Najnowsze

Najnowsze

Polskie strefy dla turystów za granicą. "To może być trudne"

Polski operator turystyczny zapowiedział nowe rozwiązanie dla osób spędzających wakacje w zagranicznych kurortach. Chodzi o wydzielenie stref dla Polaków. Pomysł skomentował dla tvn24bis.pl Maciej Nykiel, prezes fly.pl, wskazując na trudności i kontrowersje w jego realizacji.

Jaka jest generacja "Z"? "Nie potrafią żyć bez nowych technologii"

Przedstawiciele pokolenia "Z" nie znają świata przed wdrożenia nowych technologii. To osoby bardzo niezależne i dojrzałe, jak na swój wiek. Chcą prowadzić własny biznes i nie boją się porażek - mówił w TVN24 BiS Karol Raźniewski z EY. - To pokolenie "instant" chcą mieć wszystko tu i teraz - dodaje Leszek Mellibruda.

Zmiany w finansowaniu uczelni mają ruszyć "możliwie szybko"

Uczelnie powinny postawić na wyższą jakość kształcenia, umiędzynarodowienie oraz odchodzić od kształcenia masowego - mówi wiceminister nauki Teresa Czerwińska i zapowiada zmiany w zasadach rozdzielania dotacji podstawowej dla uczelni publicznych.

Przegląd prasy. Przy polskim stole leje się cydr

Po wprowadzeniu rosyjskiego embarga na polskie jabłka cydr stał się modny wśród konsumentów. Oprócz dużych graczy do jego produkcji biorą się także zakłady rzemieślnicze - informuje "Gazeta Wyborcza".

Niedzielni klienci. Dlaczego Polacy robią zakupy tego dnia?

Zaplanowane zakupy spożywcze w niedzielny poranek, by uniknąć tłumów - tak najczęściej Polacy tłumaczą, dlaczego robią zakupy tego dnia. Inni traktują wyjście do marketu jak rozrywkę, ale tych jest stosunkowo niewielu - bo 8 proc. ankietowanych przez portal Ceneo. Z badania wynika też, że zakupy w niedzielę – często lub od czasu do czasu robi 80 proc. polskich klientów.

Elektrośmieci nadal trafiają na złom. "Marnujemy cenne odpady, traci gospodarka"

Zużyte pralki czy lodówki nadal trafiają raczej na złom, niż do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Mimo że od przyjęcia ustawy o elektroodpadach, która miało to zmienić, minął już rok. Brakuje kontroli miejsc, w których przetwarzane są odpady, a konsumenci często nie znają swoich praw. Traci na tym nie tylko środowisko naturalne, ale także nasza gospodarka, bo marnujemy cenne surowce.

Kobieta, która samotnie podróżuje po krajach muzułmańskich

- Nigdy nie byłam w żadnej niebezpiecznej sytuacji. Nie miałam nieprzyjemności z tego powodu, że jestem samotnie podróżującą kobietą bez odpowiedniego ubioru, jeśli nie było takiego nakazu. Ale uważam, że trzeba mieć trochę rozsądku, wiedzieć co się robi i jak się zachowywać - mówi w programie "Pokaż nam Świat" Marysia Maciocha, podróżniczka, autorka bloga mytravelaffairs.com. - Ja nie tylko podróżuję po krajach muzułmańskich, ale bardzo lubię te regiony świata: Azję Centralną, Bliski Wschód, Afrykę, a islam jest tam religią dominującą - dodała blogerka. Zaznacza, że ważną zasadą podczas takich podróży jest szacunek dla kultury kraju goszczącego.

Kukiz: będą kolejni Misiewicze. PO miała Grabarczyka, Nowoczesna miałaby Petrusiewiczów

- Ministerstwo Skarbu Państwa miało być zlikwidowane i dlatego minister Jackiewicz zakończył swoją funkcję - mówił Bartosz Kownacki z PiS w programie Bogdana Rymanowskiego "Kawa na Ławę" w TVN24. Sławomir Neumann stwierdził, że "w czasie, kiedy Jackiewicz został ministrem, spółki Skarbu Państwa straciły na wartości 7 mld zł" na giełdzie warszawskiej. Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta przestrzegał przed uproszczeniem i szukaniem zależności między dymisją Ministra Skarbu Państwa a kontrolą spółek przez CBA. Paweł Kukiz walcząc z nepotyzmem proponuje "ustawę antysitwową", a Adam Szłapka (.Nowoczesna) częściową prywatyzację.

Koszmar na drogach w Calais: zostaliśmy pozostawieni sami sobie. Rząd lekceważy ten problem

- Niestety wygląda na to, że kierowcy i my, przewoźnicy zostaliśmy pozostawieni sami sobie - mówił Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych komentując zmagania kierowców we francuskim Calais, gdzie borykają się z atakami imigrantów. - Międzynarodowy transport drogowy ma 4 mld euro nadwyżki płatniczej w bilansie, w związku z tym, to chyba jest branża, na której powinno zależeć każdemu rządowi - argumentował gość "Wstajesz i weekend" w TVN24.

Uwaga na przekręcone liczniki. Jak sprawdzić samochód?

- Przekręcane liczniki to problem, z którym trudno sobie poradzić na naszym rynku - mówił Bartłomiej Dziech z TVN Turbo we "Wstajesz i weekend" w TVN24. - Można traktować to jako patologię polskiego rynku motoryzacyjnego - ocenił i udzielił rad, jak kupujący mogą ustrzec się przed tym procederem.

Firma deleguje cię za granicę? Od dziś twoja pensja może urosnąć

Firmy delegujące pracowników od dziś podlegają nowym obowiązkom, muszą m.in. płacić zatrudnionym minimalne wynagrodzenie, jakie obowiązuje w kraju goszczącym. Według ostatnich danych resortu rodziny i pracy polscy przedsiębiorcy wysłali za granicę aż 23,3 proc. wszystkich pracowników w Unii.

Szwecja "uzależni Europę od rosyjskiego surowca"?

Do szwedzkiego rządu wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę gazociągu Nord Stream 2 - podała kancelaria premiera Szwecji Stefana Loefvena. Szwecja na razie nie zajęła stanowiska w tej sprawie, decyzja zapadnie po analizach.

Węgry już nie śmieciowe. S&P zrobiła prezent Orbanowi

Po latach utrzymywania Węgier w kategorii śmieciowej, agencja Standard & Poor’s wydała w piątek decyzję o podniesieniu krajowego ratingu długu do poziomu inwestycyjnego - informuje Reuters. Ten zaskakujący ruch, to forma nagrody dla premiera Viktora Orbana za naprawienie finansów państwa oraz pobudzenie gospodarki - dodaje agencja informacyjna.

Kolejna marka kusi przed paryskim Motor Show. Oto GT PHEV

Mitsubishi dołącza do producentów, którzy delikatnie uchylają rąbka tajemnicy przed nadchodzącym Paryskim Motor Show. Marka zaprezentowała auto, które może być następcą wysłużonej już konstrukcji Outlandera, powstałej w 2012 roku.