Najnowsze

Najnowsze

Koniec misja Rosetty. Zobacz, co musisz wiedzieć

W piątek zakończyła się misja sondy kosmicznej Rosetta. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) dokonała kontrolowanego upadku sondy na powierzchnię komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko. Potwierdzenie tego zdarzenia uzyskano w centrum kontroli lotów o godz. 13.19 polskiego czasu. Oto najważniejsze informacje o tej misji. Prezentuje je Łukasz Kijek z TVN24 BiS.

Ludzie głodują. Rząd odrzuca propozycję pomocy

Paragwaj w imieniu około trzydziestu krajów wystąpił w czwartek do ONZ z wnioskiem o uruchomienie specjalnego programu pomocy żywnościowej dla Wenezueli, która odczuwa od miesięcy ciężki kryzys w zaopatrzeniu w żywność.

Kopalnia na sprzedaż. Tylko jedna oferta

W przetargu na zakup kopalni węgla kamiennego Makoszowy w Zabrzu wpłynęła jedna oferta - podała w piątek Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), do której należy zakład. Jeżeli inwestor spełnił wymogi formalne, najdalej w poniedziałek SRK ujawni jego nazwę i zaprosi do negocjacji.

Czy boisz się hakerów? Pierwszy taki indeks

Tylko jeden na pięciu użytkowników (21 proc.) uważa, że jest zagrożony online - wynika z globalnego indeksu Kaspersky Cybersecurity Index. O swoim bezpieczeństwie w internecie najmocniej przekonani są Francuzi oraz Australijczycy.

Na rynku pracy nadal panuje optymizm

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, we wrześniu zmalał o 0,8 punktu - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

To tam ukrywali się zamachowcy na Charlie Hebdo. Drukarnia znów pracuje

Ten dzień wstrząsnął całą Francją. 7 stycznia 2015 roku zamachowcy przeprowadzili atak na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu. Zginęło w nim 12 osób. Dwaj sprawcy, bracia Said i Cherif Kouachi, uciekając przed policją, zabarykadowali się w drukarni w miejscowości leżącej ok. 40 km na północny-wschód od francuskiej stolicy. Później obaj zginęli w strzelaninie. Po kilkunastu miesiącach od tych wydarzeń, drukarnia ponownie zaczęła pracę. W tym symbolicznym wydarzeniu udział wziął prezydent Francji Francois Hollande. Materiał programu "24 Godziny".

Węgrzy decydują o liczbie imigrantów. Orban przestrzega: grozi nam zagłada

"Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy"? Na to pytanie, w najbliższą niedzielę, odpowiedzą Węgrzy. Prezydent Viktor Orban straszy rodaków, że naszej cywilizacji grozi zagłada. Na kampanię na "nie" wydano 10 mln euro. I zarówno słowa, jak i te wydatki, zdają się przynosić efekty. Materiał programu "24 Godziny".

Wojna na modę. "Są żałosne i zdesperowane" vs. "zjedzcie cukierka"

Czworo redaktorów magazynu Vouge'a skrytykowało blogerki modowe za to, że tylko udają znajomość mody, a w rzeczywistości chcą się pokazywać w ubraniach znanych projektantów. Na odpowiedź blogerek nie trzeba było długo czekać. Panie zaproponowały, żeby starsi koledzy zjedli na rozluźnienie cukierka. Materiał programu "24 Godziny".

Jedno miasto, tysiące rannych i tylko 30 lekarzy. Trwa dramat w Aleppo

W Syrii trwa dramat uchodźców. Bomby, ostrzał, kolejne domy obracające się w gruzy i dziesiątki rannych, których nie ma kto leczyć. To skutek nasilania się wojny po zerwaniu rozejmu. Ze świata płyną apele o pokój, ale odzewu brak. W dodatku Amerykanie zagrozili właśnie zerwaniem współpracy z Rosją w sprawie rozwiązania konfliktu syryjskiego - bo nie widzą, żeby działania Moskwy zmierzały do osiągnięcia pokoju. Materiał programu "24 Godziny".

