili walczyć w sądzie, który chciał uśpienia psa. Do udowodnienia niewinności potrzebne były testy DNA.

Jak polityka wpływa na pracę?

Jak polityka wpływa na pracę? Czy wir politycznych wydarzeń wciąga pracowników i wpływa na ich efektywność? Nad tym w programie "24 godziny" zastanawiał się Michał Sznajder.

Francuzi szykują się na cyberwojny. Zatrudnią armię agentów

Francuskie służby specjalne planują zatrudnić 600 nowych agentów specjalizujących się w cyberbezpieczeństwie. Poszukiwani są absolwenci wyższych uczelni, którzy zza komputera wykrywać będą siatki terrorystyczne czy próby włamania do systemów informatycznych.

Awaria w Alior Banku przez problemy z serwerem

Przyczyną niedostępności Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe były przejściowe problemy z serwerem - poinformował rzecznik prasowy Alior Banku Julian Krzyżanowski.

Musk znowu szokuje. "Ludzie muszą połączyć się z maszynami"

- Ludzie muszą połączyć się z maszynami. W przeciwnym wypadku staną się zbędni - ostrzega miliarder Elon Musk, znany ze swoich futurystycznych pomysłów. Jego najnowsza propozycja może uratować ludzi przed byciem bezużytecznymi w czasach, kiedy sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej znacząca - zauważa CNBC.

Alma wnioskuje o likwidację

Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o umorzeniu postępowania sanacyjnego Alma Market - poinformowała spółka w komunikacie. Alma Market podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość spółki obejmującej likwidację majątku.

"Biznes dla Ludzi", 13.02

Ćwierć wieku więzienia za wyłudzanie VAT i walczący przed sądami frankowicze - to główne tematy, o których w programie „Biznes dla ludzi” w TVN24 BiS rozmawiali Robert Stanilewicz oraz Paweł Blajer.

"Bilans”, 13.02

Czy należy przewalutować kredyty we franku szwajcarskim? Czy frankowicze powinni "wziąć sprawy w swoje ręce” i walczyć o sprawiedliwość przed sądem? Odpowiedzi na te pytania w programie „Bilans” szukali Marcin Gomoła, były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego oraz prof. Andrzej Bień z Instytutu Bankowości SGH.

Wzrosła liczba niewypłacalnych firm. Aż o 44 proc.

W styczniu opublikowano informacje o niewypłacalności 69 polskich przedsiębiorstw. To o 44 proc. więcej niż w styczniu 2016 r., gdy było to 48 firm - wynika z danych opracowanych przez ubezpieczyciela należności Euler Hermes. Najwięcej problemów z niewypłacalnością miały przedsiębiorstwa z sektora budowlanego.

Zmiany w zarządzie PGZ. Prezes Siwko zrezygnował

Arkadiusz Siwko zrezygnował ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a rada nadzorcza przyjęła rezygnację - poinformowała PGZ. Informację podało także MON. Na stanowisko prezesa PGZ powołano Błażeja Wojnicza, dotychczasowego prezesa Polskiego Holdingu Obronnego.