Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 7.02

Kondycja polskiego rynku pracy i stopa bezrobocia to główne tematy, które Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz poruszyli w programie "Biznes dla Ludzi".

Brexit jak wyjście do pubu na piwo. "Musisz zapłacić za kolejkę, którą zamówiłeś"

Zobowiązania finansowe, jakie Wielka Brytania podjęła jako członek UE, powinny być honorowane; inaczej pozostałe 27 krajów będzie musiało wyrównać rachunek - oświadczyła Komisja Europejska, wskazując na kolejny obszar trudnych negocjacji rozwodowych między "27" a Londynem. - To jak wyjście do pubu z 27 przyjaciółmi. Zamawiasz kolejkę piwa, ale nie możesz wyjść, jeśli impreza trwa - mówił rzecznik Komisji Margaritas Schinas.

"Bilans", 7.02

Gościem Roberta Stanilewicza był b. prezes NBP prof. Marek Belka. Rozmawiali m.in. na temat polsko-niemieckich relacji gospodarczych, Brexitu, polityki gospodarczej rządu premier Beaty Szydło oraz poziomu inwestycji.

Zaglądamy do kieszeni seniorów. Przełomowy raport o ich stopie życiowej

Średnia miesięczna emerytura w 2015 wynosiła 2096 zł, a przeciętna renta 1628 zł - wynika z raportu, który przedstawiła w Sejmie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska. Jak się okazuje, przeciętne wydatki w gospodarstwach domowych, w których zamieszkiwały osoby powyżej 60. roku życia, są znacznie wyższe niż w tych, gdzie mieszkają wyłącznie osoby młodsze.

Od granicy z Białorusią do polskich miast. Zapadną decyzje o przebiegu S19

Rozpoczęły się konsultacje ws. przebiegu planowanego podlaskiego odcinka drogi S19 Via Carpatia Ploski-Chlebczyn (68 km). Odcinek od granicy z Białorusią aż za Białystok jest wyczekiwany od lat, ale wokół inwestycji narastają problemy. W niektórych miejscach odcinek drogi ma przebiegać przez działki, na których stoją domy lub są planowane kolejne.

Brytyjski parlament zagłosuje ws. Brexitu. Szkocja przyjęła symboliczną decyzję

Brytyjski wiceminister ds. Brexitu David Jones zapowiedział, że pod koniec negocjacji z Brukselą rząd przedstawi pod głosowanie parlamentowi projekt porozumienia w sprawie wyjścia z UE. Posłowie zagłosują przed eurodeputowanymi w Parlamencie Europejskim. W przypadku odrzucenia rządowych propozycji nie zostaną one przedstawione unijnym instytucjom.

"Kawałeczki mozaiki, które szkodzą modernizacji". Belka wymienia działania rządu

Niemal wszystkie działania rządu idą w poprzek planom modernizacyjnym Mateusza Morawieckiego - powiedział w programie "Bilans" prof. Marek Belka. Były prezes NBP wśród tych działań wymieniał m.in. wcześniejsze emerytury, program Rodzina 500 plus czy utrudnienia w obrocie ziemią. - To są wszystko kawałeczki mozaiki, które szkodzą modernizacji - ocenił.

ZUS zmienia legitymacje emerytów i rencistów

Od początku lutego każdy, kto przechodzi na świadczenie z ZUS, otrzymuje nową legitymację emeryta-rencisty dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących. Stare legitymacje zachowują jednak ważność i nie będą wymieniane automatycznie.

Unijne sankcje wobec Polski "trudne do uruchomienia"

- Realnie rzecz biorąc one są trudne do uruchomienia, dlatego że wymagają jednomyślności w Radzie Europejskiej - tak b. wiceminister spraw zagranicznych Artur Nowak-Far skomentował hipotetyczne sankcje wobec Polski, o których mówił w poniedziałek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen. Stwierdził on, że naszemu krajowi może grozić zamrożenie prawa głosu w radzie Unii. - W Radzie Europejskiej co do tej kwestii nie będzie jednomyślności, w związku z tym uważam, że te słowa są na wyrost. One bardziej wskazują na taką bardzo odległą możliwość niż na to, że to jest jakieś istotne i obecnie możliwe do zastosowania rozwiązanie - skomentował ekspert.

