Najnowsze

Najnowsze

Kadrowe zmiany w lotniczych urzędach. Premier powołała nowych prezesów

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała Piotra Samsona na prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Samson od lipca br. był pełniącym obowiązki prezesa ULC. Szefowa rządu również w czwartek powołała Janusza Niedzielę na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Eksperci: podatki w Polsce wymagają zmiany

Likwidacja PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i zastąpienie go podatkiem zryczałtowanym lub formą opodatkowania zbliżoną w konstrukcji prawnej do karty podatkowej - to jeden z postulatów zespołu ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego, który prowadził badania nad systemem podatków dochodowych w Polsce.

Trump chce ciąć wydatki na obronność. "Zaoszczędzimy ogromną kwotę"

Donald Trump chce ciąć wydatki na programy obronne. W tej sprawie prezydent elekt spotkał się w środę z przedstawicielami amerykańskich koncernów zbrojeniowych. - Te rozmowy przypominają taniec, przesuwamy się w różne strony, ale obniżymy koszty - zapewnił po zakończonych rozmowach prezydent-elekt.

Ludwik Dorn o zamachu w Berlinie: chodzi o wybory

- Może chodzić tylko o jedno, o wybory. O to żeby wprowadzić niepokój i zdestabilizować politycznie jeden z najważniejszych krajów - mówi o powodach zamachu w Berlinie Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu i były wicepremier. Jak wskazuje gość TVN24 BiS, "każdy z zamachów tzw. Państwa Islamskiego w ostatnich dwóch latach na terenie Europy miał jakiś polityczny sens". Wybory parlamentarne odbędą się w Niemczech jesienią 2017 roku.

Przepełnione paczkomaty i opóźnienia. Klienci się skarżą, InPost odpowiada

Coraz więcej Polaków prezenty świąteczne zamawia przez internet i zamiast tłoczyć się w centrach handlowych, odbiera je w paczkomatach. W tym roku InPost odnotowała 150-procentowy wzrost liczby paczek w stosunku do ubiegłorocznego okresu przedświątecznego. Rekordowa liczba zamówień powoduje jednak opóźnienia i spore zamieszanie. Sfrustrowani klienci żalą się na Facebooku, firma prosi o cierpliwość.

Wódka powinna być tańsza? Debata w Rosji po zatruciu płynem do kąpieli

Po masowym zatruciu płynem do kąpieli, do którego doszło w Irkucku, Rosjanie zastanawiają się nad sposobami walki z tym zjawiskiem. By zniechęcić ludzi do picia substytutów, legalne trunki powinny być tańsze - ocenia "Niezawisimaja Gazieta". Pojawia się też pomysł wprowadzenia akcyzy na kosmetyki zawierające alkohol.

Na Węgrzech jeżdżą antybakteryjne pociągi

Węgierscy naukowcy opracowali innowacyjną metodę walki z bakteriami. Wyprodukowali substancję, która tworzy wokół siebie powłokę niebezpieczną dla drobnoustrojów. Sprayem pokrywane są na przykład wagony pociągów, a także metra. Metoda ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób. Korzystają z niej już niektórzy producenci żywności. Materiał z magazynu "24 godziny".

Policja ostrzega. Świąteczna gorączka sprzyja kradzieżom

Podczas świątecznych zakupów w centrach handlowych i na targowiskach jest tłoczno, co sprzyja kradzieżom kieszonkowym - przestrzega policja. Ostrożność należy zachować także robiąc zakupy przez internet, który coraz częściej jest wykorzystywany przez oszustów.

Babcine jednostki specjalne. Mają wyjątkową misję

Takiego wzmocnienia amerykańska policja jeszcze nie widziała. W Charlestone w Zachodniej Virginii stworzony został oddział, w którym służą... babcie. Nie będą strzelały do bandytów, ale za to spróbują zło dobrem zwyciężać i zajmą się szerzeniem świątecznej miłości. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Oblężenie galerii po Brexicie. "Nie widzieliśmy takich tłumów od 2008 roku"

Gorączka przedświątecznych zakupów w tym roku szczególnie wygląda na pograniczu Irlandii i Irlandii Północnej, która jest częścią Wielkiej Brytanii. - Nie widzieliśmy takich tłumów od kiedy nasza gospodarka zaczęła słabnąć w 2008 roku. To skutek głosowania w sprawie Brexitu - mówi Cathal Austin, menadżer The Quays Shopping Centre. Mocno osłabiony funt sprawia bowiem, że Irlandczycy, płacący w euro, wiele rzeczy kupują po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Balcerowicz: prawdziwą hańbą jest cała seria decyzji PiS i prezydenta

- Nigdy do tej pory nie uchwalono w taki sposób budżetu - mówi o piątkowym głosowaniu w Sejmie prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów. - Budżet jest bardzo ważny dla całego społeczeństwa i powinien być dyskutowany w taki sposób, że ludzie mogą usłyszeć i muszą mieć pewność, że przegłosowano go w sposób nienasuwający żadnych podejrzeń - dodał gość programu "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiS.