Polski piłkarz trafił kibica w głowę. Uratował mu życie

Czasami spudłowany przez piłkarza strzał może okazać się bardziej pożyteczny niż ten, który trafi do siatki. Oto przykład z Danii. Piłkarz drużyny z Kopenhagi nie trafił podczas treningu w bramkę, ale piłka poleciała w trybuny i uderzyła w głowę jednego z kibiców. Ten stracił przytomność i zabrano go do szpitala. A badanie wykryło u niego guza mózgu. Dzięki temu podjęto leczenie i kibic wraca do zdrowia. A dodajmy że strzelcem był piłkarz z Polski - Kamil Wilczek. Materiał programu "24 Godziny"

Spadki na Wall Street. Wizja podwyżki stóp

Czwartek na Wall Street zakończył się spadkami, a inwestorzy poznali szereg danych makroekonomicznych. Pozytywnie zaskoczył odczyt PKB, który pokazał wzrost wyższy od prognoz. Rynek wysłuchał też wypowiedzi członków Fed, którzy wskazali na zbliżającą się podwyżkę stóp procentowych.

Sonda Rosetta rozpoczyna ostatni, samobójczy etap misji

Sonda Rosetta Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) rozpoczęła w czwartek wieczorem ostatni etap swojej 12-letniej misji - samobójczy lot w kierunku komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko, o której powierzchnię rozbije się. Naukowcy chcą uzyskać w ten sposób nowe informacje.

"Biznes dla Ludzi", 29.09

Paweł Blajer i Robert Stanilewicz dyskutowali w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi" m.in. o nowej funkcji Mateusza Morawieckiego oraz o programie Mieszkanie plus. Pytali także o ocenę Polski przedstawiciela agencji Moody's.

"Bilans", 29.09

Zmiany w rządzie Beaty Szydło były głównym tematem programu "Bilans", na który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Wielcy nieobecni na paryskim Motor Show

Pomimo ogromnego splendoru i tłumów fanów motoryzacji obecnych na paryskim Motor Show, niektórzy producenci samochodów nie są zainteresowani pokazaniem tam swoich nowości. Oto kilka marek, które nie pojawią się na wystawie w stolicy Francji.

Samsung z kolejnym problemem. Chodzi o pralki w USA

Po głośnej sprawie dotyczącej wadliwych smartfonów Samsung Galaxy Note 7, teraz amerykańskie media informują o kłopotach z pralkami koreańskiego koncernu. Jak poinformowała firma, sprawa dotyczy ograniczonej liczby urządzeń ładowanych od góry, sprzedanych w Australii i 21 sztuk w Stanach Zjednoczonych. W Polsce i innych krajach Europy ten rodzaj pralek nie był wprowadzony na rynek.

Dwa resorty, tysiące podwładnych i jedna pensja. "Morawiecki to tytan pracy"

Nie jest tak, że Mateusz Morawiecki siedzi za biurkiem od godz. 8 do 16 i przybija pieczątki. Pracuje dla Polski, jest tytanem pracy - mówiła w TVN24 Marta Lau, rzeczniczka Ministerstwa Rozwoju. Jak zapowiedziała w środę szefowa rządu Beata Szydło, wicepremier Morawiecki będzie nadzorował całą politykę gospodarczą, jako przewodniczący odtworzonego po latach Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, a przede wszystkim będzie równocześnie pełnił dotychczasowy urząd ministra rozwoju, a także urząd ministra finansów. - Będzie nadzorował pracę 1,8 tys. osób w resorcie rozwoju oraz ponad 62 tys. osób w resorcie finansów - wyliczała Lau. Dodała, że Morawiecki nie będzie pobierał podwójnej pensji. - Ma pojedynczą pensję ministerialną - podkreśliła.