"Jedynym ograniczeniem jest człowiek". 17 godzin najdłuższego lotu na świecie

- W lotnictwie jedynym ograniczeniem jest człowiek - tak pilot, dyrektor operacji lotniczych w firmie Blue Jet kpt. Oskar Maliszewski odpowiedział na pytanie, czy są możliwe jeszcze dłuższe loty niż obecnie. Qatar Airways zainaugurowało swój najdłuższy lot - przewożąc pasażerów z Doha do Auckland. Spędzili oni w samolocie prawie 17 godzin, pokonując bez przesiadki ponad 14,5 tysiąca kilometrów. Kpt. Maliszewski stwierdził, że z punktu widzenia techniki w przyszłości loty mogą być jeszcze dłuższe.

Kobiety w światowej polityce. Debata Kobiet w TVN24 BiS

Zaledwie 18 kobiet na świecie pełni najważniejsze funkcje premier rządu lub głowy państwa, 15 kieruje resortami obrony narodowej, a 21 - szefuje dyplomacji. Czy udział kobiet w światowej polityce jest za mały? W "Debacie Kobiet" w TVN24 BiS zastanawiały się nad tym dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych, radca prawny Katarzyna Piekarska oraz dziennikarka "Wprost" Eliza Olczyk.

Wpłaty do ZUS jednym przelewem. Rząd przyjął projekt

Rząd przyjął we wtorek projekt, który przewiduje, że każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie wpłacał pieniądze, które powinny trafić na konto ZUS. Zamiast dotychczasowych trzech lub czterech wpłat ma być jedna. Zmiana ma dotyczyć 6,9 mln płatników składek.

Bezrobocie rośnie. Kolejne dane też nie będą zachwycać

Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 8,7 proc. - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. To wzrost o 0,4 pkt. proc. w porównaniu do grudnia ub. r. Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił jednak, że dynamika wzrostu jest znacznie niższa niż przed rokiem.

UOKiK bierze stronę frankowicza. Oświadczenie banku

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił istotny pogląd w sprawie Banku BPH. Dotyczy on postępowania o spłatę należności wynikających z umowy o kredyt hipoteczny waloryzowany frankiem szwajcarskim - poinformował we wtorek UOKiK. "Dotyczy on indywidualnej sprawy, w której toczy się postępowanie sądowe dlatego nie komentujemy treści tego stanowiska" - przekazuje z kolei Bank BPH w korespondencji z tvn24bis.pl.

Wyprawa na Wyspy Kanaryjskie. Zobacz, co warto zwiedzić

Jak zorganizować wyprawę na Wyspy Kanaryjskie? Jakie atrakcje zobaczyć na Teneryfie a czego nie przegapić na Gran Canarii? O tym w TVN24 BiS w programie „Pokaż nam świat” opowiadały Katarzyna Pawełczyk, podróżniczka i żeglarka oraz Antonina Zygmunt-Płoskońska, uczestniczka projektu „Dziewczyny na fali”.

Pamiętasz ten wynalazek? Zatrudnili człowieka, który wdroży na masową skalę tę technologię

Koncepcja unoszących się w powietrzu pojazdów, jaką znamy z kultowego filmu "Powrót do przyszłości", ma szansę wejść w życie. Koncern Uber zatrudnił byłego inżyniera amerykańskiej agencji kosmicznej NASA Marka Moore’a. Jego zadaniem będzie kierowanie pracami nad latającymi samochodami, prowadzonymi w ramach oddziału Uber Elevate – informuje we wtorek dziennik „Financial Times”.

Szef totka odchodzi. Po 10 miesiącach pracy

Łukasz Łazarewicz złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Totalizatora Sportowego, którym kierował przez 10 miesięcy. - Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego przyjęła rezygnację z funkcji prezesa spółki Łukasza Łazarewicza - poinformował przewodniczący rady nadzorczej Piotr Kwiecień. Dodał, że w środę zostanie opublikowane ogłoszenie o konkursie na nowego prezesa spółki.