"Będziemy zachowywać się agresywnie". Sprawdź, jak uniknąć stłuczki

Świąteczna gorączka nie służy kierowcom. - Stres ma swoje odzwierciedlenie w fizjologii w związku z tym wydziela się duża dawka kortyzolu, który może wpływać, że będziemy zachowywać się agresywnie - wskazuje Ewa Odachowska, psycholog z Instytutu Transportu Samochodowego. Jak w spokoju i bez stłuczek poradzić sobie w najbliższych dniach sprawdzał reporter TVN Turbo.

"Biznes dla Ludzi", 21.12

W "Biznesie dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o przyszłorocznym budżecie oraz polskiej gospodarce. W programie nie zabrakło także informacji na temat jednolitego podatku.

Czy to koniec solidarności z uchodźcami? Debata kobiet w TVN24 BiS

Czy po zamachu w Berlinie zmieni się polityka migracyjna UE? Czy to koniec solidarności z uchodźcami? To pytania, z którymi mierzyły się uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS Kalina Czwarnóg, członkini zarządu Fundacji "Ocalenie" oraz dr Małgorzata El Ghamari, reprezentująca Uniwersytet w Białymstoku i Fundację El-Kamara.

"Bilans", 21.12

Budżet na 2017 rok oraz rozwój polskiej gospodarki - to tematy, które zdominowały program "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli prof. Jan Czekaj, były członek RPP oraz Ignacy Morawski z think tanku WISE Europa. W programie nie zabrakło także najnowszych informacji o zamachu w Berlinie. Na temat warunków pracy przewoźników mówił Jan Buczek ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Pierwszy taki system komunikacji w Polsce. Korzystają z niego nawet 70-latkowie

Auta na minuty spodobały się mieszkańcom Krakowa. W tym mieście od ponad dwóch miesięcy działa system Traficar, który zakłada tzw. współdzielenie samochodu. Ze statystyk wynika, że usługą interesują się głównie młodzi ludzie, ale nie tylko. Jeden z kierowców wypożyczających auto za pomocą aplikacji miał...70 lat. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

"Kontrolka zielona możesz prowadzić". Skorzystaj z samoobsługowego alkomatu

Spożywałeś alkohol i nie wiesz, czy możesz wsiąść za kierownicę? Odpowiedź na to może dać samoobsługowy alkomat dostępny w komisariacie policji. - Jeżeli jest kontrolka zielona możemy prowadzić pojazd mechaniczny - tłumaczy podinsp. Artur Kasicki, komisariat policji III w Krakowie. Jak dodaje, "dużo osób korzysta z tego urządzenia i nie tylko kierowców, również osoby, które zmierzają do pracy". Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Skazani na strach? Debata młodych o terroryzmie w Europie

Czy Europa może czuć się bezpiecznie? Jak możemy uchronić się przed atakami terrorystów? Czy to koniec solidarności z uchodźcami? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Żaneta Czyżniewska z Młodych Nowoczesnych, Krzysztof Grochowski z Razem oraz Mateusz Rojewski z Forum Młodych PiS.

Jednolita danina upadła, ale będą zmiany w ochronie zdrowia

Wycofanie się przez rząd z wprowadzenia jednolitej daniny nie zaburza dalszych prac nad zmianami w ochronie zdrowia - zapewniło w środę Ministerstwo Zdrowia. Od 1 stycznia 2018 r. NFZ ma być zlikwidowany, planowane jest odstąpienie od finansowania pojedynczych procedur na rzecz ryczałtu obejmującego całość opieki.

Szykuj się na świąteczne podróże. PKP uruchamia dodatkowe pociągi

36 dodatkowych pociągów oraz mobilni informatorzy - tak PKP Intercity przygotowuje się na zwiększony ruch na kolei w okresie świąteczno-noworocznym. Przewoźnik na bieżąco monitoruje również frekwencje w składach, tak by w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania zapewnić odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów.

Rośnie liczba kobiet w ciąży. "500 plus może mieć znaczący udział"

Program 500 plus może mieć znaczący udział w tym, że w 2016 r. więcej kobiet zdecydowało się urodzić dziecko - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Odniosła się do danych NFZ w sprawie liczby kobiet, które zaszły w ciążę w br. Liczba ta wzrosła o 9,5 tys. Zdaniem Rafalskiej przy podejmowaniu decyzji o dziecku ma znaczenie zarówno dobra sytuacja na rynku pracy, jak również program Mieszkanie Plus.